Vse o avtodomih in avtodomarstvu

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.418
9.365
113
Aja, glede duocontrola, glavni pomislek je ravno to, da nobena jeklenka ni frej za roštilj. In moram vozit še tretjo. Al se motim?
Sej spomlad in polet pač sam eno priklopiš, drugo maš za roštilj. Razen če pozim roštiljaš, pol pa reši zadevo zunanji priklop za plin.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.047
3.782
113
Tudi če laufa hladilnik na plin praktično vedno ko se ne voziš?

Kako polnijo nemške jeklenke tisti, ki imajo adapterje za vse države?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.418
9.365
113
Men je tri tedne non stop zdržala. Z dvema bi pa mogu bit ziher, sej za kuhanje ne ponucaš tolk. Sej nekje mora pisat poraba za tvoj tip hladilnika. Mal pod 14g na uro ma moj porabo.Tega z jeklenkami pa ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello
27. jan 2022
5.783
2.271
113
En mesec kampa brez priklopa na elektriko, hladilnik non stop plin, kuhanje plin, grilanje plin - poraba 11 kg plina, dve jeklenki stalno priklopljeni na GOK (ki je imel/ima svoj sistem "duoconforta, ga je pa pred leti kupila/prevzela Truma); dodatno še hitri priklop za regulatorjem za zunanji žar in cca 5m "šlauha", da ne šprica po avtodomu.

Bom jutri poslikal in pripnem.

Sicer pa imajo vse plinske polnilnice po Evropi adapterje za vse normalno uporabne jeklenke. Bolj je problem zamenjava prazna za polno, to pač odpade.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.047
3.782
113
Hvala. Z računanjem ugotavljam podobno, torej da ni panike. Ne bo šlo drugače kot da po 25 dneh stehtam jeklenko. Če bo še kaj v njej.

Glede roštiljanja me še najbolj nervira, da nobene jeklenke ne smem v celoti spraznit, ker mi potem ostane samo ena za oboje, ne morem potem komplet plina ugasnit da bom roštilj zakuril. In vsakič preverjat da dihtunga res dihta. Sploh ker mam kdaj tudi zabasan nos.

Imel bi zunanji priklop za roštilj. Zubanji mišljeno, da odprem prostor za jeklenke in priklopim cev.
 
27. jan 2022
5.783
2.271
113
1692083475672.png1692083475708.png1692083475690.png

Po vrsti:
- edini "preprosti" meter količine oz. nivoja plina v jeklenkah - dejansko deluje. S pomikanjem gor dol po jeklenki prikaže z rdečo - prazno in zeleno polno. Lahko si s tehtanjem naredite črtice in veste koliko kil/litrov imate še notri.
- izvedba "starih mačkov" "duokarkoli", T komad, ventil za ziher in hitra spojka (dajte daljšo oranžno cev)
- to kar rabiš za !!nelegalno" tankanje avtoplina v navadno jeklenko. Če boste to delali z avtom vas bodo zjagali, z avtodomom še nisem imel težav. Obstaja pa možnost, da priklop montirate nekje na zunanjo stran avtodoma in potem s cevjo povežete z jeklenko, ki je prazna.

Se opravičujem za v levo nagnjene slike - pač kitajski komunistični telefon. :p


PS 16.8.: še to, na tak način se gril priklaplja direktno brez lastnega regulatorja!
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jello in Marxon

jello

Guru
22. sep 2008
10.047
3.782
113
Hvala za tole. Duo kontrol in priklop za roštilj bom delal, zunanjega polnjenja pa vidim da ne rabim. Moram še stehtat koliko sem v 25 dneh pokuril, ampak najbrž niti 15kg.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.455
1.405
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kaj mi priporočate za kuhanje zunaj? V mislih imam nekaj takega. Uporabljal bi za kuhanje in seveda kot žar, v glavnem kot multifunkcijsko zadevo.. Priklopil bi s hitro spojko na zunanji priklop plina, ki je v prostoru, kjer so dve jeklenki. Ali kdo ve, če v Butan plinu na Verovškovi tako instalacijo, ki je po mojem sicer precej enostavna, tudi izvedejo ali ti samo svetujejo in prodajo? Tudi na sam žar bi dal hitro spojko, da ko bi potreboval, bi na obeh straneh samo spojil brez vijačenja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.418
9.365
113
Kaj mi priporočate za kuhanje zunaj? V mislih imam nekaj takega. Uporabljal bi za kuhanje in seveda kot žar, v glavnem kot multifunkcijsko zadevo.. Priklopil bi s hitro spojko na zunanji priklop plina, ki je v prostoru, kjer so dve jeklenki. Ali kdo ve, če v Butan plinu na Verovškovi tako instalacijo, ki je po mojem sicer precej enostavna, tudi izvedejo ali ti samo svetujejo in prodajo? Tudi na sam žar bi dal hitro spojko, da ko bi potreboval, bi na obeh straneh samo spojil brez vijačenja.
Ljudje so zadovoljni. Če nisi prezahteven glede žara je super.
Zunanji priklop za plin ti tud pri Prebilu izvedejo
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.591
-214
113
zakaj je ta zunanji priklop tok pomemben?

jest imam tega cadac safari in piksno plina 500g in je. na sezono zamenjam 2. postavim ga kamorkoli "da ne sprica po kombiju". tudi na plazo gre z mano, da se pece ob soncnem zahodu.
 
27. jan 2022
5.783
2.271
113
Nisem mislil, da jo iščeš po ADju, ampak po grških/španskih/francoskih/švedskih/... trgovinah. ;)

Duo-neki je meni osnovna oprema, brez njega sploh ne bi hotel biti, moja nadgradnja sistema je nekih 15€, glih ene toliko kot tvoja kartuša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Nisem mislil, da jo iščeš po ADju, ampak po grških/španskih/francoskih/švedskih/... trgovinah. ;)

Duo-neki je meni osnovna oprema, brez njega sploh ne bi hotel biti, moja nadgradnja sistema je nekih 15€, glih ene toliko kot tvoja kartuša.
Samo komentar na tvojo nadgradnjo: Imam v spominu, da za AD obstaja predpis, da morajo biti plinske cevi “tovarnisko” zaključene. Objemka ne gre skozi. Da nebi kdaj kakšna zavarovalnica kaj se zgovarjala…