WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Zamenjal sem save mapo s tisto, katero sem našel v back up-u IGO mape, ki sem jo imel na prejšnji instalaciji na SD kartici. Sem se pa prehitro veselil saj sicer napake ne javlja ampak zadeva ne deluje 100%. Ko na primer v zgodovini destinacij pobrišem eno destinacijo se le ta pru naslednjem zagonu programa ponovno pojavi, kot da je ne bi zbrisal. Tudi skin-ov mi sedaj ne prikazuje oz. jih ne morem zbrati. Kot kaže bo potrebno še nekaj dela da bo zadeva delovala iz ext_SD. grrrr
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.292
23
38
Murska republika
Morda so pri Wayteq.u pogruntali da preveč šarite po aparatih in so vam to na nek način ki je znan samo tovarni onemogočili.Sicer pa občudujem in podpiram vaš trud pri strokovnih tehničniih raziskavah.
1631645-vy8nls.jpg
 

Priponke

  • 1631645-vy8nls.jpg
    1631645-vy8nls.jpg
    10,5 KB · Ogledi: 279
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
kot sem takoj že na začetku posumil, je zelo verjetno problem v tem, da so v novem romu po novem "omejene" pravice za določene parametre, ki jih programi pišejo na SD ali flash..posledično so omenjene težave in zaradi tega vam ne shranjuje nastavitev, kljub temu, da pravite, da vam program nekaterim deluje tudi iz SD kartice..Sam sem napravo tudi rootal, a tudi to ne vpliva na omenjen problem..verjamem, da bomo zadevi prej ali slej prišli do dna in rešili to uganko. Še sreča, da imamo mednarodne "veze"
grin1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav !

Ali še komu po nadgradnji ne delujejo SKIN-i? Meni namreč ne oz. jih sploh ne vidim za izbrat.
frown-1.gif
 

wolffstein

Pripravnik
5. maj 2011
47
21
8
Jaz sem namestil nazaj 2.3.4, dokler se zadeva ne uredi. Uporabljam napravo 9-10h/dan in si ne morem privoščiti,da ne bi bila zanesljiva.

Janch in ostali strokovnjaki ... računamo na vas.

pozdrav.gif
 

BloedeSau

Zelenc'
24. nov 2012
10
0
1
Sem pred tem, da narocim xTAB-50. Cisto na kratko imam se nekaj vprasanj:
iGo Primo 2.0 dela normalno, ce je instaliran na internem spominu?
Najbolj pa me skrbi, ce je na voljo forumska softwareska podpora, brez tega ne grem v nakup, if you know what i mean.

Bottom line, ali je trenutno to dober nakup ali je prevec buggy firmware na tem tabletu?
Uporabljal ga bom primarno kot GPS in to ravno Primota, ker sem ze navajen, ostalo mi je manj pomembno.
Se eno vprasanje, ki je bilo sicer ze velikokrat odgovorjeno, pa vseeno: na eni neslovenski spletni strani od Wayteq-ov lahko kot dodatno opremo izberes TMC anteno. Je torej ta antena v resnici neuporabna za ta tablet in hocejo zraven prodati neuporabno stvar?
Najlepsa hvala za odgovore!
 

BloedeSau

Zelenc'
24. nov 2012
10
0
1
Ja fajn zgleda, tudi specifikacije so zanimive. Podoben je tudi aTAB 7G, samo ga ni za dobiti v Slo.
Me pa se vedno mika xTab-50, ravno zaradi forumske podpore
smile-1.gif
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Citat:
Uporabnik BloedeSau pravi:
Ja fajn zgleda, tudi specifikacije so zanimive. Podoben je tudi aTAB 7G, samo ga ni za dobiti v Slo.
Me pa se vedno mika xTab-50, ravno zaradi forumske podpore
smile-1.gif
KLIK?
drugače je android v osnovi pri vseh podoben
 
Nazadnje urejeno:

BloedeSau

Zelenc'
24. nov 2012
10
0
1
Ja, drugega ni za dobiti (aTab) v Slo.

Bom pa vprasal se takole: npr. ce si kupim Google Nexus 7, se da potem brez problema gor nalozit (npr copy&paste, tako kot pri starih Wayteq napravah) iGo Primo 2.0? V najslabsem primeru moram v sys fajlu nastavit resolucijo program in je to to?
Ker si ne bi rad kupil necesa, da bi se moral potem zaj... ker resnicno nimam casa.

Hvala za odgovor!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti samo kupi kar ti srce poželi, za ostalo bomo poskrbeli mi
wink-1.gif


Na xTAB-50 pa ti za enkrat dela Primo normalno iz internega pomnilnika, tako da ga lahko kupiš brez skrbi, za zunanjo SD pa si tudi lahko brez skrbi, da se bo našla rešitev.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Sem šel nazaj na 2.3 verzijo, pa se sedaj ob vsakem zagonu sproži instalacijski postopek nadgradnje, ampak samo v primeru, če je kartica v napravi, pa sem jo formatiral, dal drugo noter itd. Brez kartice pa se normalno zažene. Pa sem naložil potem 4.0, pa jet udi isto. Kaka ideja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je zato, ker si jo formatiral na klasičen način v windowsih! Če pogledaš lastnosti kartice, boš videl, da je kapaciteta SD kartice nekje 300MB manjša - razlog je particija, ki se je ustvarila s Phoenix cardom za namen update procesa in le te windows ne zna formatirat in na njej ostane img file, ki ti posledično vsakič sproži update. Kakorkoli, zaženi PhoenixCard in tam imaš opcijo "format to normal", nato jo formatiraj še v winsih!

pozdrav.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik BloedeSau pravi:
Se eno vprasanje, ki je bilo sicer ze velikokrat odgovorjeno, pa vseeno: na eni neslovenski spletni strani od Wayteq-ov lahko kot dodatno opremo izberes TMC anteno. Je torej ta antena v resnici neuporabna za ta tablet in hocejo zraven prodati neuporabno stvar?
Najlepsa hvala za odgovore!

TMC antena deluje na vseh wince verzijah WayteQ modelov. Za android sistemom ni kompatibilna, torej za xTAB 50 ne pride v poštev. TMC pa sicer na tem modelu deluje preko wi-fi povezave, kot smo že večkrat napisali.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ok, kot smo vam obljubili, je tukaj rešitev za Primo (in podobne aplikacije), da ga lahko inštalirate in zaganjate iz SD kartice, kar je bilo to zdaj zaradi spremembe sistemske strukture in s tem povezanih pravic z novo verzijo Androida (ICS) na tej napravi onemogočeno..

1. Prenesemo aplikacijo Root Explorer in datoteko vold.fstab -->Klik
2. Odpakiramo in najprej na napravo inštaliramo programček Root Explorer
3. Datoteko vold.fstab kopiramo na SD
4. zaženemo Root Explorer in poiščemo datoteko vold.fstab v mapi \mnt\extern_sd\ -->z dolgim klikom na datoteko vold.fstab izberemo opcijo "copy" -> s tipko back gremo nazaj v mapo etc in vanjo prilepimo datoteko z ukazom "paste" in jo zamenjamo z obstoječo.
5. Sedaj je tej datoteki potrebno še dodeliti pravice in sicer z dolgim klikom nanjo izberemo opcijo "Permissions" ter pokljukamo kvadratke da izgleda takole:

screenshot.png


6. Nato zapremo vse in ponovno zaženemo napravo.

S tem smo praktično naredili, da se interni pomnilnik zdaj imenuje extern_sd SD pa sdcard (standard, ki je jasen vsem aplikacijam) torej sta se pojma zamenjala! Prima lahko sedaj normalno inštalirate iz sd kartice. Preizkusil sem tudi Sygic in oboje deluje brez problema!

Sicer je tole popolnoma nepotrebna zadeva, zato upam, da bodo huni odpravili to "napako" v naslednjih updatih...Upam, da naša prodajalca tole bereta in bosta svojega dobavitelja zavoljo tega malo pocukala za rokav..
priden.gif


Enjoy!
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Najlepša hvala za tole, sicer še nisem uspel preizkusiti ampak če deluje - vsa čast !!


LP