Vojna v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik 474

Torej razlicne informacije. Komu verjames?

Nobenemu. Sicer je MoD objavil video obeh zadetkov, ampak jaz iz njih ne morem 100% reči, da gre za HIMARS. Je pa AFU pred kratkim objavil "promocijski" video HIMARS-a, ko ustavijo sredi ceste in izstrelijo salvo. Se pa je izkazalo, da je bilo to le nekaj km vstran od bojne črte in je USA že nekaj jamrala, da je tole zelo nespametna uporaba HIMARS-ov. Zato me tako "žolčen" odziv AFU sploh ne čudi...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Pomoje ce kdo, pa je to usa, ki natacne ve kje je vsak himars. In ce nima to not podobne zascite kot deer traktorji…
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Nobenemu. Sicer je MoD objavil video obeh zadetkov, ampak jaz iz njih ne morem 100% reči, da gre za HIMARS. Je pa AFU pred kratkim objavil "promocijski" video HIMARS-a, ko ustavijo sredi ceste in izstrelijo salvo. Se pa je izkazalo, da je bilo to le nekaj km vstran od bojne črte in je USA že nekaj jamrala, da je tole zelo nespametna uporaba HIMARS-ov. Zato me tako "žolčen" odziv AFU sploh ne čudi...
Lokacija Himarsa is tega posnetka so uporabniki interneta že geolocirali (Zaporožje), na koordinati natančno.


Iz tega posnetka




"There is every chance that the war will drag on and if not all, then most of the men, as well as most of the women, will go to war, since those troops that are now on the front lines will simply need a replacement"
The speaker of the Odessa Regional Administration, Sergei Bratchuk
Already running out of men?

Ukr po koncu = Y: The Last Man ?
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.484
3.122
113
BUK je protiletalska rakete in sicer taka, kot je 2014 sestrelila malezijsko letalo nad Ukrajino.
Tožilstvo je zaradi umora 298 ljudi obtožilo tri Ruse, Sergeja Dubinskega, Igorja Girkina in Olega Pulatova, ter Ukrajinca Leonida Harčenka, ki naj bi bili odgovorni za sestrelitev letala. Tožilstvo trdi, da so štirje obtoženi na višjih položajih proruskih separatistov. Trenutno naj bi bila četverica v Rusiji, le enega od njih pa zastopa odvetnik.

Malezijsko potniško letalo, ki je julija 2014 strmoglavilo na vzhodu Ukrajine, je po ugotovitvah mednarodne ekipe preiskovalcev zadela raketa vrste buk, ki so jo na območje pripeljali iz Rusije
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.907
3.026
113

Russian forces destroy two US-made M-142 HIMARS launchers and several positions of Ukrainian forces with high-precision weapons near the town of "Malotaranovka" in the Donetsk People's Republic

Teh navedb ne potrjuje niti eden od posnetkov ki so bili danes objavljeni. Tako, da je to malo verjetno. Če bi resnično obstajal posnetek bi bil že zdavnja povsod objavljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Tožilstvo je zaradi umora 298 ljudi obtožilo tri Ruse, Sergeja Dubinskega, Igorja Girkina in Olega Pulatova, ter Ukrajinca Leonida Harčenka, ki naj bi bili odgovorni za sestrelitev letala. Tožilstvo trdi, da so štirje obtoženi na višjih položajih proruskih separatistov. Trenutno naj bi bila četverica v Rusiji, le enega od njih pa zastopa odvetnik.

Malezijsko potniško letalo, ki je julija 2014 strmoglavilo na vzhodu Ukrajine, je po ugotovitvah mednarodne ekipe preiskovalcev zadela raketa vrste buk, ki so jo na območje pripeljali iz Rusije
Sem vedel, da bos tole privlekel iz naftalina. :valjamse:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Ukrainian fighters are making "tangible strikes" on Russian logistical targets thanks to Western weapons, Ukraine's President Volodymyr Zelenskyy has said.

In his nightly video message, he said the strikes were affecting Moscow's offensive potential.

"At last, Western artillery has started to work powerfully, the weapons we are getting from our partners. And their accuracy is exactly what is needed," he said.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.412
6.557
113
Kaj je zdaj s temi čečeni, enkrat pravijo da bodo šli do berline, enkrat pa da gredo domov?

No..nič novega kar se tiče laži/zavajanja rusov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113

Brazilian model who joined Ukrainian forces is killed in Russian airstrike

Thalita do Valle, a 39-year-old ex-model who had been in Ukraine for only three weeks, died in a June 30 Russian missile strike in Kharkiv, where she was pinned down amid heavy explosions. The volunteer soldier from Sao Paulo died alongside former Brazilian army fighter Douglas Burigo, 40, who was on his way to evacuate her from a bunker when he was killed.

brazilian-model-sniper-ukraine-dead-09.jpg


brazilian-model-sniper-ukraine-dead-02.jpg


brazilian-model-sniper-ukraine-dead-10.jpg


brazilian-model-sniper-ukraine-dead-06.jpg



 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.