Zonta, Dars in odpad

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Jaz sem imel v obeh primerih v Sloveniji v 20min naložen avto, AMZS v Mariboru in v domačem kraju. Upam, da se tudi v bodoče poide, ker takrat je pa res akcija.
 
22. jul 2007
13.269
1.574
113
124
Pri asisternci na avtocesti nikoli ne veš kdo bo prišel po tebe, ker zavarovalnice bidajo najcenejšega ponudnika.
Zato na avtocesti v primeru okvare težko odkloniš pomoč katera prva pride, ker dejansko sploh ne veš in po drugi strani si hkrati srečen, da ti rešijo neljubo sitaucaijo, ko pa dobiš račun nasmeh hitro izgine.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.048
3.782
113
Prejšnjo zimo sem v avstriji ob ca. 18.00 parkiral na bencinski s pedalom sklopke na tleh. Ob pol dveh zjutraj je bil avto na kamionu.
 

B81

22. jul 2007
36.314
10.140
113
Pri asisternci na avtocesti nikoli ne veš kdo bo prišel po tebe, ker zavarovalnice bidajo najcenejšega ponudnika.
Zato na avtocesti v primeru okvare težko odkloniš pomoč katera prva pride, ker dejansko sploh ne veš in po drugi strani si hkrati srečen, da ti rešijo neljubo sitaucaijo, ko pa dobiš račun nasmeh hitro izgine.
O kakem strosku govorimo, ce imas placano asistenco?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Ce pride Žonta pred asistenco (verjetno bo, ker hijena caka na pocivaliscih ali ob uvozih na AC, ob obvesti pa ga najbrž nekdo z darsa) bos v tistem šoku zaradi okvare pozabil preveriti ali ga je res poslala zavarovalnica.
Ko bos imel avto nalozen, si pa pečen.
Od 6 zvecer do pol dveh zjutraj on 5 fur naredi v svojo bazo....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
In mogoče zato, ker je nekoga za masten denar nekdo pobral z avtoceste, ni prišlo do nesreče s kakim mrtvim, par poškodovanih in maso ljudi, ki so v zastoju čakali šest ur. Kdo ve.
Mislim, da je sedanja rešitev za odvoz osebnih vozil slaba z zavarovalniškimi asistencami. Naj zavarovalnice stopijo skupaj in definirajo ceno storitve, ki jo plačajo in plačajo komur koli pride prvi. So več kot dovolj močne, da Žonto "povozijo" in se bo moral prilagoditi ceni. Marsikdaj vidim, da DARS že uspe priti in se postaviti za vozilom v okvari. Nalaga pa še noben ne. Res je, da je večina mojih voženj v bližini DARS centra, povsod verjetno ni tako. Zakaj ga niso še spravili dol?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Problem zavarovalniških asistenc je, da one, ko jih pokličeš v problemu, odprejo dražbo, kateremu bodo čimmanj plačale, da te pride iskat. Tisti čas se pa žonta pripelje. Mene bo samo AMZS v Sloveniji nalagal. Za tujino bom pa pridobil podatek, kdo me bo naložil. Se učimo doma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

B81

22. jul 2007
36.314
10.140
113
Če te "pobere" nekdo, ki ga ni poslala zavarovalnica, ampak se je "slučajno" mimo pripeljal.

Tako kot je v članku nekaj strani nazaj opisano. Pokličeš zavarovalnico, oni nekoga pošljejo, v vmesnem času se pa en tretji mimo pripelje in te naloži.
Bmk, postavim trikotnik 100m nazaj, stopim za ograjo, ce je nepregledno.
 
22. jul 2007
13.269
1.574
113
124
(verjetno bo, ker hijena caka na pocivaliscih ali ob uvozih na AC, ob obvesti pa ga najbrž nekdo z darsa)
Verjetno bo kar nekaj resnice v tem, z roko v roki s kakšnim delavcem na darsu.
Sploh pa, ko kakšni "snežiči" hodijo okoli in pobirajo provizijo ;)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Zonta in draganovic (najvecji konkurent z istimi metodami) imata svoje patrulje ki stalno krozijo po AC in iscejo. Ko naleti se parkira zadaj in “zavaruje”
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.657
-471
83
Pred leti se je govorilo za Festajna, da ima ljudi ki se v osebnih avtih vozijo okrog, in javljajo ce je kje kaksna okvara.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Kdo se spomni salomonovega oglasnika, ko se te svercerji klical ol ure po oddaji oglasa, SO je izsel pa cez dva dni recimo.
Zonta in draganovic (najvecji konkurent z istimi metodami) imata svoje patrulje ki stalno krozijo po AC in iscejo. Ko naleti se parkira zadaj in “zavaruje”
Pa najbrz se koga da spremlja spletne kamere. Ceprav ni 2x za rect da ima "spijone" tudi na Darsu.
Kdo je ze pisal, da celo policaji znajo "svetovati" katero avtovleko klicat ob nesreci recimo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Če bi zavarovalniške asistence kaj veljale, bi tudi morale krožiti po avtocesti. Jasno pa je, da pripravljenost stane.
Država ima vse možnosti, da z zakonodajo bolje uredi to področje in prepreči "hijene". Pobuda pa mora priti z DARS-a, ki bi moral imeti glavni interes, da je odvoz vozil hiter in vseeno za normalen denar. Če bi za začetek rekli, da je cestnina za tovorni promet nek odsek 0, če je tudi hitrost nekaj časa 0, bi se DARS mogoče malo spodbudilo, da je bolj aktiven na tem področju. Čeprav ... Če bo premalo pobranih cestnin, pa bomo dali iz proračuna.