Zavarovanje nepremičnine - kje?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
To so tiste max zavarovalne vrednosti. Če bi šel na vrednost zavarovanja 150k, bi prišlo jurja na leto zavarovanje, potem pa špekuliraš. Bom danes še skeniral in še enkrat natančno prebral zavarovanje, spremljal tole temo in se bolje pozanimal. Hvala. Nekje oktobra mi aktualno zapade in če bo treba, menjam.
Mislim da mam jaz pri savi za podobno vrednost (150k) zavarovano na novo vrednost in je mal pod 400 na leto.

Bi sel tocno preverit pa nimam police pri sebi
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Ne to pa ne drži, da dobiš pol škode. Dobiš vse do maks 75k v primeru totalk ala požar, potres, če ti avion pade z neba, če ti toča razsuje fasado in okna itd. To sem pred tremi leti prebral in si tako zapomnil. Odpovedni rok je 1 mesec pred potekom.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne to pa ne drži, da dobiš pol škode. Dobiš vse do maks 75k v primeru totalk ala požar, potres, če ti avion pade z neba, če ti toča razsuje fasado in okna itd. To sem pred tremi leti prebral in si tako zapomnil. Odpovedni rok je 1 mesec pred potekom.
To bi dobil v primeru, če je zavarovalna vsota določena na prvi riziko. Nepremičnine v glavnem niso zavarovane na prvi riziko ...
Tudi za odpovedni rok nimaš pojma, pri zavarovalnici Sava je 3 mesece za permanentno polico ali 6 mesecev za večletno polico.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Saj pravim, pomembno je tudi katera zavarovalica je najmanj komplikatorska.
Se strinjam. Eno so pogoji in kritja, jasno. Problem je, ker zelo malo ljudi pogoje sploh prebere. Tudi all-risk zavarovanja imajo izključitve kritja.
Drugo pa je reševanje morebitnih škod. Pred nekaj leti je bila na WS praksa, da se zavrača čimveč škod ali pa se gre pravdat za vsako ceno. Po drugi strani so bili zahtevki na Triglavu in Generaliju rešeni brez težav (če ni šlo za kake mutibarić posle).
Nisem pa več na tekočem, kako je danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Hiso vedno zavarujes na novo vrednost. Kje si 75 dobil ce je vredna 150? Razen ce si v 150 se parcelo vstel
A se ne zavaruje na gradbeno vrednost? Vsaj pri stanovanjih je tako. Lahko sicer z dokazili (nadstandardna :) gradnja, materiali, itd) to vrednost nekaj dvigneš, ampak ne za 100%.
Recimo primer: gradbena vrednost (da jo sezidaš je 200.000). Zaradi lokacije, tržnega zanimanja, itd. jo lahko danes prodaš za 500.000. Zavarovalnica jo bo zavarovala za 200.000, kolikor je treba, da jo spet sezidaš, če jo potres uniči recimo. Ne bo ti skeširala 500.000 in niti zavarovala za to vrednost.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
A se ne zavaruje na gradbeno vrednost? Vsaj pri stanovanjih je tako. Lahko sicer z dokazili (nadstandardna :) gradnja, materiali, itd) to vrednost nekaj dvigneš, ampak ne za 100%.
Recimo primer: gradbena vrednost (da jo sezidaš je 200.000). Zaradi lokacije, tržnega zanimanja, itd. jo lahko danes prodaš za 500.000. Zavarovalnica jo bo zavarovala za 200.000, kolikor je treba, da jo spet sezidaš, če jo potres uniči recimo. Ne bo ti skeširala 500.000 in niti zavarovala za to vrednost.
Ja saj to sem mislil kot “novo” vrednost. Napacna izbira termina z moje strani. Nisem te stroke
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Sem prebral pogodbo in vidim, da sem si narobe zapomnil. Imam permanentno zav. pogodbo za hišo. Za stanovanjsko hišo imam krite temeljne nevarnosti do 175k, za opremo pa temeljne nevarnosti do 75k. Odpoved permanentnega zavarovanja po preteklih treh letih zavarovanja je 6 mesecev.

Takrat sem bil v gužvi, pa sem vseeno poštudiral, le zaradi gužve si nisem dobro zapomnil. Po vlomu sem imel dobro izkušnjo z izplačilom. Kako ste pa drugi zadovoljni s Savo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj zdaj? To je to? Še vedno čakam na sočne zgodbice. Ene par forumašev me je že kontaktiralo na PM da jim kaj več namignem, tudi njih grize od radovednosti, kaj šele mene?
Ne bom, zaradi varovanja osebnih podatkov, razen če podaš izjavo z imenom in primkom Matej ..... soglašam, da se objavi zgodbico Karmen .....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Lahko ti dam izjavo samo težko pišem katero Karmen če ne napišeš tukaj priimka. A bojiš se? :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A to Karmen imaš na lagerju :) Ja super, samo ta ne bi bila vesela če bi jo ti kjerkoli omenil, prav tako mi verjemi da ti to odsvetujem :valjamse: predlagam da jo ti kar sam povprašaš če dovoli da objavljaš stvari ki ti jih je pripovedovala. Ampak ker vem da si ti navadna pičkica ki se skrivaš za nicknamom tudi vem da je nimaš jajc poklicat seveda če jo sploh poznaš. Sem pa jaz potem nekaj zmenjen pri njej, upam da bo tam in jo sam povprašam kaj si misli o tem :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ce imate pri wienerju solarne kolektorje (za toplo vodo) in nimate zavarovane fotovoltaike vam kljub temu da imate zavarovan direktni in in direktni udar strele ne priznajo okvare na crpalki in elektroniki.
Prizbali so mi pa okvarjeno kamero. Moram pogledat kak znesek bodo priznali za dobro leto staro kitajsko kamero.