Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.349
3.441
113


Evo majstri, ki ste preboleli omikron, imate veliko mož za ponovno infekcijo z starejšimi različicami, kakor tudi novo podverzijo omikrona.
Kdor je prebolel z zelo lahkimi simptomi ima še manj protiteles.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR


Evo majstri, ki ste preboleli omikron, imate veliko mož za ponovno infekcijo z starejšimi različicami, kakor tudi novo podverzijo omikrona.
Kdor je prebolel z zelo lahkimi simptomi ima še manj protiteles.
A tisti, kateri niso preboleli omikrona, imajo pa manjšo možnost za ponovno infekcijo?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.349
3.441
113
Imajo manjšo, ampak vseeno lahko fašejo.
Najboljše so zaščiteni preboleli + 2x cepljeni ne glede na vrstni red.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

jest5

Guru
18. avg 2007
25.301
-8.463
113
dokler ni boljše razlage zakaj je neka celica živa/mrtva, zdrava/bolna, bo tudi ta dobra.
Boljša razlaga bo žal prezahtevna zate.

Tebe bi res lahko prijavili kot nekoga s hudimi posledicami po cepljenju. Pa ne mislim tvoje buba rokice, ampak mentalni zasuk. To mora res nekaj hudo narobe špilati v betici, da iz vsaj za silo normalnega osebka postaneš totalni debil, ki z lahkoto verjame in sprejema vse sorte neumnosti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.798
113
kod Džej-Zija
dokler ni boljše razlage zakaj je neka celica živa/mrtva, zdrava/bolna, bo tudi ta dobra.
A potem celica umre, ko neha vibrirati, ali kaj? Kaj pa, če dve sosednji celici vibrirata, ampak vsaka v svojo smer? Se ubijeta, ko se zaletavata? Kot materija in antimaterija pri fiziki? A potem umreta? Se izničita ali samo nehata vibrirat?

Vprašam za prjatla.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Bolje kot CCP ter PCC.
Dej no, sej znaš šteti na prste, ne rabiš spraševati takih banalnosti.
Ali pa vsaj napiši "mirsi mode on"
Meni je jasno, več je sprožilcev (in močnejši so) na imunski sistem boljša je nadalnja zaščita.

Vprašanje niti ni tako zgrešeno, saj je po naši stroki 3C zaščita najboljša po namazanem kruhu in se je oglaševala kot edina zveličavna. Tako je tudi večina "rizične" populacije CCC, ti pa sedaj tudi zbolevajo za omikronom in so torej CCCP. Tako da glede na dejansko stanje je trenutno najbrž veliko takih ki so CCCP, mogooče so celo največja homogena skupina s to kratico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113


Evo majstri, ki ste preboleli omikron, imate veliko mož za ponovno infekcijo z starejšimi različicami, kakor tudi novo podverzijo omikrona.
Kdor je prebolel z zelo lahkimi simptomi ima še manj protiteles.
To je pa nekaj novega in je tudi v nasprotju z dejstvom, da je Omikron popolnoma izpodrinil Delto. Ker ce Omikron ne bi bil za nazaj kompatibilen, potem bi Delta se naprej krozila, pa tudi ce ni tako nalezljiva kot Omicron.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.301
-8.463
113
Sploh ne.
Delta je porabila "svoj bazen" možnih gostiteljev. Prebolelost ter precepljenost je dovolj visoka, da delta ne more več prosperirati.
Prav tako prebolen omikron nudi zaščito proti delti. Ne dobre, pozna pa se.

Sicer pa delta ni izginila. Še vedno je med nami. Le bolj malo jo je
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Katrina Hermez: 28-year-old British woman suffers episodic paralysis, seizures, dissociative amnesia since receiving Pfizer mRNA injection, says “I just want my life back”

video
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: AndY1 in javr

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Ta teden sem bil par dni na jugu Dalmacije. HAT test sem imel s seboj, vendar ga pri vstopu v HR nihče ni zahteval. Veljal je samo en dan, tako sem šel nazaj s pretečenim. Pri vstopu v SLO tudi nihče ni vpraševal.