Vzhodna obvoznica in Golovec

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, ker je to največji radij in najdaljša pot in so sredobežne sile največje se ti malček že pozna...
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kar tako levega pasu ne mores potegniti v dolenjskega voznega. Kdo bi bil "stranski", ker na zadrgo ne mores racunat.

Sem ze enkrat na zacetku teme vprasal. Koliko nesrec se je zgodilo na obmocju kolickov( in kaksne posledice so imele preden so postavili kolicke). Nisem pogosto tam, sem pa videl nesrece naprej od kolickov.

http://www.avto-magazin.si/kolumne/kolumna-dusan-lukic-kolicki-kar-tako/

A vam Avtomoagazinovcem res ni prav nič jasno. Blamaža na celi črti, članek pa tud za rit ni obrisat. Predlagajte rešitev, pa ne tako, ki bo omogočala budalaštine po cesti.

A si darsovc al kaj te v luft meče. Rešitev je simpl: na južno obvoznico 2 pasova iz golovca, 1 iz dolenjske. Ločen izvoz za rudnik iz dolenjske. Saj ni treba bit Einsten, da to ugotoviš. Ampak to jr dars, reje 3x rišejo vijugaste črte po tleh in podtavljajo in pobirajo količke, kot da bi rešili prblem.

Za novinarja si presneto slabo pismen. Ne nisem Darsovec, samo očitno je tvojega kolega tako kot tebe zmotilo, da ne more več skakat čez dvojno polno črto. Dragi moj, ste novinarji, ki pametujete o vožnji in avtomobilizmu, zato je vaša moralna odgovornost še toliko večja. 1 pas z Dolenjske je neumnost, ker potem en problem rešiš in drugega ustvariš. Sam tega nisi prebral očitno, ker nisi zadost velik ajnštajn, da bi videl še kaj dlje od svojega nosa.

PS: To kar so zdaj namalali je pa itak katastrofa. Tam bi morala it do konca dva pasova in to je edina rešitev, ki je pa tud vi ajnštajni na Avtomagazinu niste predlagali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce problemov ni, jih pa naredijo. Da lahko opravičijo svojo zaposlitev
SJTV1
Kaksna je kolicina vozil iz Dolenjske? Ker kalbo mi najbrz ne bo odgovoril. Mogoce bodo tebi na darsu.

Količina vozil je ogromna, v konjicah sta ponavadi oba pasa polna. In vsa ta masa vozil, oziroma pol nje potem stoji pred Golovcem, ko ga zapirajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Ha, ha, ha! Novinar avtomagazina bo rešil prometno zagato?
Težava na tem mestu je zaradi prekratke razdalje med vključevanjem prometa iz golovca in izključevanja na izvoz dolenjske ceste iz dolenjske. Rešitev je, ampak zelo draga, zato bo še kar nekaj časa tako.

Prej kot DARSsovi pametnjakoviči ziher. Jaz sem rešitev že napisal, in to tako, da deluje 100%. Oni rišejo vijugaste rumene črte. Take, ki ne rešijo ničesar.
Ti si napisal traparijo, prav tako kot je traparije pisal tvoj kolega. Tako da če ustvarjate Avtomagazin ne pomeni, da ste strokovnjaki, bo to šlo v bučo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kar tako levega pasu ne mores potegniti v dolenjskega voznega. Kdo bi bil "stranski", ker na zadrgo ne mores racunat.

Mah glede na kretenizem, ki so ga naredili zdaj, je moj predlog z lahkoto izvedljiv. Enostavno se vozni pas iz smeri dolenjske potegne na zadrgo v prehitevalnega, prej se seveda vse ustrezno označi, po potrebi še postavi fizične prepreke (saj večina voznikov drugega očitno tako ali tako ne dojema), levi pas iz golovca pa se lepo spelje brez zadrge direktno na ex-vozni pas iz dolenjske, desni pa ostane na voljo za vse, ki gredo dol na izvozu Rudnik.

To bi naredilo samo to, da bi prestavili gužvo na dolenjsko avtocesto in bi se potem basalo iz dolenjske smeri vsako fa.king jutro, a veš, ker tam bi se pol tud tunel zapiral. Sam to vam itak ni jasno.

Mislim, da ti ne upoštevaš DEJSTVA, da je iz smeri štajerske na južno LJ obvoznico veliko večji vpad prometa kot pa iz smeri dolenjske, tako da ne, potem se nebi basalo iz dolenjske smeri vsako fa.king jutro, a veš, in tam se pol nebi tud tunel zapiral. Samo to tebi itak ni jasno.
tongue-1.gif


Poleg tega pa je moj predlog začasne narave, kot je tudi začasna preusmeritev prometa s severne na vzhodno ter južno LJ obvoznico zaradi del na S obvoznici. In kot tak (začasen) bi brez problema pil vodo pa čeprav bi se dolenjci za jug LJ lahko bolj varno izključevali z AC na izvozu za ind.cono Rudnik in ne na izvozu Lj-jug.

Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Za nas alter drekace pa lahko poleg vertikalne signalicije postavijo se 5m newyersey ograje pravokotno na pas (na konec plocevinaste ograje). Postavijo na "tirnico" in samo porinejo na tisto stran kjer je manj prometa (kot dvoriscna vrata).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Bomo dali kaksno sliko spletne kamere.
Dolenjci imate dvopasovni predor, ki se razsiri v tri pasove (2x juzna+1 vzhodni). Golovec je tropasovni ki se zapre v 2 pasova (smer dolenjska, juzna obvoznica se mora vecina prestaviti na lev pas ob vkljucitvi). Bom jutri zjutraj našel sliko dolenjcev v guzvi. V zivo je se nisem videl (zato pa sem lahko nekajkrat skakal vam v zelje / direkt na vozninpascezkolickekojihsenibilo)
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce problemov ni, jih pa naredijo. Da lahko opravičijo svojo zaposlitev
SJTV1
Kaksna je kolicina vozil iz Dolenjske? Ker kalbo mi najbrz ne bo odgovoril. Mogoce bodo tebi na darsu.

Količina vozil je ogromna, v konjicah sta ponavadi oba pasa polna. In vsa ta masa vozil, oziroma pol nje potem stoji pred Golovcem, ko ga zapirajo.
iz dolenjske? Saj golovec zaprejo v smer proti dolenjski oz. proti juzni obvoznici in ne v nasprotno. In kolona je hm, več ali manj le na desnem pasu.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Dars sedi, nezadostno (in to že 15 čez 3).
2444397-2016-06-2215_16_59-GoogleZemljevidi?GoogleChrome.jpg
 

Priponke

  • 2444397-2016-06-2215_16_59-GoogleZemljevidi?GoogleChrome.jpg
    2444397-2016-06-2215_16_59-GoogleZemljevidi?GoogleChrome.jpg
    79,9 KB · Ogledi: 181

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kot je kalbo napisal

Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Škoda je edino da če že obnavljajo severni del ne delajo tretji pas.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Kot je kalbo napisal

Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Škoda je edino da če že obnavljajo severni del ne delajo tretji pas.

S tem, da se bo delal tudi polni priključek Šmarje Sap, kjer bo tudi prišlo gor kar nekaj prometa...

Vsak pač gleda tisto smer iz katere prihaja, za ostale mu je pa malo mar
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Bomo poleg popoldanskih slikic lepili tudi jutranje. Torej jutri ob 7 zjutraj?
Oziroma, dajte lepiti obvestila kolikomrat je zaprt golovec in kolikokrat malence.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Bomo poleg popoldanskih slikic lepili tudi jutranje. Torej jutri ob 7 zjutraj?
Oziroma, dajte lepiti obvestila kolikomrat je zaprt golovec in kolikokrat malence.

Jaz ti lahko prilepim kilometre kolone kočevcev ki se mi dnevno valijo pod oknom, tako da me golovec prav malo briga
evil.gif

Komentiral sem samo dejstvo, kako bi nekateri svojo tegobe reševali na plečih drugih
wink-1.gif


Tako da sem za, da dars denar raje preusmeri v škofljiško obvoznico, če že lahko zbiram hehe
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik pablohasan pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce problemov ni, jih pa naredijo. Da lahko opravičijo svojo zaposlitev
SJTV1
Kaksna je kolicina vozil iz Dolenjske? Ker kalbo mi najbrz ne bo odgovoril. Mogoce bodo tebi na darsu.

Količina vozil je ogromna, v konjicah sta ponavadi oba pasa polna. In vsa ta masa vozil, oziroma pol nje potem stoji pred Golovcem, ko ga zapirajo.
iz dolenjske? Saj golovec zaprejo v smer proti dolenjski oz. proti juzni obvoznici in ne v nasprotno. In kolona je hm, več ali manj le na desnem pasu.
To omenjam, ker bi pametnjakoviči zožal dovoz iz Dolenjske smeri na en pas. Rešilo bi to ki je zdaj situacijo in povzročilo novo vsako jutro iz smeri Dolenjske. Vozim se tam vsak dan in stojim čeprav rabim samo skrajno leva dva pasova proti Dolenjski skozi Golovec.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Kot je kalbo napisal

Kolikokrat na leto se voziš iz smeri Dolenjske zjutraj med 6.45 in 8.30? Pomojem se nisi še nikoli, sam se vsak delavnik že zadnjih 15 let. Dal sem skozi vse obnove na tem odseku in vsakič je bla gužva dol do Grosupljega. Kolikor pa vem, se pa v zadnjih letih promet ni manjšal.

Škoda je edino da če že obnavljajo severni del ne delajo tretji pas.

S tem, da se bo delal tudi polni priključek Šmarje Sap, kjer bo tudi prišlo gor kar nekaj prometa...

Vsak pač gleda tisto smer iz katere prihaja, za ostale mu je pa malo mar
evil.gif
Ma ne stari, iz smeri štajerske je vsako jutro polno folka skozi Golovec....ma kakšnih se eni znebijo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Fantje, statistično pride v tisto križišče več avtov iz smeri Golovca kot iz smeri Grosuplja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce problemov ni, jih pa naredijo. Da lahko opravičijo svojo zaposlitev
SJTV1
Kaksna je kolicina vozil iz Dolenjske? Ker kalbo mi najbrz ne bo odgovoril. Mogoce bodo tebi na darsu.

Količina vozil je ogromna, v konjicah sta ponavadi oba pasa polna. In vsa ta masa vozil, oziroma pol nje potem stoji pred Golovcem, ko ga zapirajo.

A v Bistricah tudi?