Vzhodna obvoznica in Golovec

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.377
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
S tem, da se bo delal tudi polni priključek Šmarje Sap, kjer bo tudi prišlo gor kar nekaj prometa...

Vsak pač gleda tisto smer iz katere prihaja, za ostale mu je pa malo mar
evil.gif

evo, ti bi tvoj problem rešval na mojih plečih
evil.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

To omenjam, ker bi pametnjakoviči zožal dovoz iz Dolenjske smeri na en pas. Rešilo bi to ki je zdaj situacijo in povzročilo novo vsako jutro iz smeri Dolenjske. Vozim se tam vsak dan in stojim čeprav rabim samo skrajno leva dva pasova proti Dolenjski skozi Golovec.
kje stojis?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Hmm, za vceraj popoldne imam obcutek da je vsem ze lani letošnjem ga dopusta zmanjkalo. Poglej na prejsnji strani zemljevid od vceraj popoldan...
Sicer pa nam je kalbo nastavil past. Napisal je da so pri obnovah kolone do. Grosuplja. Bi ga pa jaz sedaj vprašal kje ni kolon kadar so obnove.

Edit: ocitno imajo samo dolenjci se lanski dopust. Toliko o jutranjih kolonah iz grosuplja do ljubljane
bonk.gif

2444578-Screenshot_2016-06-23-08-10-31.png
 

Priponke

  • 2444578-Screenshot_2016-06-23-08-10-31.png
    2444578-Screenshot_2016-06-23-08-10-31.png
    134,7 KB · Ogledi: 212
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.368
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Definitivno manjkrat kot ti a sem vseeno prepričan, da je na južno LJ obvoznico večji vpad prometa iz smeri štajerske AC kot pa iz smeri dolenjske. Po štajerki uletevajo/uletavamo proti LJ iz kamniške in domžalske občine, potem pa imaš tu še komplet štajersko, kak prekmurec se tudi najde pa da seveda ne pozabimo še na vse tujce, ki jih je iz te smeri prav tako zuagotovo več kot iz smeri dolenjske. Posledično dobi vzhodna LJ obvoznica enostavno prednost pred dolenjsko AC.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.368
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce problemov ni, jih pa naredijo. Da lahko opravičijo svojo zaposlitev
SJTV1
Kaksna je kolicina vozil iz Dolenjske? Ker kalbo mi najbrz ne bo odgovoril. Mogoce bodo tebi na darsu.

Količina vozil je ogromna, v konjicah sta ponavadi oba pasa polna. In vsa ta masa vozil, oziroma pol nje potem stoji pred Golovcem, ko ga zapirajo.
iz dolenjske? Saj golovec zaprejo v smer proti dolenjski oz. proti juzni obvoznici in ne v nasprotno. In kolona je hm, več ali manj le na desnem pasu.
To omenjam, ker bi pametnjakoviči zožal dovoz iz Dolenjske smeri na en pas.

Točno tako. Masa vozil je iz smeri štajerske pač večja pa če se ti že 60 let voziš v Lj iz smeri dolenjske.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.368
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Fantje, statistično pride v tisto križišče več avtov iz smeri Golovca kot iz smeri Grosuplja.
Popoldne zagotovo, zjutraj pa ne.

Zihr ja, zato pa v jutranjih urah stojim na AC že pri Domžalah
cool-1.gif


Pa da ti vrnem štafetno palico - kolikokrat se zjutraj pelješ o štajerski AC v smeri proti LJ? No jaz se po teh relacijah fijakam vsako jutro proti LJ že zadnjih cca.30 let tako da mislim da vem o čem pišem.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Enkrat sem šel gledat statistiko in je bilo razmerje cca 40-60 dolenjska vs obvoznica.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.368
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
aja ok, ne razumem sicer povezave z zozanjem iz dolenjske smeri, ampak ok..

Kalbo trdi, da bi zožanje oz. sistem zadrge na AC iz dolenjske smeri zaradi tistih "par" vozil, ki se umikajo prometu, ki se vključuje iz smeri Golovca, potegnilo za sabo takšno gnečo, da bi vozila stala na AC vse do predorov, ki so na dolenski AC pred Grosupljem in še dlje. Saj ne rečem, seveda da bi se promet bolj zgostil ampak večja masa enostavno mora imeti prednost in to pač ni dolenska AC.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
aja ok, ne razumem sicer povezave z zozanjem iz dolenjske smeri, ampak ok..

Zjutraj se vozim iz Dolenjske smeri v LJ in popoldne nazaj. Če sem pošten, raje čakam popoldne kot zjutraj in Dolenjska AC je precej obremenjena proti Ljubljani v jutranjem času. Vsako zožanje in podobno je tam vedno povzročilo zastoj. Ne gre zgolj za Dolenjsko ob avtocesti, tu skozi se vozi komplet suha krajina, večino Kočevja, Ribnice in podobno. Tko da zožanje pasu iz dolenjske smeri kot nekateri pametnjakoviči predlagajo pač ne bo šlo.

Gužva je do Fužin iz čisto preprostega razloga, ker zapirajo tunel Golovec vsakič ko skrajno desna kolonca doseže tunel. Stoji pa potem vse, tudi vsa masa namenjena proti Dolenjski.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Definitivno manjkrat kot ti a sem vseeno prepričan, da je na južno LJ obvoznico večji vpad prometa iz smeri štajerske AC kot pa iz smeri dolenjske. Po štajerki uletevajo/uletavamo proti LJ iz kamniške in domžalske občine, potem pa imaš tu še komplet štajersko, kak prekmurec se tudi najde pa da seveda ne pozabimo še na vse tujce, ki jih je iz te smeri prav tako zuagotovo več kot iz smeri dolenjske. Posledično dobi vzhodna LJ obvoznica enostavno prednost pred dolenjsko AC.

Res in komplet štajerska se vozi zjutraj skozi Golovec? Potem bi bila gužva zjutraj in ne popoldne.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Fantje, statistično pride v tisto križišče več avtov iz smeri Golovca kot iz smeri Grosuplja.
Popoldne zagotovo, zjutraj pa ne.

Zihr ja, zato pa v jutranjih urah stojim na AC že pri Domžalah
cool-1.gif


Pa da ti vrnem štafetno palico - kolikokrat se zjutraj pelješ o štajerski AC v smeri proti LJ? No jaz se po teh relacijah fijakam vsako jutro proti LJ že zadnjih cca.30 let tako da mislim da vem o čem pišem.

Ti bi zaprl pol Dolenjske AC, kaj ma veze to s Štajersko, oziroma kaj ma veze tvoje jutranje fijakanje s popoldansimi problemi pod Golovcem? Ker upam, da si tok brihten, da se v Domžale ne furaš skozi Golovec v smeri kjer je gužva o kateri teče debata.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hmm, za vceraj popoldne imam obcutek da je vsem ze lani letošnjem ga dopusta zmanjkalo. Poglej na prejsnji strani zemljevid od vceraj popoldan...
Sicer pa nam je kalbo nastavil past. Napisal je da so pri obnovah kolone do. Grosuplja. Bi ga pa jaz sedaj vprašal kje ni kolon kadar so obnove.

Edit: ocitno imajo samo dolenjci se lanski dopust. Toliko o jutranjih kolonah iz grosuplja do ljubljane
bonk.gif

A to si prav čakal da je ratal zeleno
aplauz.gif
Ker iz Dolenjske smeri si nalimal ravno obe uri, ko se vsaj malo sprosti. In ja ko so obnove so kolone, sam vi pametnjakoviči predlagate stalno "obnovo".
 
Nazadnje urejeno: