Vzhodna obvoznica in Golovec

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Definitivno manjkrat kot ti a sem vseeno prepričan, da je na južno LJ obvoznico večji vpad prometa iz smeri štajerske AC kot pa iz smeri dolenjske. Po štajerki uletevajo/uletavamo proti LJ iz kamniške in domžalske občine, potem pa imaš tu še komplet štajersko, kak prekmurec se tudi najde pa da seveda ne pozabimo še na vse tujce, ki jih je iz te smeri prav tako zuagotovo več kot iz smeri dolenjske. Posledično dobi vzhodna LJ obvoznica enostavno prednost pred dolenjsko AC.

Res in komplet štajerska se vozi zjutraj skozi Golovec? Potem bi bila gužva zjutraj in ne popoldne.

Dobro jutro! Gužva je zjutraj IN popoldne, popoldne seveda ne zaradi štajercev, logično.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Fantje, statistično pride v tisto križišče več avtov iz smeri Golovca kot iz smeri Grosuplja.
Popoldne zagotovo, zjutraj pa ne.

Zihr ja, zato pa v jutranjih urah stojim na AC že pri Domžalah
cool-1.gif


Pa da ti vrnem štafetno palico - kolikokrat se zjutraj pelješ o štajerski AC v smeri proti LJ? No jaz se po teh relacijah fijakam vsako jutro proti LJ že zadnjih cca.30 let tako da mislim da vem o čem pišem.

Ti bi zaprl pol Dolenjske AC, kaj ma veze to s Štajersko, oziroma kaj ma veze tvoje jutranje fijakanje s popoldansimi problemi pod Golovcem? Ker upam, da si tok brihten, da se v Domžale ne furaš skozi Golovec v smeri kjer je gužva o kateri teče debata.

Jaz oz. moje jutranje fijakanje se nanaša na jutranje gužvanje od Domžal pa do J LJ obvoznice, rešitev, ki sem jo predlagal, pa bi rešila gužvanje zjutraj in popoldne. Bi pa seveda zgostila promet iz dolenjske, to mi je seveda jasno.

In LOL, ja, v Domžale se vozim tako, da grem skozi Golovec v smeri MB-KP
aplauz.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Verjamem, sam verjetno je zjutraj precej manjša, ker kolon do Fužin ne opažam zjutraj, pogleda na drugo stran pa nimam, ker grem pod Golovec. Plus tega se pa tud kolona v smeri Golovca popoldne razmeroma hitro skadi. Na žalost pač tisti odsek ni narejen kot bi moral bit, kar so pokazal šele količki, ograda za telebane, ki so skakal čez dvojno polno črto. To kar so namalali zdaj bi blo bolje če sploh nebi, ker je še slabše, sam v bistvu med normalnim folkom količki sploh nebi smeli naredit razlike.
Kakršnokoli zožanje iz smeri Dolenjske bi povzročilo zastoj, ker je smer zelo zasedena sploh ob špicah in vsaka najmanjša ovira povzroči zastoje dol do Grosuplja in naprej proti Višnjegorcu. To se pa ne skadi tko hitro, verjemi.

Rešitve so, samo brez da zabrnijo stroji in naredijo dodaten pas za na Rudnik pač ne bo šlo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Dokler se ne bo točno vedelo koliko Dolenjcev zjutraj zavija dol na Rudnik, ne bo pametne rešitve. IMHO je rešitev, da se A2 "zoža" na en pas po odcepu za Golovec iz doljenske smeri, za Dolenjce zapre izvoz Rudnik in se vzhodna "dvopasovno" vključi na južno.

Idealno bi seveda bilo, da bi se dalo to narediti dinamično - zjutraj tako kot je sedaj (ni nekih zastojev in izvoz Rudnik odprt za vse), popoldan, ko se prometni tok obrne, pa tako se zapisal zgoraj - samo en pas iz doljenske smeri. Kolateralna škoda bi bila, da bi se popoldan moralo nekja vozil preusmerit na naslednji izvoz.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Kot je že nekdo pred mano povedal, vsak zagovarja neko svojo rešitev, pač tako da njemu ustreza in vedno na račun drugih.

Jaz se tudi že slabih 15 let vozim iz Grosupljega in AC ponavadi zapuščam na Rudniku oziroma kje v Mostah, Bežigradu. Valda da nisem za to, da ne bi mogel AC križa zapustiti na izvozu LJ - jug, razen če bi bila to začasna rešitev, v času priprave novih pasov. Ampak glede na naše cestne službe, ministrstvo in drugo, verjetno konkretnih izboljšav še lep čas ne bo.

Da bi pa kar zapirali tako enkrat en, drugič drug pas, ker bolj ustreza ednim, drugim pa spet manj, se mi zdijo pa točno tako bistre ad hoc rešitve kot tile količki. Ko bo drugo leto odprt poln priključek Šmarje - Sap in se bo tam na AC stekala še vsa Kočevska, po tale AC krak obremenjen ravno toliko kot gorenjski in štajerski, z izjemo tujih kamionarjev. Gužva bo nora in ta južni del ringa bo treba predelati.

Tele nove črte so pa tak mimosunek kot obe prejšnji ureditvi, pač biti moraš ekstra oprezen, noro defenziven in žal se kdaj moraš tam peljati tudi 40 km/h, ker so vsi posrani. No, razen kakšnih dinamičnih tujih kamionarjev, ki je jebejo 5 posto.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Ha, ha, ha! Novinar avtomagazina bo rešil prometno zagato?
Težava na tem mestu je zaradi prekratke razdalje med vključevanjem prometa iz golovca in izključevanja na izvoz dolenjske ceste iz dolenjske. Rešitev je, ampak zelo draga, zato bo še kar nekaj časa tako.

Prej kot DARSsovi pametnjakoviči ziher. Jaz sem rešitev že prepisal , in to tako, da deluje 100%. Oni rišejo vijugaste rumene črte. Take, ki ne rešijo ničesar.

Fixed
tongue-1.gif

Od kod že?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kar tako levega pasu ne mores potegniti v dolenjskega voznega. Kdo bi bil "stranski", ker na zadrgo ne mores racunat.

Sem ze enkrat na zacetku teme vprasal. Koliko nesrec se je zgodilo na obmocju kolickov( in kaksne posledice so imele preden so postavili kolicke). Nisem pogosto tam, sem pa videl nesrece naprej od kolickov.

http://www.avto-magazin.si/kolumne/kolumna-dusan-lukic-kolicki-kar-tako/

A vam Avtomoagazinovcem res ni prav nič jasno. Blamaža na celi črti, članek pa tud za rit ni obrisat. Predlagajte rešitev, pa ne tako, ki bo omogočala budalaštine po cesti.

A si darsovc al kaj te v luft meče. Rešitev je simpl: na južno obvoznico 2 pasova iz golovca, 1 iz dolenjske. Ločen izvoz za rudnik iz dolenjske. Saj ni treba bit Einsten, da to ugotoviš. Ampak to jr dars, reje 3x rišejo vijugaste črte po tleh in podtavljajo in pobirajo količke, kot da bi rešili prblem.

Za novinarja si presneto slabo pismen. Ne nisem Darsovec, samo očitno je tvojega kolega tako kot tebe zmotilo, da ne more več skakat čez dvojno polno črto. Dragi moj, ste novinarji, ki pametujete o vožnji in avtomobilizmu, zato je vaša moralna odgovornost še toliko večja. 1 pas z Dolenjske je neumnost, ker potem en problem rešiš in drugega ustvariš. Sam tega nisi prebral očitno, ker nisi zadost velik ajnštajn, da bi videl še kaj dlje od svojega nosa.

PS: To kar so zdaj namalali je pa itak katastrofa. Tam bi morala it do konca dva pasova in to je edina rešitev, ki je pa tud vi ajnštajni na Avtomagazinu niste predlagali.
Tam ni placa za 2 pasova. 1 pas z dolenjske je OK, če je še pred tem njihov ločen izvoz za Rudnik (kot sem napisal).
Mene ne moti, da ne morem več čez 2 črti ven, ampak to, da stojim v koloni - po nepotrebnem, ker so na DARSU bedaki.
Moralna odogovornost?
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Ha, ha, ha! Novinar avtomagazina bo rešil prometno zagato?
Težava na tem mestu je zaradi prekratke razdalje med vključevanjem prometa iz golovca in izključevanja na izvoz dolenjske ceste iz dolenjske. Rešitev je, ampak zelo draga, zato bo še kar nekaj časa tako.

Prej kot DARSsovi pametnjakoviči ziher. Jaz sem rešitev že napisal, in to tako, da deluje 100%. Oni rišejo vijugaste rumene črte. Take, ki ne rešijo ničesar.
Ti si napisal traparijo, prav tako kot je traparije pisal tvoj kolega. Tako da če ustvarjate Avtomagazin ne pomeni, da ste strokovnjaki, bo to šlo v bučo?

Kateri kolega? In lepo, da me vikaš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Da bi pa kar zapirali tako enkrat en, drugič drug pas, ker bolj ustreza ednim, drugim pa spet manj, se mi zdijo pa točno tako bistre ad hoc rešitve kot tile količki.
Samo da take rešitve po svetu delujejo že leta in leta. Si se kdaj peljal recimo v/iz barcelone iz zahodne strani (DIagonal, recimo)?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Ha, ha, ha! Novinar avtomagazina bo rešil prometno zagato?
Težava na tem mestu je zaradi prekratke razdalje med vključevanjem prometa iz golovca in izključevanja na izvoz dolenjske ceste iz dolenjske. Rešitev je, ampak zelo draga, zato bo še kar nekaj časa tako.

Prej kot DARSsovi pametnjakoviči ziher. Jaz sem rešitev že napisal, in to tako, da deluje 100%. Oni rišejo vijugaste rumene črte. Take, ki ne rešijo ničesar.
Ti si napisal traparijo, prav tako kot je traparije pisal tvoj kolega. Tako da če ustvarjate Avtomagazin ne pomeni, da ste strokovnjaki, bo to šlo v bučo?

Kateri kolega? In lepo, da me vikaš.

A pol si ti avtor zmazka, ki si ga nalimal. Če je tako, pol ti res čestitam. In mimogrede, jest tam vsak dan stojim koloni, pa proti količkom nimam čisto nič, ker zame jih ni blo treba, oziroma je dvojna polna črta dovolj.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Da bi pa kar zapirali tako enkrat en, drugič drug pas, ker bolj ustreza ednim, drugim pa spet manj, se mi zdijo pa točno tako bistre ad hoc rešitve kot tile količki.
Samo da take rešitve po svetu delujejo že leta in leta. Si se kdaj peljal recimo v/iz barcelone iz zahodne strani (DIagonal, recimo)?

Po svetu ja, pri nas pa ne, pa ne zarad DARSa, ampak zarad goved, ki se požvižgajo na pravila. Tud ti si bil med njimi.
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Da bi pa kar zapirali tako enkrat en, drugič drug pas, ker bolj ustreza ednim, drugim pa spet manj, se mi zdijo pa točno tako bistre ad hoc rešitve kot tile količki.
Samo da take rešitve po svetu delujejo že leta in leta. Si se kdaj peljal recimo v/iz barcelone iz zahodne strani (DIagonal, recimo)?

Bil, dvakrat, pa ne pomnim.

Sej ne pravim, da ne take rešitve ne obstajajo. Pravim, da jih je potrebno pretehtati, na podlagi analiz - tako da stvar funkcionira. Ne pa neke ad hoc rešitve s prelepljenimi črtami in količki. Moje zgornje opazke so letele na predloge kako naj imajo tisti iz Golovca prednos pred Dolenjsko. Z argumentom, da jih je (baje) več in da sedaj oni stojijo. Da bi potem stali iz Dolenjske smeri, je pa nezanemarljivo.

Da ne bo pomote, jaz ne navijam za nobeno od rešitev, ker je tole križanje in vsi priključki od izgradnje Golovca totalno sfaljeno. Mogoče je sprva stvar še funkcionirala, ampak pri tako gostem prometu (ki bo samo še naraščal), je pa treba ne samo razmišljati ampak tudi že načrtovati nove rešitve - sanacijo priključkov.

Jaz sem po naravi zelo potrpežljiv, razumem zastoje zaradi dela na cesti, nesreč, gužve v konicah, ampak semaforje na obvoznici pa težko kupim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Nekateri se ogibajo gužve skozi Škofljico in Lavrico tako, da gredo na Škofljici desno po stari Dolenjki do Šmarja Sap, potem na AC v smer Zagreba, nato obrnejo na krožnem takoj po izvozu Šmarje Sap in nazaj na AC. Drugi gredo že na Turjaku desno čez hrib in potem skozi Grosuplje in na AC. Pa to govoriva samo o velikem delu vozačev iz Kočevske smeri. Kje je še suha krajina vse gor do božje materne, ki se zavali na AC v Grosupljem.
Vse to, kar se pa sedaj vali mimo tvojega okna bo pa prav kmalu začelo uporabljat polni priključek Šmarje Sap in bo še to navalilo točno na to križišče ki bi mu zdaj nekateri vzeli prednost. Ta del je že zdavnaj zdavnaj zrel za veliko prenovo, tudi v obliki ogromnega krožnega, kot je Tomačevski recimo. Seveda so pa maniaki z skakanjem čez polno črto leta pomagali DARSU pri zatiskanju oči.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nekateri se ogibajo gužve skozi Škofljico in Lavrico tako, da gredo na Škofljici desno po stari Dolenjki do Šmarja Sap

Me prav zanima kje se skrivajo ti Kočevarji. Zjutraj se peljem tam do Škofljice, pa v kontra smer prej srečam medveda kot pa kak avto nasproti
grin1.gif
V bistvu tam ni nobenega omembe vrednega prometa ne glede na smer in uro.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Prid enkrat do mene zjutraj, boš mel kaj videt, pa ne po Ljubljanjskih urah tam 8.30, ti naredijo špico ob 6.25. Jih je pa ogromno že ugotovilo, da se je lažje pricijazit čez hribe, so prej v na AC.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hmm, za vceraj popoldne imam obcutek da je vsem ze lani letošnjem ga dopusta zmanjkalo. Poglej na prejsnji strani zemljevid od vceraj popoldan...
Sicer pa nam je kalbo nastavil past. Napisal je da so pri obnovah kolone do. Grosuplja. Bi ga pa jaz sedaj vprašal kje ni kolon kadar so obnove.

Edit: ocitno imajo samo dolenjci se lanski dopust. Toliko o jutranjih kolonah iz grosuplja do ljubljane
bonk.gif

A to si prav čakal da je ratal zeleno
aplauz.gif
Ker iz Dolenjske smeri si nalimal ravno obe uri, ko se vsaj malo sprosti. In ja ko so obnove so kolone, sam vi pametnjakoviči predlagate stalno "obnovo".
Ker si vec na alterju kot jaz, predlagam da lovis ti rdece trakove z dolenjske, jaz pa iz golovca. Pa da vidmo kdo jih bo vec prilepil.
Meni bo se matey pomagal, tebi pa kak dolencek.
Spet sem ujelo kjer je samo golovec rdec. To m uspe zjutraj in popoldne, in to ze prvi dan. Da vidim kdaj bo tebi uspelo to v enem dnevu.
evil.gif

2444808-Screenshot_2016-06-23-15-11-42.png
 

Priponke

  • 2444808-Screenshot_2016-06-23-15-11-42.png
    2444808-Screenshot_2016-06-23-15-11-42.png
    149,1 KB · Ogledi: 197

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Prid enkrat do mene zjutraj, boš mel kaj videt, pa ne po Ljubljanjskih urah tam 8.30, ti naredijo špico ob 6.25. Jih je pa ogromno že ugotovilo, da se je lažje pricijazit čez hribe, so prej v na AC.

Jih poznam kar nekaj in tega ne prakticira praktično noben. In cesta je ob času ki ga navajaš normalno prevozna oz dokaj tekoče. Najhujša gužva z zastoji se zgodi po 7 in traja v normalnem do malo čez 8.