Vzhodna obvoznica in Golovec

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
js mam itak relacijo začetek letališke - vič pri malgaju, tko da sem ze tko na meji, če se mi splača po obvoznici. čez mesto po južni strani centra gre presenetljivo hitro, tako da ne bom imel težav, kje vozit.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz razmišljam, da bom šel po nemški. Jutri zjutraj prvič testiram. Kako je kaj danes bilo stanje zjutraj okoli sedme?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.635
1.338
113
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Na Darsu poudarjajo, da bo v času obnovitvenih del tovorni promet preusmerjen na južno in vzhodno ljubljansko obvoznico
cheer.gif

Kadarkoli pogledam kamero, na severni obvoznici vidim polno kamionov nad 7.5T..... Lepo bi bilo, da jih policisti počakajo pri izovzu Brdo, jih usmerijo na Darsov parking in izdajo plačilce.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.370
113
...ksz..,

Tole z Golovcem je res strel v koleno no, danes gledam folk kako kaj dojema vse skupaj in kaj vidim - tik pred združitvijo obeh pasov se en tovornjak postavi čez oba pasa, da že v osnovi prepreči možnost zadrge, na desni strani se folk vozi po skrajnem desnem pasu, k ga dejansko ni, nastane iz nič ter ga par deset metrov kasneje tudi naenkrat zmanjka, folku na njemu pa nič jasno medtem, ko ostali slalomiramo kot nas vodijo nove rumene črte, malo levo, malo desno, krneki no.

A je bilo tako pretežko z rumenimi črtami podaljšati levi pas pred združitvijo ter ga potegniti na vozni pas AS iz smeri dolenjske? To je vse kar bi bilo potrebno narediti pa bi zadeva povsem ok funkiconirala
17758-icon_confused.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Kar tako levega pasu ne mores potegniti v dolenjskega voznega. Kdo bi bil "stranski", ker na zadrgo ne mores racunat.

Sem ze enkrat na zacetku teme vprasal. Koliko nesrec se je zgodilo na obmocju kolickov( in kaksne posledice so imele preden so postavili kolicke). Nisem pogosto tam, sem pa videl nesrece naprej od kolickov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici

krko

Guru
5. sep 2010
2.635
1.338
113
Količki so postavljeni zaradi voženj v napačno smer in posledično prometnih nesreč ter seveda tudi vožnenj čez polno črto (kao zelo nevarno...)
Na razcepu Malence postavljen ukrep za zmanjšanje števila voženj v napačno smer


Okrog 15:40 sem se vključeval z Dunajske na obvoznico smer BTC, nobene težave.....vsi, ki so prihajali iz Šiške so bili na levem pasu in se je dalo vključiti brez da bi bremzal (pri 60 km/h). Tudi nadalje ni bilo zastoja proti BTC-ju kot je to običajno....meni je kul
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.370
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kar tako levega pasu ne mores potegniti v dolenjskega voznega. Kdo bi bil "stranski", ker na zadrgo ne mores racunat.

Mah glede na kretenizem, ki so ga naredili zdaj, je moj predlog z lahkoto izvedljiv. Enostavno se vozni pas iz smeri dolenjske potegne na zadrgo v prehitevalnega, prej se seveda vse ustrezno označi, po potrebi še postavi fizične prepreke (saj večina voznikov drugega očitno tako ali tako ne dojema), levi pas iz golovca pa se lepo spelje brez zadrge direktno na ex-vozni pas iz dolenjske, desni pa ostane na voljo za vse, ki gredo dol na izvozu Rudnik.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
To bila itak najboljša rešitev, a je ne bodo naredili, ker bi s tem priznali svojo napako.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Glede na tiste, ki sem jih videl, ni kaj dosti reči. Jasne table z znanimi znaki (obvezna smer z dopolnilno tablo za kamione). Edina bedarija je tale koper ggor, ki so ga dali, ker MB.KR in obratno lahko gredo po s. obvoznici. Vse razen lokalnega prometa bi poslali na južno, pa ne bi bilo zmede.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Lahko bi postavili table, da je zaradi dela na cesti ves tranzitni prometvza tovorna vozila preusmerjen po vzhodni in južni obvoznici, pa bi bili manj zmede in kršiteljev.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
In to bistveno večje table in "večkrat" - že od Lukovice naprej.

Je pa seveda jajc, ker določen tovorni promet čisto "legalno" zavije na severno obvoznico (dostop do BTC) in zdaj ti vedi kdo v trenutku "zavijanja" krši prepoved.

Se bo pa umirilo, ko se bo "razvedelo", da so zastoji - jajc bo, ko se bo stalo tudi pred Golovcem.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Točno tako, skoraj nemogoče je in bo izločiti kršitelje. Dars pa vedno znova odkriva toplo vodo z označevanjem obvozov.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Lahko bi te table za prepoved kamionov dali že na meji s Slovenijo ne pa šele na obvoznico. Vsak, ki se je kdaj vozil po Istrski avtocesti ke do Pule ve, kako blažena je vožnja ko na celo poti ne vidiš enega samega kamiona.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
glede na to, da DARS na račun cestnin od tovrnega prometa letno pobere okoli 200 milijonov EUR, sklepam da bi ta izpad prihodka lahko ti pokril?