Woke!1!

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Na splošno v bolnicah? Se bo izkazalo, da je tistih par zaposlenih moških v povprečju bolje plačanih in na višjih položajih.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Nobenega, nobene. Da so (za isto mesto) bolje kvalificirani, je pa že močna trditev. Vir?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.183
1.351
113
Jekleni, spominjas na woke sceno, kjer se ob vsakih kontra argumentih vpije "transphobic!".

Glede kirurgov.. Seveda je lahko kirurginja boljsa, kot pa kirurg. In lahko je tudi obratno. Ni pogojeno s spolom, verjetno. Vseeno pa se ozri po bolnicah in preglej stevilo kirurgov in stevilo kirurginj. Odlocno na stran moskih potegne. Kaj zelim povedat. Ne da so boljsi ali karkoli, kot ti namigujes. ZENSKE IN MOSKI SMO SI VSEENO RAZLICNI. Estrogen, testosteron, misicna masa.. In kot take nas zanimajo druge stvari. Brezveze enacit stvari, ki niso enake.

Zakaj bi uvajal kvote glede na spol, ce s tem ne izboljsas storitve? Pojdi v eno elektro firmo in jim povej, da morajo zaposlit 1:1 zenske in moske. Izbirati morajo med 1000 moskimi in 30 zenskami. Karikiram. Ker je moskih v tej stroki enostavno toliko vec. In ce se osredotocis na le 30 zensk, med katerimi moras izbrati, bos izbral slabse. Ker je bazen za izbiro manjsi.

Pa kot Peterson rad pove.. Daj 1:1 pri zidarjih, smetarjih pa teh poklicih, ce upas. In ne samo tam, kjer se "sedi po pisarnah".
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.179
1.462
113
Kaj pa tisto podjetje iz članka kjer so v upravi in nadzornem svetu same ženske? Bo tudi dobilo moške kvote ali gre enakopravnost samo v eno smer?

Bedarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in sixpower

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.508
842
113
Jekleni, spominjas na woke sceno, kjer se ob vsakih kontra argumentih vpije "transphobic!".

Glede kirurgov.. Seveda je lahko kirurginja boljsa, kot pa kirurg. In lahko je tudi obratno. Ni pogojeno s spolom, verjetno. Vseeno pa se ozri po bolnicah in preglej stevilo kirurgov in stevilo kirurginj. Odlocno na stran moskih potegne. Kaj zelim povedat. Ne da so boljsi ali karkoli, kot ti namigujes. ZENSKE IN MOSKI SMO SI VSEENO RAZLICNI. Estrogen, testosteron, misicna masa.. In kot take nas zanimajo druge stvari. Brezveze enacit stvari, ki niso enake.

Zakaj bi uvajal kvote glede na spol, ce s tem ne izboljsas storitve? Pojdi v eno elektro firmo in jim povej, da morajo zaposlit 1:1 zenske in moske. Izbirati morajo med 1000 moskimi in 30 zenskami. Karikiram. Ker je moskih v tej stroki enostavno toliko vec. In ce se osredotocis na le 30 zensk, med katerimi moras izbrati, bos izbral slabse. Ker je bazen za izbiro manjsi.

Pa kot Peterson rad pove.. Daj 1:1 pri zidarjih, smetarjih pa teh poklicih, ce upas. In ne samo tam, kjer se "sedi po pisarnah".
Kje sem karkoli vpil transphobic, ali karkoli drugega? Nekdo je Petersona privlekel v temo, pa sem še Adolfa - to je pa tudi vse.

Da pa vam ni jasno, kaj diskriminacija ja in kaj ne, je povedno. Eno žensko podjetje napram celi javni upravi.

Ko je moj oče študiral matematiko, je ugledni in priznani prof. dr. akademik in vse na predavanjih javno obelodanil, da študij matematike zahteva celega moža. Pod takimi pogoji in s takim odnosom ni čudno, da je še tistih par študentk obupalo in je bilo 80+% diplomantov moških. (Seveda že od malega velja, deklice so za jezike ipd, fantki za matematiko in fiziko...) Med mojim študijem je bilo sošolk več (pedagoška smer izvzeta) ampak še vedno pod 1/3. In to ni posledica tega, da "nimajo prostorske orientacije" ampak družbenega pritiska, ki od stajice naprej ene sili sem in druge tja.

Ko nekdo jamra, da bodo na razpisu morali zavrniti bolj ustreznega kandidata, ker bo na voljo manj ustrezna kandidatka - če bi ne že desetletja prej metali polen enim in drugim, bi bil nabor ustreznih kandidatk širši in primerljiv z naborom kandidatov. Da temu ni tako, so krive družbene vloge, ki so tipično tradicionalne in so bile morda potrebne v neki družbi 2k let nazaj, danes pač ne več.

In brez skrbi, kvalificiran kandidat bo še vedno dobil priložnost in delo. In praviloma še vedno lažje kot ustrezna kandidatka.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.976
769
113
Koliko sem prebral se gre za zastopstva v nadzornih svetih in upravah oziroma za vodstvene kadre.
Kar se pa izbire poklica tiče pa res nismo 2k let nazaj. Tako, da si sedaj lahko vsak izbere kar bo studiral/študirala.