WayteQ xTAB-50 GPS (Android)

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Zaenkrat deluje odlično.Rrazen skin-i mi nekaj nagajajo saj jih ne vidim, da bi jih lahko izbral. Drugače pa super-hvala !

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tvoje vprašanje oz težava je na mestu saj je zadeva malo bolj komplicirana za razumevanje kot se zdi in posledično je zradi tega tudi rešitev prišla malo kasneje..dokler nisem imel točne rešitve, ti zato nisem odgovarjal. Torej bistvo je, da se morata resolucija displaya 800x444 (ICS) in pa resolucija skina točno ujemati. Zato sem s programom"Screen size" ugotovil točno resolucijo naprave (zdaj ko je na njej ICS) in mi je pokazalo da je le ta 800x444. To vrednost je potrebno točno definirat v sys in sicer:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="800_480:800x444/444x800:fullscreen"

in nato te vrednosti vnesti še v GjAk_v1.4 skinu in sicer odpri ga in v info.ini datoteki popravi zapis:

[theme]
name="GjAk v1.4"
needs_restart=0
default_night_skin_dir=skin_night
supported_resolutions="480_800,800_480,444_800,800_444,480_768,320_480,480_320,480_295,320_455"

nato zapri in shrani spremembe. Zdaj se vrednosti sys in skina ujemajo in Primo bo končno videl skin.

torej bottom line - po posodobitvi na ICS imamo torej zdaj vse rešeno:

- Primo 2.0 deluje is SD
- deluje GJ-AK skin
- deluje Google local search in TMC

grims-1.gif
 

BloedeSau

Zelenc'
24. nov 2012
10
0
1
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
kateri model?

GoClever Tab T76 GPS, kupljeno na mimovrste. Tab je funkcionalen, tako vse zadeve na Androidu, ampak mene predvsem interesira Primo 2.0. Je pa cisto plasticen, in tako tudi deluje, ce ga malo trse primes ze poka v rokah.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
13.005
1.410
113
123
Napiši še kakšno avtonomijo ima baterija ter lahko naložiš kakšen filmček, da vidimo DVR v akciji
priden.gif
 

bmazej

Zelenc'
23. dec 2012
3
0
1
pozdravljeni,

nabavil sem GPS XTab 50 in imam nekaj težav z njo. Po navodilih sem naložl IGO PRimo navigacijo, ko pa sem jo želel preizkusiti v praksi se ni izkazala
wink-1.gif

Vsakokrat ko aplikacijo zaženem se mi pojavljajo začetne nastavitve ki jih morem potrdit, včasih vseh nastsavitev ne potredim in me vrže ven iz programa. Včasih pridem tako daleč da pritisnem gumb POJDI in za tem se program ponovno izklopi in sem na začetku. To je vse kar mi je uspelo dosečti na navigaciji. Zgoilo se je tudi da nisem vklopil GPS signala, program me opomni da GPS ni vklopljen, za tem ga vklopim, stisnem gumb POJDI in vrže ven. Sem ponovno na začetku.

Je že imel kdo takšne izkušnje? ne vem kaj sedaj dalje, če je to software, moja napka ali kaj drugega? Prosim za kakršni koli nasvet. Hvala

lp
 

bmazej

Zelenc'
23. dec 2012
3
0
1
Android verzija: 4.0.3
Kernel verzija: 3.0.8+
Verzija gradnika: pw08-eng 4.0.3 IML74K 201211111 test keys

To so podatki na xTabu

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Aha se mi je zdelo, da maš že zadnjo verzijo Androida, zato pa imaš omenjene težave. Dobiš na zasebno vse kar rabiš. Medtem pa si preberi nekaj zadnjih strani te teme, da boš sploh razumel potencialne težave z inštalacijo Prima na zadnji verziji. O tem smo razpravljali in sem tudi napisal rešitve..
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Zdravo vsem skupaj

Danes sem nameraval zamenjati karte navteq Q1 z Q3. Vse lepo in prav izbrisal sem stare kart, ki sem jih imel na notranjem spominu XTaba in pričel s kopiranjem novih kart. Sledilo je sporočilo "imate premalo prostora" sem preveril in ugotovil, da mi comp kaže skupaj 2,68 GB prostora. Po pogovoru z mojotrgovinico in servisom wayteq je predlagano, da na novo naložim 4.0.3. To sem storil, sedaj kaže skupaj 2,72 Gb prostora in ne 4 GB. servis je na svjem Xtabu preveril razpložljiv prostor pa tudi njemu kaže skupaj 2.72 GB zato je predlagal da karte naložim na SD, kar sem storil in zadeva sicer deluje zanima pa me sledeče:
1. ali imate tudi oastali le 2,72 GB prostora (posledično ne gredo nove karte gor)
2. skni ki so preje delovali sedaj ne delujejo več, čeprav sem spremenil resolucijo kot je zgoraj napisano (imam GjAk_v1.4_AriNe skin)
3 kam prenesem slo lang file, ki je v prejšnjem postu omenjen
4 ali za skine kreiram mapo skin v content in nato noti copy/paste zip file oz odzipanega ali pa je treba dodati file v ZIP data, kot je v neketarih drugih forumih navedeno

OK se opravičujem za veliko vprašanj ampak nekaj stvari ne gre tu skupaj, pa tako lepo je Xtab delal

Hala za odgovore
 

danielsendler

Pripravnik
4. mar 2012
183
0
16
Pri meni tudi napiše comp 2,72 gb prostora in če hočeš spraviti nekako karte gor, si jih naloži samo tiste ki jih rabiš in pazi da so države med seboj povezane, odvisno, kakšne potrebe imaš. Skini ti ne bojo delovali, če pogledaš par postov nazaj, je Janch vse obrazložil .Skin daš v content mapo skin zararanega. Več ti bojo pa mojstri tukaj pomagali, jaz ti samo po mojih izkušnjah govorim
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.377
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ni primerjave v samem tehničnem pogledu! Po specifikacijah precej slabši od xTAB-50! 1x slabši cpu, resistivni zaslon (bljak), slabša podpora video formatov, nima G-senzorja..nima FM, GPS sprejemnik ima samo 20 kanalov....edino kar ima boljše je baterija! Je pa vreden tega denarja, vendar kot rečeno, sam performance je neprimerljiv..
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Spoštovani kolegi

Prekršil sem osnovno pravilo, da ne spreminjaš stvari, ki delujejo OK, ampak
evil.gif
.
Če povzamem, naprej se moram zahvalit "danielsendler"ju, ki že nekaj dni s svojim nasveti pomaga pri vzpostavitvi brezhibnega delovanja (če se vidimo na naslednjem taboru alterjevcev najmanj
nahrung002.gif
)
Samo napravico sem nekako spravil v delovanje, največja težava je v tem, da ko Xtab izključim moram ponovno vse nalagati, saj se mi zažene v osnovnem menij potem pa hadj potrjevat. O tem sem že bral v tem forumu zato sem zamenjal apk file, sys daoteko, gjak in še kaj (kot sem že omenil mi je nudil pomoč danielsendler na ZS), prvi zagon sem opravil v vodoravnem položaju, ..... vendra nič ne pomaga.
Zatorej ves širni alter forum prosim še za kake ideje, vse so dobrodošle, čas pa tudi imam, saj so prazniki, jaz pa dopustu (zato sem se spravil v nadgadnjo, da bo Xtab še boljši kot je).

Ps ne vem ali ima to kaj zveze (mislim pa da jo ima), po zagonu se mi ne formira mapa "save" v kontentu.
 
Nazadnje urejeno: