AdBlue

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Ne vem.
Po temu:
*Z zvezdico so označeni bencinski servisi, ki imajo dodatno točilno ročko AdBlue tudi za osebna vozila.
Sklepam da je drugačna oziroma, da ne "gre" v luknjo za osebna vozila. Tako kot pri točenju goriva.:sprasujemse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
osebni ki imajo namesnko lukno za ročke imajo magnet/adapter na samem mestu. Tisti ki imamo še " stari" sistem, posoda v prtljazniku, je pa zabava z mag nastavkom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Nope - ročka je ista (pišem za avte, ki imajo “od zunaj dostopen čep” za AdBlue in ne tisti začetki, kjer so bili AdBlue tanki nekje “skriti” in se je natakalo preko lijaka).

Tisto “za osebna” jaz razumem, da je posebej točilno mesto na “osebnem” delu in ne rabiš na “kamionski del”, kjer je po tleh bistveno bolj umazano kot na osebnem.
Mogoče ne tudi preko nekaj nižji na osebnem - ugibam.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.387
1.008
113
Celje
Obišči stran
Logo črpalka Škofja Loka. Pravkar natočil 12,23 litrov po ceni 0,57 €. Ceneje skor ne gre.
Pa imaš njihovo kartico?

Sem se danes ustavil na Logo črpalki v Pirešici, ker se mi je malce prej vklopila opozorilna lučka in mi je prijazna gospa razložila, da ne morem naliti adblue po ceni 0,57€, da lahko dobim samo v kantici po VISOKI ceni.

Da za tankanje Adblue pa rabim ali Logo kartico (moram oddati vlogo na upravo) ali KDV kartico ali še neko tretjo kartico.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.007
113
In kako to zgleda? Imajo zaklenjeno črpalko za adblue?

Kolikor gledam Logo kartica je samo za pravne osebe. Bi jo dali sp-ju?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Seveda bi, s.p. je pravna oseba.

Pa smo spet pri karticah, kot bi clovek hotel natociti elektriko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Sicer pa me zanima ce se komu niha poraba pri teh "euro" motorjih.
Ford 2.0 130ps v transitu custom imam obcutek po BC in prevozenih km, da vsakih nekaj rezervoarjev poraba pri rezervoarju ali dveh zaniha za kak liter navzgor.
Ali je to posledica cesa drugega ali posledica delovanja pritiklin okoli motorja?
Pri starem tdi poraba ni nihala niti pol litra brez nekkega razloga v drugacnem nacinu vožnje.
Res da forda voziva dva, ampak tudi ko ga jaz vozim, po bc recimo vidim da na tempomatu zre liter vec na AC pri enaki hitrostih na istem odseku.
Je mozno da se takrat kaj dogaja okoli dof adbluja. Cez rezervoar ali dva poraba pade nazaj na "normalo" in ostane nekaj rezervoarjev
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Tovornjak rabiš magnetni Adapter, če je vse po normi.

Tole je sigurno res. Na OMV, kjer ponavadi točim adblue je to na kamionskem delu in rabim adapter in imam dostop zraven goriva. Ni v prtljažniku ali kaj tacga.

Bom lansedaj poiskala potem enega "avtomobilskega", ce je v KR kje kaki. Tisti adapter mi je neroden.
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Pa imaš njihovo kartico?

Sem se danes ustavil na Logo črpalki v Pirešici, ker se mi je malce prej vklopila opozorilna lučka in mi je prijazna gospa razložila, da ne morem naliti adblue po ceni 0,57€, da lahko dobim samo v kantici po VISOKI ceni.

Da za tankanje Adblue pa rabim ali Logo kartico (moram oddati vlogo na upravo) ali KDV kartico ali še neko tretjo kartico.
To pa je čudno. Nimam nobene kartice.

Res je da je adblue zraven črpalke za tovornjake, ki je kakih 10 metrov oddaljena od navadnih črpalk.

Jaz sem samo ustavil, dvignil vratca, vzel ročko, natankal in šel plačat na blagajno. Nobena prodajalka ni nič rekla, da bi bilo kaj narobe. Pa še na davčno je naredila, ker je bil služben avto.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
To pa je čudno. Nimam nobene kartice.

Res je da je adblue zraven črpalke za tovornjake, ki je kakih 10 metrov oddaljena od navadnih črpalk.

Jaz sem samo ustavil, dvignil vratca, vzel ročko, natankal in šel plačat na blagajno. Nobena prodajalka ni nič rekla, da bi bilo kaj narobe. Pa še na davčno je naredila, ker je bil služben avto.
;)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Sicer pa me zanima ce se komu niha poraba pri teh "euro" motorjih.
Ford 2.0 130ps v transitu custom imam obcutek po BC in prevozenih km, da vsakih nekaj rezervoarjev poraba pri rezervoarju ali dveh zaniha za kak liter navzgor.
Ali je to posledica cesa drugega ali posledica delovanja pritiklin okoli motorja?
Pri starem tdi poraba ni nihala niti pol litra brez nekkega razloga v drugacnem nacinu vožnje.
Res da forda voziva dva, ampak tudi ko ga jaz vozim, po bc recimo vidim da na tempomatu zre liter vec na AC pri enaki hitrostih na istem odseku.
Je mozno da se takrat kaj dogaja okoli dof adbluja. Cez rezervoar ali dva poraba pade nazaj na "normalo" in ostane nekaj rezervoarjev
se ti kolca po starem TDI, a? :) nisi edini :D
Takoj bi imel moderen T6 kombi s starim 5 cyl TDI motorjem z rotacijsko bosch pumpo...
Seveda zaniha, zaradi regeneracije filtra in ostale eko navlake...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.401
5.430
113
Sicer pa me zanima ce se komu niha poraba pri teh "euro" motorjih.
Ford 2.0 130ps v transitu custom imam obcutek po BC in prevozenih km, da vsakih nekaj rezervoarjev poraba pri rezervoarju ali dveh zaniha za kak liter navzgor.
Ali je to posledica cesa drugega ali posledica delovanja pritiklin okoli motorja?
Pri starem tdi poraba ni nihala niti pol litra brez nekkega razloga v drugacnem nacinu vožnje.
Res da forda voziva dva, ampak tudi ko ga jaz vozim, po bc recimo vidim da na tempomatu zre liter vec na AC pri enaki hitrostih na istem odseku.
Je mozno da se takrat kaj dogaja okoli dof adbluja. Cez rezervoar ali dva poraba pade nazaj na "normalo" in ostane nekaj rezervoarjev

Jaz imam skos iste ture vsak teden prakticno in poraba je zabetonirana na 5,8L z letnimi gumami in 6-6,1L z zimskimi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
se ti kolca po starem TDI, a? :) nisi edini :D
Takoj bi imel moderen T6 kombi s starim 5 cyl TDI motorjem z rotacijsko bosch pumpo...
Seveda zaniha, zaradi regeneracije filtra in ostale eko navlake...
Aha, potem se mi ne "blede" .
Jah tdi je ostal v familiji, mogoce se kdaj se vrne, kot Lassie. Bojim pa se da ga bo kožni rak napadel. Bliza se polnoletnosti in 400kkm.
 
  • Haha
Reactions: Hondi