Vse o avtodomih in avtodomarstvu

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.395
9.360
113
Še moje mnenje:
Vsaj AD je vreden toliko, kolikor je kupec pripravljen plačati za njega. Vsak ima tudi svoje želje in potrebe. Jaz sem svojega kar nekaj časa iskal in ko se je pojavil na avto.net, sem v isti minuti klical, čez pol ure sem že bil pri kupcu. Več kot pol leta sem spremljal avto.net in mobile.de, ampak takega, kot sem ga iskal ni bilo. Ta je imel vse, kar sem iskal, razen hladilnik bi lahko večji, kar pa sem kasneje rešil z nakupom kompresorskega. Stare gare 2008 letnik za 42.000€??? Za mnoge mnogo preveč, ampak ob nakupu sem preveril po netu, zelo podoben se je v Nemčiji prodajal za identično ceno, bil pa je 2 let starejši. Pred nakupom ga je podrobno pregledal strokovnjak za AD-je, bil je v odličnem stanju. Tudi sama kakovost izdelave je boljša, kot pri novih AD-jih. Klima, satelitska antena, digitalna antena, 2 tv, ogromen box, vzdolžne postelje, inverter, skoraj nov acu.... Ko sem dodaš še nekaj bonbončkov, je avto popoln za mene in mojo. Dolg skoraj 7,5m, ampak ne menjam za manjšega. Velika kola samo za dva, ampak takega sva hotela. V pol leta mi je crknila edino elektronika pri trumi.
Tako pač je, sto ljudi, sto čudi! Nekateri imajo rajši Van-e, nekateri pa velike krave.
Od 7.7.2023 do 31.1.2023 64 nočitev!!! :cheer:
Ja ni glih cajt za AD kupovat. Si pa starga tud bolš prodal kokr bi ga sicer. Kokrkol pa obrneš, je pa to še zmer stara kartonasta kišta na kolesih, ki jo maš seveda rad. In to je še zmer norost, pač smo ubrisani.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Ja ni glih cajt za AD kupovat. Si pa starga tud bolš prodal kokr bi ga sicer. Kokrkol pa obrneš, je pa to še zmer stara kartonasta kišta na kolesih, ki jo maš seveda rad. In to je še zmer norost, pač smo ubrisani.
Sem zaaral. :) Ceno smo kar nekaj zglihal in mi je glede na vso opremo dokaj korektna. Postavitev, dolžina in okretnost so mi top. :) Samo kamero mu še moram privoščit, pa bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
Fak, kaj sem si nakopal na glavo... že cel teden pucam. :valjamse:
A kdo ve kako priti do šobe od hladilnika, če nima spodnje rešetke? Oz. spodnjo rešetko ima v podnu, ne v stranici. Krneki.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.398
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Načrtujem trip po Italiji, pa bom imel nekaj vprašanj. Kot prvo, Vezuv in Pompeji, kok časa rabiš za pogledat tisto luknjo na hribu in Pompeje? Tam nekje bi prespal in šel malo naokoli. Kot drugo, naprej bi se premaknil samo do Sorrenta, mogoče šel z ladjo do Caprija, če imajo kaj organizirano, obvezno pa tudi Amalfijevsko cesto. Kolikor sem zasledil je za AD prepovedano preko dneva, ker je preozko, lahko samo od 24h-6h. Je kdo bil, se da na kakšen drug način ogledat to obalo, ker moja ne bo poznala milosti, če to obalo preskočim....
Za naprej pa vem samo v grobem, če ima kdo kakšen predlog še, ampak nekako gre takole naprej iz Sorrenta:

MATERA- TARANTO- MANDURIA- FONTANELLE, FONTANELLE- OTRANTO – GROTTA DELLA POESIA – OSTUNI – ALBEROBELLO, ALBEROBELLO-LIDO DI PORTONUOVO- PESCHICI, PESCHICI- SAN MARINO in kuči pjevajuči
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Jaz bi tole razdelil sigurno na dva potovanja, ker tole je maraton, razen, če greš za cel mesec. Drugače pa:
Ne rini s kamperjem na Amalfi, ker je preozko in boš zaglavil. Itak pa tudi parkirat nimaš kje, še slabše, tudi skuterja nimaš kje pustit, ker jih je toliko. Če nebi doživel tega, nebi verjel. Najboljša opcija je v kamp in rentat skuter, da se tudi z ladjicami.
Pompeji imajo kamp pred vhodom, koliko časa boš gledal, je pa tvoja stvar. Odločit se moraš, ali gledaš, ker te zanima, ali zaradi kljukce na seznamu must see in Instagrama.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.398
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
No, maraton ravno ni. In tudi sovražim divjanje in čekiranje samo zaradi kljukic.
Prvi in zadnji dan malo daljša tura, transfer do destinacije, kjer se začne z ogledi tistega, kar me zanima. In zato verjamem, da je 17 dni več kot dovolj za opisano pot.
Ja, sem si mislil, da je na Amalfiju gužva. Bova pač prespala kje v bližini in rentala skuter ali pa našla drug način ogleda te obale.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
Najbolje na Amalfiju je to, ko za tabo kar naenkrat ni nobenga avtomobila, potem veš, da sta se srečala dva široka, ki morata imeti precej potrplenja, da se zgužvata drug mimo drugega. No medtem imaš več kot dovolj časa za kakšno sliko narest. Skuter je tam edina pametna opcija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
199
106
43
17 dni je več kot dovolj za opisano pot. Jaz sem podobno opravil v 9 dneh 2 leti nazaj. Lani pa v 12 dneh do skrajnega juga Calabrie, tudi dovolj.

Amalfi sem jaz prevozil z motorjem brez kakršnih koli težav, z avtom pa res ni za rinit tja. Sicer za vožnjo z motorjem v septembru ni bilo prehude gužve.

Meni sicer na kraj pameti ne bi prišlo z avtodomom rinit dol na jug Italije. Motor je tapravo vozilo za tja dol - iz različnih razlogov : )
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Načrtujem trip po Italiji, pa bom imel nekaj vprašanj. Kot prvo, Vezuv in Pompeji, kok časa rabiš za pogledat tisto luknjo na hribu in Pompeje? Tam nekje bi prespal in šel malo naokoli. Kot drugo, naprej bi se premaknil samo do Sorrenta, mogoče šel z ladjo do Caprija, če imajo kaj organizirano, obvezno pa tudi Amalfijevsko cesto. Kolikor sem zasledil je za AD prepovedano preko dneva, ker je preozko, lahko samo od 24h-6h. Je kdo bil, se da na kakšen drug način ogledat to obalo, ker moja ne bo poznala milosti, če to obalo preskočim....
Za naprej pa vem samo v grobem, če ima kdo kakšen predlog še, ampak nekako gre takole naprej iz Sorrenta:

MATERA- TARANTO- MANDURIA- FONTANELLE, FONTANELLE- OTRANTO – GROTTA DELLA POESIA – OSTUNI – ALBEROBELLO, ALBEROBELLO-LIDO DI PORTONUOVO- PESCHICI, PESCHICI- SAN MARINO in kuči pjevajuči
Mi smo šli najprej Vezuv zvečer gor in prespali na eni cesti desno not: 40.82030401974497, 14.412340476978683 tu nekje ob cesti. Pol smo šli zjutraj takoj gor in še najdeš parking ob cesti kakih 100-200m do vhoda. Peš pohod kake 2-3 ure, tolko da se žvepla nadihaš in je to to. Pol pa dol pa v Pompeje v camp: 40.74683314630598, 14.483922995085853. Mi smo sicer spali na tem PZA: 40.751761078492855, 14.499501503875177, ki pa je menda ukinjen.
Če nisi posebej ubrisan na Pink Floyde in "mrtve duše" imaš par ur dovolj.

Amalfi so ti že povedali, Matera, pač moraš videt, poglej kake kulturne dogodke, ker pol ima to nek smisel, sicer pa isto kot da greš na izlet v Benetke, Firence,... par ur imaš vrh glave. Parkirali smo na nekem velikem tudi bus parkingu: 40.665430° 16.600420°

14 dni je čisto dovolj, če ne boš v vsako cerkev/taverno kukal.

PS: prošla baka s kolačima.
 
Nazadnje urejeno:

Car

POSTman
4. avg 2007
8.451
1.398
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni sicer na kraj pameti ne bi prišlo z avtodomom rinit dol na jug Italije. Motor je tapravo vozilo za tja dol - iz različnih razlogov : )

Meni sicer na kraj pameti ne bi prišlo z motorjem rinit dol na jug Italije. Avtodom je tapravo vozilo za tja dol- iz razlicnih razligov :)
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
199
106
43
No, bom malo argumentiral:
  1. Velik del res hudih spotov je z avtodomom popolnoma nedostopnih. npr. velik del zapuščenih vasic, oz ghost towni, ki jih so tam okoli. tudi Amalfi je dober primer, ki ga z avtodomom ne moreš obdelat. Marsikatera plaža ni dostopna z avtodomom. Itd.
  2. Že motor je včasih težko parkirat, ko bi šel v kakšno dobro restavracijo v mestih kaj pojest. Če češ kam avto parkirat, je cel projekt. z AD je zadeva še slabša.
  3. Cene apartmajev so nizke. Gorivo je drago.
  4. Kampi in PZAji so pogosto zanikrni.
  5. Ceste in promet so motorjem prijazne (in posledično AD neprijazne).

Da se razumemo - rad potujem in spim na 4 kolesih. Ampak ne povsod : )
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.899
2.505
113
1707993522891.png