Umrl JÖRG HAIDER - menda prometna nesreča

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.162
1.352
113
ksz

Zdaj je tudi uradno, Haider je povzročil nesrečo z 1.8 promila v krvi. Še preučujejo če bodo od Haiderjeve družine zahtevali povračilo za škodo na avtu. Zanimivo da organizator zabave s katere se je Haider vračal, pravi da je pil samo mineralno vodo. Tudi njegov osebni pomočnik pravi da se je menil z svojim šefom preko telefona in trdi da ni bil pijan.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Študentske fore. V flašo od mineralne vode natočiš vodko, pa je.
grin1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Tudi njegov osebni pomočnik pravi da se je menil z svojim šefom preko telefona in trdi da ni bil pijan.

mogoče so ga bili navajeni gledat/poslušat ko je imel krepko čez 2 promila...tko da se jim pri 1.8 niti ni zdelo da je sploh kaj pil
evil.gif
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
ampak je pa dobro zrihtal ograjo in živo mejo - desni pas Rosentalerke je zaprt, folk stoji ob kupu sveč in jih slikajo
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Če nič drugega, so Avstrijci dokazali, da so urejena država (in lepo objavili, da je bil nažgan za volanom). Bolj žalostno je,d a je bilo tule cel kup ljudi, ki so trdili, da "tega itak ne bomo nikoli izvedeli". Očitno je pri nas veliko ljudi, ki že predlogo živijo v tej banana republiki in jim ni jasno, da po svetu stvari laufajo drugače (sicer je bilo pa podobno v debati o patriji) ...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
v evropi se stvarem streže drugače pri nas vemo samo za jelinčiča ostalo se nam prikriva! A so ponesrečenim na blanci odvzeli kako kri a niso oni tut prej enega piknika imeli? Drugače pa tako kot se dela v tej banana republiki se dela tut na kitajskem pol pa se tut konča!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
saj zato je pa vsega izposojevalec čolnov kriv! Zakaj tut v tem primeru ne zvalijo krivde na ljudsko vozilo? Če rabijo kako pomoč pri preiskavi bi jim priporočal naše kriminaliste oni bodo stvar hitro rešili!
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Torej bi mi po tej logiki v Jugoslaviji pred 20+ leti morali govorit Srbsko?
To si pa podobno vprašal, kot če bi vprašal, če morajo žirovci govoriti po prekmursko?

Nebi rekel.
Pred 20+leti smo Slovenci živeli v državi Jugoslaviji, avstrijski Slovenci pa živijo v državi Avstriji.
In če bi avstrijski Slovenci po tvoji logiki morali govorit avstrijsko (nemško), bi po isti logiki Slovenci v Jugoslaviji morali govorit jugoslovansko (srbsko).
Pa saj so nas v šoli učili srbohrvaščino. Si mogoče premlad, pa tega ni bilo več?

Slovenski korošci bi bili navdušeni, če bi nemško govorili samo po eno ali dve uri v petem in šestem razredu, ostalo pa imeli vse v slovenščini, (šole, uradi trgovine, TV, radio....) tako kot smo imeli mi v Jugoslaviji.

Citat:
Podobno mnenje imam jaz. Če živiš v Avstriji, se prilagodi njim, Se pravi govoriš nemško, bereš nemške napise, če ti ne odgovarja, še vedno lahko prodaš vse in greš nazaj v SLO.
Kako misliš naj gredo nazaj v Slovenijo? Saj oni že od nekdaj živijo tam na koroškem, Ravno obratno, Avstrijci na koroškem bi lažje šli nazaj tja, od koder so prišli.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
kaj od tega je rešenega? Zdaj pa še veleposlanca v bih vmes se še tudi kaj najde!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Kako misliš naj gredo nazaj v Slovenijo? Saj oni že od nekdaj živijo tam na koroškem, Ravno obratno, Avstrijci na koroškem bi lažje šli nazaj tja, od koder so prišli.
Kot kaže, sta se dve državi tako zmenili, glede meja in ostalih stvari. Škoda, ker nišlo še kakih 10-15km, bi bil še jaz v Avstriji... Sicer pa, komur ne paše, se lahko odseli. Jaz ne vidim poante vztrajati nekje, če se počutim nezaželjenega. Pa naj bo to služba, gostilna, država...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Kot kaže, sta se dve državi tako zmenili, glede meja in ostalih stvari. Škoda, ker nišlo še kakih 10-15km, bi bil še jaz v Avstriji... Sicer pa, komur ne paše, se lahko odseli. Jaz ne vidim poante vztrajati nekje, če se počutim nezaželjenega. Pa naj bo to služba, gostilna, država...

Državi sta se zmenili in podpisali pogodbo. In po tej pogodbi je Avstrija dolžna ščitit slovensko manjšino, jim priznat določene pravice, dat slovenske šole, postavit dvojezične table.... In to pogodbo Avstrija krši, Haider pa je bil pobudnik teh kršitev.

Ja če bi šla meja 15 km južneje, bi bil ti v Avstriji - nezaželen, pa bi te jodlarji pošiljali nazaj od koder si prišel. Khhmm a bi se preselil v Slovenijo? Al bi raje kar nemško začel govorit in nam pravil da smo južnjaki?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Kaj pa ona veleposlanka iz Sarajeva? Primerjat Patrijo al pa enega pijanega voznika pa je res velika razlika.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Kako misliš naj gredo nazaj v Slovenijo? Saj oni že od nekdaj živijo tam na koroškem, Ravno obratno, Avstrijci na koroškem bi lažje šli nazaj tja, od koder so prišli.
Kot kaže, sta se dve državi tako zmenili, glede meja in ostalih stvari. Škoda, ker nišlo še kakih 10-15km, bi bil še jaz v Avstriji... Sicer pa, komur ne paše, se lahko odseli. Jaz ne vidim poante vztrajati nekje, če se počutim nezaželjenega. Pa naj bo to služba, gostilna, država...

No, saj konec koncev se lahko preseliš teh 10-15 km daleč..
grin1.gif