WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Lej na ZS imaš vse kar rabiš, očitno nisi ažurno spremljal te teme - debata o teh težavah se začne na 7. strani! Sicer pa poglej eno ali dve strani nazaj (lahko tudi prvi post, kjer sem v review naprave dodal še vse nove rešitve v zvezi z ICS updatom), zakaj in kako se odpravijo težave, ki jih imaš oz smo jih imeli vsi, ki smo nadgradili sistem na ICS!

Vsem lastnikom te naprave toplo priporočam občasno branje te teme, saj vemo, da se Android zelo hitro razvija, prihajajo nove verzije in seveda je pričakovati, da bodo s tem povezani tudi vsi prihajajoči updejti za xTAB 50-GPS
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani kolega

Hvala za poslano, bom s pridom izkoristil in se potrudil da bo zadeva laufala. Verjemi, vse poste sem v tem forumu prebral (še posebno s tvojim nickom) ampak sem zgleda zmotno mislil, da bo zadevica, glede na to da zagon deluje, funkcionirala brez uporabe Root Explorerja. Ni kaj, učimo se celo življenje (nekateri pravijo da celo tudi po smrti
confused-1.gif
), torej grem z nagradnjo z rootom, skladno s tvojimi navodili.
Še enkrat hvala za nesebično pomoč vsem vam.
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Ja, dosledno je treba res vse prebrati, kar je na tem forumu in tako potem tudi narediti. Pojdi čisto od začetka, če se da, naredi hard reset naprave, formatiraj kartico, potem pa vse na novo naloži gor, nam je ratal, tudi tebi seveda bo. Veliko uspeha
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da te pomirim - ni potrebno nobeno rootanje naprave, torej nobenega nelegalnega posega v napravo. Root Explorer je samo raziskovalec/orodje, da lahko narediš menjavo ključne datoteke vold.fstab, ki naredi konec tvojim frustracijam..Najboljša postranska stvar pri WayteQ napravah je ravno ta, da imamo vedno na razpolago originalni firmware oz img, s katerim lahko v vsakem trenutku obnovimo original arhitekturo datotečnega sistema, torej nazaj na točko, ko smo napravo vzeli prvič iz škatle! Se pravi praktično naprave ne moreš "psihično" fentat, ne glede na to, kaj čaraš po njej!
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Hja, kaj na rečem. Zadeva deluje v piko
cheer.gif
. Hvala vsem (predvsem pa janchu in danielsendlerju) za nesebično pomoč in datoteke poslane na ZS.

Brez vas bi izgubljen
confused-1.gif
taval po svetu. Hvala.

Lep pozdrav in veliko osebne in poslovne sreče v 2013 vam želim.
 
Nazadnje urejeno:

mmhhaa

Zelenc'
30. dec 2012
9
0
1
Zdravo.

Sem že nekaj časa uporabnik dveh teh navigacij in tudi vedno sem po vaših napotkih rešil vse težave.

Imam zadnjo verzijo 4.0.3.

Sygic prejšnja verzija mi deluje normalno. iGO pa sploh ne morem inštalirati da bi delal. Poskusil sem naložit na telefon in na kartico, pa mi daje napako kao da je napačna resolucija 480x295. Izbrano pa imam pravilo 480x800 kot mora biti (ubistvu sem uporabil kar backup katerega sem že uporabljal)

Hotel sem popraviti tudi tiso SYS datoteko, ampak je nisem znal najti.

Zanima me tudi še tisti skin GjAk_v1.4 katerega ne znam naložiti. V katere mape moram dati tiste datoteke v zip-u?
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Morda ti odgovorim jaz, ki sem včeraj s pomočjo Jancha in Danielsenlerja mašinco popravil oziroma vzpostavil v brezhibno delovanje. Prav stvar ki jo moraš narediti je z Root explorerjem spremeniš SD kartico kot zagonsko (pri prejšnjem andoidu to ni bilo treba). Kako to narediš, imaš zelo lepo opisano na prvi strani te teme, ki jo vodi Janch. Priložena je tudi bližnjica na kateri snameš brezplačen programček, s katerim to storiš. Drži se navodil in s tem bo postala SD kartica "zagonska", nato pa nanjo naložiš (na SD kartico in ne na interni spomin s copy/paste) tisto kar imaš na ZS. Na Xtab zaženeš apk in zadeva deluje.

PS. Ni mi biti težko pameten, če v ozadju stojijo možganski trusti za wayteq. Še enkrat hvala janch, nisem imel namena si lastiti tvoje zasluge, samo pomagam, tako kot si ti meni.
 
Nazadnje urejeno:

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Tale Root Explorer lahko uporabimo tudi na drugih android napravah? Me zanima, če lahko tudi na mojem samsungu tako povečam interni spomin, ker je res bogi?
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ja
evil.gif
, zgleda da Mmhhaa, zdaj ko sem še enkrat prebral njegov post res govori tudi o telefonu in ne Xtab-u. Me je zavedlo, da na začetku pravi, da je uporabnik dveh naprav. Drugače pa v zvezi z Root explorerjem na njihovi strani piše, da je Root Explorer namenjen za vse andoid platforme, torej bi šlo tudi s samsungom, morda bom probal tudi jaz na svojem Acu. Res pa je, kot je napisal tudi janch, za xtab imamo osnovni software na njihovi spletni strani (če se kaj zalomi) , za samsung pa ga ni (ali pa sem spregledal)
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Root explorer dela na vseh android napravah, le te datoteke za zamenjat spomin se med napravami razlikujejo.
Tudi sam sem mu že hotel priskočit na pomoč, pa je tako napisal, da ne vem ali ga zanima za Xtab ali za telefon ali za oboje.
Če ga zanima samo za telefon, potem je v napačni temi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ravno zato pa tokrat nisem odgovarjal..če se uporabnik niti toliko ne potrudi, da bi vprašanje oz težavo navedel v pravi temi, potem je tudi izhodišče moje motivacije na nuli
wink-1.gif


aja, root explorer res deluje na vseh androidnih napravah, je pa res, da na tistih napravah, ki niso rootane, tudi ta program ne pride v poštev (vsaj za ta namen ne), ker itak ni dostopa do datotek v rootu oz je r/o torej samo za branje. WayteQ xTAB je že tovarniško delno rootan tako, da lahko spreminjamo datoteke v rootu naprave..
 

mmhhaa

Zelenc'
30. dec 2012
9
0
1
Citat:
Uporabnik heckler pravi:
Morda ti odgovorim jaz, ki sem včeraj s pomočjo Jancha in Danielsenlerja mašinco popravil oziroma vzpostavil v brezhibno delovanje. Prav stvar ki jo moraš narediti je z Root explorerjem spremeniš SD kartico kot zagonsko (pri prejšnjem andoidu to ni bilo treba). Kako to narediš, imaš zelo lepo opisano na prvi strani te teme, ki jo vodi Janch. Priložena je tudi bližnjica na kateri snameš brezplačen programček, s katerim to storiš. Drži se navodil in s tem bo postala SD kartica "zagonska", nato pa nanjo naložiš (na SD kartico in ne na interni spomin s copy/paste) tisto kar imaš na ZS. Na Xtab zaženeš apk in zadeva deluje.

PS. Ni mi biti težko pameten, če v ozadju stojijo možganski trusti za wayteq. Še enkrat hvala janch, nisem imel namena si lastiti tvoje zasluge, samo pomagam, tako kot si ti meni.

Ja mogoče sem se slabo izrazil. Uporablajm dve te navigacijski napravi WayteQ xTAB-50 GPS.

Datoteko vold.fstab sem zamenjal kot je pisalo v prvi temi. Mogoče sem naredil napako, da nisem restartal navigacije. Bom jutri poskusil restartati in videl če deluje, ker nisem prepričan, da sem naredil 6. korak. A je normalno, da je ta napaka resolucije v kolikor ni pravo poimenovanje kartice?

Še nekaj sem razmišljal. Ko naložim apk aplikacijo v kolikor jo inštaliram iz SD kartice se tudi nanjo inštalira? Če pa dam na notranji spomin in od tam inštaliram pa se inštalira na notranji spomin?
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Če boš napravil natančno tako, kot je navedeno v v prvem postu (janchevem) v tej temi, bo zadeva funkcionirala. Tudi sam sem imel preje Primo in karte naložene na notranjem disku, vendar je celoten paket kart Navteq Q3 večji (ki se nahaja na moj
rolleyes-1.gif
) istočasno pa sem nadgradil na ICS, zato je potrebno celotno zadevo naložiti na Sd.
Če boš apk zagnal iz Sd kartice, bo Primo naložilo na SD, v nasprotnem primeru pa na notranji spomin. Res ti predlagam, da uporabiš celoten paket, ki ti je bil posredovan in zadevo inštaliraš na SD, pa bo zadeva definitvivno delovala brez napak. Pri tem paketu je urejena tudi resolucija, ki jo ICS prikazuje drugače (800x444)

Srečno 2013
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik mmhhaa pravi:

Še nekaj sem razmišljal. Ko naložim apk aplikacijo v kolikor jo inštaliram iz SD kartice se tudi nanjo inštalira? Če pa dam na notranji spomin in od tam inštaliram pa se inštalira na notranji spomin?

Ja takšna je praksa na androidu - če apk zaganjaš iz SD kartice se ti program inštalira na SD, če zaganjaš iz notranjega pomnilnika, potem se inštalira na notranji pomnilnik. Ampak pazi, če si že menjal datoteko vold.fstab in uredil pravice, potem moraš Prima inštalirat iz SD kartice da ti bo deloval..če ne želiš tega zamenjat, potem moraš pač programe nalagat na interni pomnilnik a v tem primeru za navigacijo ne boš imel prostora za cel set evropskih zemljevidov..
 

mmhhaa

Zelenc'
30. dec 2012
9
0
1
Najprej sem datoteko iGOprimo_v9.6.7.235654_thin-v1.3.apk prenesel na kartico SD in inštaliral. Nato sem še mapo iGO kopiral na kartico SD.

Mape pa sem pobral dve izvedbi;
najnovejše, ampak Slovenija, Italija,... manjkajo iGO R3 2012.07_8.3TM_EEU - Maps Update - iPLAY
zato sem še tole pobral iGO R3 NAVTEQ 2012.Q2 Europe - Maps Update - iPLAY

Kaj pa je tale gja.utility.apk ? A ga tudi tega inštaliram? Nikjer nisem našel vseh navodil o inštalaciji tega
Ostali dodatki ter GjAk_v1.4 sami delujejo le prekopiraš mape tako kot so?

TNX!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Fantje, kadar posredujete moje linke oz že sestavljene pakete (nič nimam proti mimogrede) poskrbite še, da bo uporabnik, kateremu je bilo to poslano, vedel kaj s tem počet, sicer je vse skupaj navkljub dobremu namenu in volji, to brezpredmetno, kot vidimo..

@mmhhaa
tvoja naloga (in seveda vseh ostalih, ki vam je iGO navigacija še bolj ali manj nepoznan teren) preden sploh začneš uporabljat iGO navigacijo je ta, da si najprej prebereš obvezno branje iGO Wiki teme, kjer boš spoznal vse kar moraš vedet o samem softweru, zemljevidih itd..
 

mmhhaa

Zelenc'
30. dec 2012
9
0
1
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Fantje, kadar posredujete moje linke oz že sestavljene pakete (nič nimam proti mimogrede) poskrbite še, da bo uporabnik, kateremu je bilo to poslano, vedel kaj s tem počet, sicer je vse skupaj navkljub dobremu namenu in volji, to brezpredmetno, kot vidimo..

@mmhhaa
tvoja naloga (in seveda vseh ostalih, ki vam je iGO navigacija še bolj ali manj nepoznan teren) preden sploh začneš uporabljat iGO navigacijo je ta, da si najprej prebereš obvezno branje iGO Wiki teme, kjer boš spoznal vse kar moraš vedet o samem softweru, zemljevidih itd..

Ja se strinjam s tabo, da premalo preberemo. Sicer sam si preberem veliko, ampak to sem nalagal že nekaj časa nazaj in potem pride toliko novega, da človek misli da že zna od prejšnjega leta, ampak se moti :-(
Sam updejtam enkrat na leto ali pa še tudi dlje časa in yato nekaj znanja že uide od zadnjič ko sem popravljal. Bom zvečer si še malce prebral in videl kaj še rabim, da bo vse funkcioniralo kot mora z vsemi trenutno novimi popravki.

Hvala še enkrat!
 

samdabo

Zelenc'
2. jan 2013
5
0
1
lp sem lastik wayteq xtab 50 imel sem isti problem s shranjitvijo navodil, ko se je navigacija prižgala sem izgubil nastavitve v jeziku in drugod. naredil sem kar je bilo napisano na strani 8 , sedaj pa ko poiskušam iti v navigacijo ne morem iti in mi zmeraj napiše sd card access denied. prosim za pomoč, imam navigacijo sygic voucher in naložen android 4.0.3. različica jedra 3.0.8+ delovna različica pw08-eng
lp marko
 
Nazadnje urejeno:

mmhhaa

Zelenc'
30. dec 2012
9
0
1
Citat:
Uporabnik samdabo pravi:
lp sem lastik wayteq xtab 50 imel sem isti problem s shranjitvijo navodil, ko se je navigacija prižgala sem izgubil nastavitve v jeziku in drugod. naredil sem kar je bilo napisano na strani 8 , sedaj pa ko poiskušam iti v navigacijo ne morem iti in mi zmeraj napiše sd card access denied. prosim za pomoč, imam navigacijo sygic voucher in naložen android 4.0.3. različica jedra 3.0.8+ delovna različica pw08-eng
lp marko

Imaš inštalirano na kartici ali na noptranjem spominu?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@samdabo
če si napravo kupil z že nameščeno licenčno verzijo Sygic navigacije, potem imaš problem ja..Zdaj, ko si zamenjal vold.fstab datoteko, ti Sygic ne dela več, ker je tovarniško inštaliran na internem pomnilniku, ki pa se sedaj, ko si zamenjal omenjeno datoteko, imenuje extern_SD! Pojdi v nastavitve med programe kjer ti kaže inštalirane programe, klikni na Sygic in nato klikni na "premakni v telefon" S tem se bo program prestavil na SD kartico in bo potem verjetno deloval. Če pa ne bo, boš pač moral odstranit aplikacijo in jo ponovno inštalirat na SD..ne vem pa kako v tem primeru uveljavljaš licenco za Sygic, ki si jo plačal z nakupom naprave..Lahko pa tudi pustiš tako kot imaš, in samo restoraš originalno vold.fstab datoteko, ki ti povrne napravo oz particije na stare parametre, ampak v tem primeru pač ne boš mogel nalagat programov na SD.