Slovensko sodstvo 2. del

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Nadaljevanje teme katere namen je zbiranje in komentiranje cvetk slovenskega sodstva. Zadnja je očitno ta s hepi hepi sekto:

 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
....nima ravno direktne veze.....mi je pa všeč ta komentar!

Zanimivo, da Hrvatje to zmorejo, kontrabantarji s četniki v Sloveniji pa tega ne dovolijo ob stalnem vpitju o poštenih sodiščih
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Res mi ni znano, da so se med našo operetno vojno dogajali kaki vojni zločini, če odštejemo kraje, take ali drugačne.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Komentiraš brez da bi prebral...priceless :D
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113

Med bivanjem v deželi kivijev se je na dopust odpravil v Indonezijo in tam spoznal bodočo ženo. Odločila sta se, da skupno življenje začneta v njeni domovini. Tja se je Skrt priselil poleti 2016 in, nadaljuje, slovenskemu veleposlaništvu v avstralski Canberri javil svoj novi naslov in telefonsko številko. Da je za njim razpisana Interpolova rdeča tiralica, ni vedel, pravi. "Nerazumljivo je, da me niso skušali kontaktirati, pa so vedeli, da sem v Džakarti."

Aretirali so ga 10. januarja 2019, ob vrnitvi iz Kuala Lumpurja. "Dva dni sem bil v priporu na letališču v Džakarti, nato dva na policijski postaji ter še 20 v ekstradicijskem priporu. Tam so bile razmere obupne, na dvajsetih kvadratnih metrih se nas je stiskalo štirinajst. Spal sem na golih tleh, potrebo moral opravljati vsem na očeh, paznikom sem plačeval za vodo in nekaj grižljajev uborne hrane. Povrh tega sem bil v celici edini belec in sojetniki so mi s kretnjami nakazovali, kako mi bodo prerezali vrat."

Medtem, ko je bil v priporu, so indonezijske oblasti pripravile papirje za njegovo izročitev, sledila pa je blamaža brez primere. Po iskanega Slovenca ni prišel nihče, ker so naši pravosodni organi zamudili 15-dnevni rok za dostavo potrebnih dokumentov! Ko so jih le poslali, so Skrta že izpustili iz pripora.

Septembra 2019 je Skrt pristal na letališču v Frankfurtu, v Ljubljano pa ni mogel poleteti, ker je Adria Airways nekaj dni prej propadla, zato se je pripeljal z avtobusom: "Izvedel pa sem, da so me na Brniku čakale štiri marice." Javil se je na mariborskem okrožnem sodišču in potem, ko je zavrnil ponudbo tožilstva, ob priznanju krivde sedem mesecev pogojnega zapora s preizkusno dobo dveh let, se je začelo sojenje. Vseh očitkov so ga oprostili in tožilstvo se na sodbo ni pritožilo.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.259
113
Probaj se izmikati davkom v Ameriki. OPS! Nemčiji, Srbiji :)
Ameriška davčna pravi da nimajo zadost ljudi in znanja da bi jih polovili.
Nemčija se je znašla in plačala za dokumente iz Švice da so jih en majhen del našli.
Srbija verjetno isto kot pri nam.


Če imaš denar se ni problema skrit v nobeni državi zato pa obstajajo davčne oaze.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
672
658
93
Sram me je, da živim v državi, kjer spodoben odvetnik zjebe pravosodni sistem.
Groza me je, ker zgleda, da so se snemali, sodnica pa ovrže sodbo zaradi pomanjkanja dokazov. Samo v Butalah..
Na koncu pa jim bo pripadala še odškodnina.
Zaključek - delaj pizdarije in imej dobrega odvetnika. Če si pa žrtev, pa čimprej k zdravniku in iz države.
Groza, kaj so naredili iz države. In da ni nobena vlada sposobna popraviti zakonodaje tako, da bo baraba odgovarjala ter do smrti živela v zaporu.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kaj pa tebi špila?

V našem (zahodnem) sodnem/pravnem sistemu ima tudi največji zakrknjen zločinec pravico do odvetnika.