Vici, takšni in drugačni (3)

I

Izbrisan uporabnik #9334

"Ati, Jernej mi je pa junfer strgal :oops1:".
"Ja, hlapec štremljasti, meni je pa grablje zlomil !"
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.143
1.183
113
Sveti Peter je poklical k sebi Orbana, Vučića in Janšo, pa jim zrecitira pridigo : "Dosti ste grešili med korona virus epidemijo. Lagali ste za število okuženih, lagali za umrle, tako da sem se odločil, da vaši narodi ne bodo več obstajali. Svet bo boljši brez vas. Vrnite se v svoje države in sporočite narodu mojo odločitev v 7 dneh".... in trojica je spokala.... prvi je stopil pred tv kamere v javni nagovor svojega naroda Orban, rekoč : "Naredil sem napako in zelo mi je žal zaradi tega. Oprostite, moji dragi Madžari. Imamo še 7 dni življenja. Bog blagoslovi Madžarsko".... dobro uro kasneje je pred tv kamere v Srbiji stopil Vučić, rekoč svojemu narodu : "Oprostite, oprostite 1000x, ker vas nisem znal ubraniti pred to krizo. Čez 7 dni nas ne bo več zaradi mene. Oprostite".... in naposled je pred tv kamere v Sloveniji stopil Janša, rekoč narodu male podalpske : "Jaz in moj brat Sveti Peter sva vam omogočila še 7 dni življenja. Ne sprašujte kako mi je to uspelo. Samo da veste - Šarec lopov in Mesec fašist nam ne bi zrihtala niti 2 dni, jaz pa sem nam jih uredil 7"....."
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.143
1.183
113
Nekdo na Facebooku odlično opredelil janšizem, žal ga v novem SSKJ še ni zaslediti: Janšati = lagati Janševanje = ponarejanje Janšizem = vse kar slabega storiš sam, pripišeš drugim. Janševizem = Oblika diktature. Od komunizma se razlikuje v tem , da v komunizmu resnični komunisti preganjajo namišljene antikomuniste, v janševizmu pa resnični komunisti preganjajo namišljene komuniste. Slovencelj = Je vodljiv in ne preveč razmišljajoč osebek, ki strumno in samozavestno koraka za svojim vodjem ali svojim dušnim pastirjem, ali obema hkrati, osebek, ki verjame le tisto, kar hoče verjeti, ostalo pa ga ne zanima ali odmisli, predvsem pa verjame svojemu vodji. Tudi takrat, ali predvsem takrat, kadar oči, ušesa in (raz)um govorijo drugače. Slovencelj ne priznava zgodovine in se od nje ničesar ni pripravljen (na)učiti. Slovenceljna zgodovina ne zanima, on nima zgodovine. Njegova zgodovina se začne, ko mu vodja pove, da se je začela nova doba, novo štetje. Prej je bil le mrak. Slovenjcelj razmišlja tako kot vodja in z njegovo glavo. Slovenjcelj VE, ker vodja VE. Slovenjcelj VE, DA vodja ZMERAJ VE in ima vedno prave odgovore. Slovenjcelj ve, da tudi dokazi niso dokazi, če vodja reče drugače. Ker vodja VE in ZNA za oba. Zjanšati - prikazati kot nedeljivo celoto nekaj, kar ni med seboj v nikakršni zvezi. Primer - SDS je zjanšal dokument, ki dokazuje.... Pojanšiti - prisvojiti si tuje zasluge. Primer: Janša je pojanšil osamosvojitev Slovenije. Prejanšiti - spremeniti dejstva. Primer: SDS je temeljito prejanšila zgodovino SRS. Prijanšiti si - pridobiti večje premoženje, ne da bi vedeli od kod je prišlo. Primer: Tudi jaz bi si prijanšil kakšnega Volvoja, pa mi nikakor ne uspe. Odjanšati - užaljeno zapustiti prizorišče. Primer: Černač je odjanšal iz studia.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Nekdo na Facebooku odlično opredelil janšizem, žal ga v novem SSKJ še ni zaslediti: Janšati = lagati Janševanje = ponarejanje Janšizem = vse kar slabega storiš sam, pripišeš drugim. Janševizem = Oblika diktature. Od komunizma se razlikuje v tem , da v komunizmu resnični komunisti preganjajo namišljene antikomuniste, v janševizmu pa resnični komunisti preganjajo namišljene komuniste. Slovencelj = Je vodljiv in ne preveč razmišljajoč osebek, ki strumno in samozavestno koraka za svojim vodjem ali svojim dušnim pastirjem, ali obema hkrati, osebek, ki verjame le tisto, kar hoče verjeti, ostalo pa ga ne zanima ali odmisli, predvsem pa verjame svojemu vodji. Tudi takrat, ali predvsem takrat, kadar oči, ušesa in (raz)um govorijo drugače. Slovencelj ne priznava zgodovine in se od nje ničesar ni pripravljen (na)učiti. Slovenceljna zgodovina ne zanima, on nima zgodovine. Njegova zgodovina se začne, ko mu vodja pove, da se je začela nova doba, novo štetje. Prej je bil le mrak. Slovenjcelj razmišlja tako kot vodja in z njegovo glavo. Slovenjcelj VE, ker vodja VE. Slovenjcelj VE, DA vodja ZMERAJ VE in ima vedno prave odgovore. Slovenjcelj ve, da tudi dokazi niso dokazi, če vodja reče drugače. Ker vodja VE in ZNA za oba. Zjanšati - prikazati kot nedeljivo celoto nekaj, kar ni med seboj v nikakršni zvezi. Primer - SDS je zjanšal dokument, ki dokazuje.... Pojanšiti - prisvojiti si tuje zasluge. Primer: Janša je pojanšil osamosvojitev Slovenije. Prejanšiti - spremeniti dejstva. Primer: SDS je temeljito prejanšila zgodovino SRS. Prijanšiti si - pridobiti večje premoženje, ne da bi vedeli od kod je prišlo. Primer: Tudi jaz bi si prijanšil kakšnega Volvoja, pa mi nikakor ne uspe. Odjanšati - užaljeno zapustiti prizorišče. Primer: Černač je odjanšal iz studia.

Tebi se je pa čist odjanšalo.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
638
113
janšízem -zma m (ī)
politična usmeritev, kot jo razvija in zastopa slovenski politik Janez Janša: nasprotniki in zagovorniki janšizma

 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Oče in sin sta šla na lov. Domov sta se vrnila brez plena.
Oče je bil ves umazan od iztrebkov, sin pa polulan.
"Kaj pa se je zgodilo z vama?" se je začudila mati.
"Če bi videla, kako si je medved z očetom brisal rit, bi se tudi ti polulala od smeha!" je dejal sinko.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
KAKO SEM SE NAUČIL, DA SE BRIGAM ZASE !

Živim v Vojniku blizu >> norišnice<<.
Včeraj dopoldne sem šel po pločniku mimo >>institucije<< in slišim paciente, da se derejo:

"13,...13,....13"!!??

Ker je ograja visoka, ne vidiš notri. Na srečo sem opazil majhno luknjico v ograji in radovedno pogledal.
Nek idiot me je s palico zbodel v oko in potem so se vsi začeli dreti:

"14,..14,...14"!!
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
NUJNO. BREZPLAČNO BREZPLAČNO
Vaš NIJZ.png
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
"Mami, mami, a se lahko grem na dvorišče igrat z otroki"?
"Mali, to, da spim s tvojim očetom, še ne pomeni, da me moraš klicati mama!!!
" Kako pa te naj klicem"??
"Že 10x sem ti povedal, stric Tone"
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Fant:"A greva f.u.k.a.t?"

Punca:"Oh kakšn prasec si! Seks bi moral biti nekaj čarobnega!"

Fant:"ABRAKADABRA, DEJ PIČKO!"
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky
I

Izbrisan uporabnik #9334

Teliček je prijokal k mamici kravi :"Mamiiiii, pujsek mi je pa rekel, da je moja mama krava!"
"Kar povej mu, da je njegova mama prasica, oče pa prasec. Pa še to mu povej, da je tvoj oče diplomirani veterinar in da se naokoli vozi z velikim avtomobilom!"