Covid-19 Zakaj se ne cepiti?

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
si na cepilnem mestu v vlogi zdravstvenega osebja ki izvaja cepljenje. Pride nekdo po 1.ali 2.dozo. Če nisi popolnoma izprijen umsko zaostal osebek, potem veš, da je prišel samo zato ker mu vlada od 15.septembra naprej onemogoča normalno življenje in se hkrati norčuje "nikogar ne silimo, mi samo spodbujamo...". Opraviš cepljenje, s katerim mu povzročiš invalidnost ali smrt. Kakšna je tvoja odgovornost za to ?

Enaka kot odgovornost delavca, ki je narisal zebro oziroma prehod za pešce, na katerem je tri mesece pozneje pijanec povozil človeka, ki je prečkal cesto pri zeleni luči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.751
2.357
113
Pomurje
Po tvoje "slab izgovor", v resnici pa popolno sprenevadanje ali pa nemarne debele laži.

Če vzamemo tvojo Belgijo (v resnici pa praktično katerokoli EU državo) in se ozremo v preteklost, v daljno leto 2020 ...


... vidimo, da ŠE ZDALEČ niso enake kot lani. Lani s(m)o imeli bistveno večje restrikcije na vseh področjih, pa smo imeli brez cepiv številke, podobne letošnjim. Že to je več kot očiten razlog (tudi če večjo kužnost novih sevov povsem izvzamemo), da cepiva (navkljub vsem njihovim omejitvam, kar je seveda dejstvo) pomembno prispevajo k zamejevanju epidemije.
Če bi zraven učinkovitih cepiv, obvezno cepili 65+ in testirali cepljene, bi bilo še dosti boljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Matey

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Če bi zraven učinkovitih cepiv, obvezno cepili 65+ in testirali cepljene, bi bilo še dosti boljše.

To, kar si ti zapisal, ni v nobenem nasprotju s tem, kar sem jaz zapisal. Jaz sem ciljal na antivaxx mantro, ki se jo Evrokrat gre zadnje čase. Če bereš njegove prispevke za nazaj, vidiš da gre za očiten prehod od skeptike k radikalizaciji.
 
  • Haha
Reactions: Evrokrat

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Ne vidim razloga po preboleli koroni, da bi se cepil.
V bolnišnicah je povprečno 1 preboleli pacient na teden in še to ne vsak teden.
Se pravi naravna imunost je boljša kot cepilna...ne pravim pa, da sem proti saj rizične skupine in tisti kateri si želijo naj se kar cepijo saj jo bodo verjetno bolje preboleli.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.751
2.357
113
Pomurje
To, kar si ti zapisal, ni v nobenem nasprotju s tem, kar sem jaz zapisal. Jaz sem ciljal na antivaxx mantro, ki se jo Evrokrat gre zadnje čase. Če bereš njegove prispevke za nazaj, vidiš da gre za očiten prehod od skeptike k radikalizaciji.
Drži. Vedno sem podpiral cepljenje, ampak ne tako kot se ga gremo sedaj. Zdaj že želja 5-12 let, ki bo kmalu dejstvo.

To, da pa Evrokrat lepi statistike "nedelovanja" cepiv, pa ni njegov problem, saj jih ne dela on, le tolmači jih drugače, kar s statistiko lahko delaš na 100 in en način.

Še vedno je dejstvo, da je problem v necepljenih 65+ in žal večina smrti 75+ kljub cepljenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.751
2.357
113
Pomurje
Ne vidim razloga po preboleli koroni, da bi se cepil.
V bolnišnicah je povprečno 1 preboleli pacient na teden in še to ne vsak teden.
Se pravi naravna imunost je boljša kot cepilna...ne pravim pa, da sem proti saj rizične skupine in tisti kateri si želijo naj se kar cepijo saj jo bodo verjetno bolje preboleli.
Saj ga malokdo vidi, samo cepivo je treba porabit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drži. Vedno sem podpiral cepljenje, ampak ne tako kot se ga gremo sedaj. Zdaj že želja 5-12 let, ki bo kmalu dejstvo.

To, da pa Evrokrat lepi statistike "nedelovanja" cepiv, pa ni njegov problem, saj jih ne dela on, le tolmači jih drugače, kar s statistiko lahko delaš na 100 in en način.

Še vedno je dejstvo, da je problem v necepljenih 65+ in žal večina smrti 75+ kljub cepljenju.
Bom zapisal heretično ampak resnično misel: še ne 100 let nazaj je bil dosežek dočakat 50 let, danes rečemo za 80 letnega, da je mlad umrl.

Pa kaj sploh mislite? Od nečesa je treba umret, gripa, pljučnica, zlom, padec po stopnicah,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in p4pe

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Po tvoje "slab izgovor", v resnici pa popolno sprenevadanje ali pa nemarne debele laži.

Če vzamemo tvojo Belgijo (v resnici pa praktično katerokoli EU državo) in se ozremo v preteklost, v daljno leto 2020 ...


... vidimo, da ŠE ZDALEČ zadeve niso enake kot lani. Lani s(m)o imeli bistveno večje restrikcije na vseh področjih, pa smo imeli brez cepiv številke, podobne letošnjim. Že to je več kot očiten razlog (tudi če večjo kužnost novih sevov povsem izvzamemo), da cepiva (navkljub vsem njihovim omejitvam, kar je seveda dejstvo) pomembno prispevajo k zamejevanju epidemije.
zanimivo kako lahko komentiras iz Slovenije
jz pac ti povem kako je tu

odebeljeno: a sploh poznas stevilke?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne vidim razloga po preboleli koroni, da bi se cepil.
V bolnišnicah je povprečno 1 preboleli pacient na teden in še to ne vsak teden.
Se pravi naravna imunost je boljša kot cepilna...ne pravim pa, da sem proti saj rizične skupine in tisti kateri si želijo naj se kar cepijo saj jo bodo verjetno bolje preboleli.
Imaš že kup primerov, da so preboleli že dvakrat. In če drugič ni huje, je samo loterija.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
zanimivo kako lahko komentiras iz Slovenije
jz pac ti povem kako je tu

odebeljeno: a sploh poznas stevilke?

Zanimivo ... kako pa veš, kje se jaz nahajam? Kje se pa ti nahajaš, v celotni Belgiji hkrati? Kako pa ti lepiš zadeve širom celotnega sveta, ali si mogoče bil povsod tam, od koder lepiš podatke? Nisem vedel, da mora človek stopiti na Luno, da ve, da obstaja ... čeprav ja, imaš prav, dandanes to ni ravno samoumevno.

Ali poznaš ti številke, ko se jih tako trudiš demantirati?