Umrl JÖRG HAIDER - menda prometna nesreča

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.573
8
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Glede na to, da še imena doline ne znate prav napisat in imam zato kup težav pri iskanju strani, ki ste jo brali (ali je Bärental, ali Barental, ali Baerental,... ) prosim za link.

Hvala.

Edit. Našla. Se pardoniram za gornjo izjavo...
redface-1.gif

No daj še meni povej kako se pravilno napiše
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Tako je. Imajo se pravico odseliti tja, kjer jim bolj ustreza. Kot bi se mesto razširilo do tvoje vasi in ti mestni vrveš ne ustreza več, pa se odseliš nekam nazaj na podeželje.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:

Bil je na svoji strani.Klagenfurt je Avstrija.Kdor živi v Avstriji, naj govori nemško.

In kdor živi v Sloveniji, naj govori slovensko.
467716-post_slo.gif

Podobno mnenje imam jaz. Če živiš v Avstriji, se prilagodi njim, Se pravi govoriš nemško, bereš nemške napise, če ti ne odgovarja, še vedno lahko prodaš vse in greš nazaj v SLO. Isto se sedaj dogaja v Italiji. Protesti levo, protesti desno. Tam je Italija, če to komu ne odgovarja, lahko gre. Kaj bi pri nas tudi morali imeti trojezične table, slovenske, hrvaške, v cirilici?
bonk.gif
Torej bi mi po tej logiki v Jugoslaviji pred 20+ leti morali govorit Srbsko?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Aha torej bi ti imel selitve narodov pa Evropi?
Ja. Vsake dve leti ali na koliko se meje, narodi in države po tvoje spreminjajo, da bi bilo potrebno seliti...
bonk.gif

Mogoče bo pa čez par let tu Dubaj, pa se sploh ne bi hotel odseliti...
cool-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
KSZ
Bohve kolkokrat je že pihal, mogoče tudi ta dan, misliš da je kak policaj imel jajca napisat Haiderju kazen?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:

Bil je na svoji strani.Klagenfurt je Avstrija.Kdor živi v Avstriji, naj govori nemško.

In kdor živi v Sloveniji, naj govori slovensko.
467716-post_slo.gif

Podobno mnenje imam jaz. Če živiš v Avstriji, se prilagodi njim, Se pravi govoriš nemško, bereš nemške napise, če ti ne odgovarja, še vedno lahko prodaš vse in greš nazaj v SLO. Isto se sedaj dogaja v Italiji. Protesti levo, protesti desno. Tam je Italija, če to komu ne odgovarja, lahko gre. Kaj bi pri nas tudi morali imeti trojezične table, slovenske, hrvaške, v cirilici?
bonk.gif

Ja ja, bom takoj sorodnikom v tujini rekel, nehajo slovensko govorit.

Oziroma, če se tu začne govoriti poljsko + poljske tablice, bi ti bilo OK ?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:

Ja ja, bom takoj sorodnikom v tujini rekel, nehajo slovensko govorit.

Oziroma, če se tu začne govoriti poljsko + poljske tablice, bi ti bilo OK ?
Ops, a smo že na Poljskem? To se je pa hitro zamenjalo.
hysterical-1.gif

Tvoji v tujini doma lahko govorijo esperanto, če hočejo. Povsod drugje bo pa bolje, če se poskusijo sporazumeti v ''lokalnem'' jeziku.
Vsi pizdite, ker čefurji govorijo svoj jezik v Sloveniji, vi bi pa slovensko šprehali v Avstriji, Italiji... kdo vas bo pa gledal... oziroma poslušal?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Torej bi mi po tej logiki v Jugoslaviji pred 20+ leti morali govorit Srbsko?
To si pa podobno vprašal, kot če bi vprašal, če morajo žirovci govoriti po prekmursko?
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Saj se je že pred 15 leti pijan zličkal in podrl drog za elektriko,ampak je dobil samo par bušk. Kako je bil pa trezen se pa vidi na tisti zadnji sliki iz kupleraja. V faco je bil kot paradajz...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Torej bi mi po tej logiki v Jugoslaviji pred 20+ leti morali govorit Srbsko?
To si pa podobno vprašal, kot če bi vprašal, če morajo žirovci govoriti po prekmursko?

Nebi rekel.
Pred 20+leti smo Slovenci živeli v državi Jugoslaviji, avstrijski Slovenci pa živijo v državi Avstriji.
In če bi avstrijski Slovenci po tvoji logiki morali govorit avstrijsko (nemško), bi po isti logiki Slovenci v Jugoslaviji morali govorit jugoslovansko (srbsko).
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
KSZ
Bohve kolkokrat je že pihal, mogoče tudi ta dan, misliš da je kak policaj imel jajca napisat Haiderju kazen?
Pomoje ni še nikoli pihal, dvomim da je imel kak policaj jajca mu dat za pihat.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Torej bi mi po tej logiki v Jugoslaviji pred 20+ leti morali govorit Srbsko?
To si pa podobno vprašal, kot če bi vprašal, če morajo žirovci govoriti po prekmursko?

Nebi rekel.
Pred 20+leti smo Slovenci živeli v državi Jugoslaviji, avstrijski Slovenci pa živijo v državi Avstriji.
In če bi avstrijski Slovenci po tvoji logiki morali govorit avstrijsko (nemško), bi po isti logiki Slovenci v Jugoslaviji morali govorit jugoslovansko (srbsko).
Pa saj so nas v šoli učili srbohrvaščino. Si mogoče premlad, pa tega ni bilo več?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ker si zadnji.


ocitate jorgu, da je bil krivicen do slovenske manjsine v avstriji. ste pozabili kaj ste po drugi vojni naredili z nemsko (in ostalimi)? vec ali manj ste jo postrelili, komur ni uspelo zbezati.
smirk-1.gif


se pa sedaj umikam iz tega topica, ker vidim, da so rdeci pranje mozganov dobro opravili in drzavljanska vojna se zdalec ni koncana.