Umrl JÖRG HAIDER - menda prometna nesreča

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Se motiš. Takrat sem spremljal tudi hrvaške forume in mogoče se je našlo ene 5% bedakov, ki so udrihali po njih. (pa še tiste so ostali hrvati spljuvali)

Blanca... ja tudi jaz sem spremljal dva HR foruma in se strinjam s tvojo izjavo. Je pa zanimivo koliko osebkov se je izkazalo za bedake na alterju.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:


Haider je bil velik avstrijski domoljub.Sloveniji bi politik takšnega kova prišel prav.On se je boril za svoj narod, mi pa ko eni revčki postavljamo dvojezične table na Primorskem, v Prekmurju..Počasi bo cela Slovenija dvojezična.

Od kdaj pa so Avstrijci narod?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik shift pravi:
na napačni strani je bil za nas slovence. za svojod ržavo je bil pač patriot, nacionalist.delal je v korist svojega naroda in s tem škodil nam.če bi isto stvar počel naš človek ga ne bi tako obsojali.bil bi narodni heroj.tako kot je bil haider v avstriji

Točno tako.
Tule ga naši nacionalisti žrejo zato, ker je preveč zagovarjal Avstrijce.
Če bi ga preselili na SLO, bi bil pa za točno iste ljudi tale dogodek gigantska tragedija za nas, on pa narodnih heroj...

@patrioti - avstrijci so točno toliko narod kot smo narod mi.
Kdo je narod in kdo ni se namreč ne da izmeriti z geo trikotnikom.

Ali drugače - Makedonci so narod zato, ker sami mislijo, da so narod. Grki se s tem absolutno ne strinjajo.

Povrh vsega so pa nemške in avstrijske krone (to v našem sodobnem jeziku pomeni - države) že stoletja ločene.
Slovenci smo to politično (!!!!) dosegli šele par let nazaj. In s tem postali narod.
Do takrat smo bili pa približno toliko "narod", kot so danes narod Gorenjci ali Prekmurci...

Edit - ne pričakujem, da se boš z mano strinjal. Zato bo moje izvajanje ostalo pri tem (škoda časa.press).
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Kasius pravi:


Haider je bil velik avstrijski domoljub.Sloveniji bi politik takšnega kova prišel prav.On se je boril za svoj narod, mi pa ko eni revčki postavljamo dvojezične table na Primorskem, v Prekmurju..Počasi bo cela Slovenija dvojezična.

Od kdaj pa so Avstrijci narod?

Ti trdiš da niso?

Kaj pa so?
 

xmovc

Pripravnik
2. okt 2007
110
0
16
Olimpijsko mesto
A je kdo poslušal Antenne Kärnten? Drugač vrtijo solidno muziko brez mnogo čvekanja, ampak ta vikend ni blo za poslušat. Še ko so poročila bral so cmeral zraven
bonk.gif


Ne vem no, ampak meni se zdi precej bolj škoda fotra dveh ali več nepreskrbljenih otork, ki se ubije na cesti, ko se pelje na šiht, da zasluži za kruh za preživljanje familije... Sam od tega mogoče vidimo le inicialke v kroniki...

Nekdo je opeval avstrijsko Koroško kot razvito pokrajino - očitno je precej časa odkar je zadnjič govoril s kom od tam. Razen štacun je večina v p...., mladi bežijo v Gradec in na Dunaj (ja tako kot pri nas v LJ), pametnih služb ni... Večina ostale Avstrije jo tudi ima za obmejno vukojebino - provinco.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
47
O ja, marsikdo si bi na tak način služil denar, sploh toliko denarja. Kaj bi pa rekel na zgodbo, ki jo jaz poznam - lastnik lokala pod vplivom alkohola do smrti očeta treh otrok, poštarja, ki se je vsak dan na delovno mesto pripeljal s kolesom in sicer iz Dornave na Ptuj. Nevem no, če je bil Haider taki heroj, no.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
V bistvu je simpl:
V tem, kar je delal, je bil dober, pa čeprav je bil na napačni strani.
Škoda, da je bil tudi za volanom (očitno) ekstremist ...

na napačni strani je bil za nas slovence. za svojod ržavo je bil pač patriot, nacionalist.delal je v korist svojega naroda in s tem škodil nam.če bi isto stvar počel naš človek ga ne bi tako obsojali.bil bi narodni heroj.tako kot je bil haider v avstriji
Seveda. Zato se pa napisal da je bil v tem, kar je počel, dober. Ali je bil na napačni strani ali ne, pa je odvisno od tega, s katere strani gledaš. Za nas je (načeloma) bil.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.998
1.223
113
42
Bil sem na Dunaju ko je umrl in moram reč da ni blo nič posebnega. In večino Dnajčanov z katerimi sem se družil ga nebodo nič pogrešal. In še to ...skoraj vsi vedo za une dvojezične table in noben se ne strinja z njemu.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
V bistvu je simpl:
V tem, kar je delal, je bil dober, pa čeprav je bil na napačni strani.
Škoda, da je bil tudi za volanom (očitno) ekstremist ...

na napačni strani je bil za nas slovence. za svojod ržavo je bil pač patriot, nacionalist.delal je v korist svojega naroda in s tem škodil nam.če bi isto stvar počel naš človek ga ne bi tako obsojali.bil bi narodni heroj.tako kot je bil haider v avstriji
Seveda. Zato se pa napisal da je bil v tem, kar je počel, dober. Ali je bil na napačni strani ali ne, pa je odvisno od tega, s katere strani gledaš. Za nas je (načeloma) bil.

Bil je na svoji strani.Klagenfurt je Avstrija.Kdor živi v Avstriji, naj govori nemško.

In kdor živi v Sloveniji, naj govori slovensko.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Ti pa res zanimive klatiš. Se pravi, da se morajo po tvoje vse manjšine asimilirat in pozabit na svoj jezik, kulturo in zgodovino?
bonk.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ti pa res zanimive klatiš. Se pravi, da se morajo po tvoje vse manjšine asimilirat in pozabit na svoj jezik, kulturo in zgodovino?
bonk.gif

in potem pri nas slišiš bosanca ki govori bosansko pa si misliš kako hudiča se noče naučiti slovensko
bonk.gif

in je takoj največji čefur.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.880
2.178
113
se strinjam... tudi sam na hrvaškem govorim jezik ki je sicer srbohrvaški takoj na začetku se opravičim za morebine napake ki so značilne za njim ne prav ljubi jezik ampak nobenih problemov... isto v avstriji govorim nemško z izjemo z ljudmi ki sami rečejo da govorijo tudi slovensko

tako seveda pričakujem tudi v sloveniji ne pa da te čefurji iz objestnosti oblajajo na vsakem koraku v njihovi značilni kdo nam pa kaj more saj smo čreda...

politika ki bi za populizmom ki ga izvaja znal tudi kaj praktičnega izvesti pa pri nas na žalost ni... in zato je našim podobnim trn v peti in posledično nad njegovo smrtjo orgazmirajo
 
Nazadnje urejeno:

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ti pa res zanimive klatiš. Se pravi, da se morajo po tvoje vse manjšine asimilirat in pozabit na svoj jezik, kulturo in zgodovino?
bonk.gif

Ja.

Z manjšinami je samo sranje.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
zmenis se lahko, ne bos pa nasel korosca, ki bi se bil pripravljen pogovarjati s tabo. nad slovenci vihajo nos priblizno tako kot ga ti nad cigani iz baš čaršije. polna usta so jih, ko gre za njihove pravice in radi jebejo slovenijo, ker se naslajajo nad nasimi nesposobnimi politiki (in drzavljani, ki ste jih izbrali) hkrati pa se radi kregajo s glavarjem koroske, nic cudnega, da jih je imel vcasih poln penis. sicer pa je haider imel poln penis predvsem ciganov in albancev iz italije in muslijev, upraviceno.

ce mi ne verjames, ti priporocam odlicno gostilno na poti iz ljubelja proti celovcu, na levi strani jo uzres. crni peter. in ce ti uspe narociti kaj v slovenscini porocaj na alterju..
hysterical-1.gif


ostale dogodivscine pa lahko na privat, ker imam familijo koroscev, preponosnih kretenov, stalno jezni sami nase. haider je bil proti njimi legenda.
zmaga.gif

Ker so tvoji zlahtniki preponosni kreteni v Avstriji, si sedaj ti(za dobro vago) preponosen k.reten v Sloveniji?

lp
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ti pa res zanimive klatiš. Se pravi, da se morajo po tvoje vse manjšine asimilirat in pozabit na svoj jezik, kulturo in zgodovino?
bonk.gif

in potem pri nas slišiš bosanca ki govori bosansko pa si misliš kako hudiča se noče naučiti slovensko
bonk.gif

in je takoj največji čefur.

Kot prvo, Srbi, Bošnjaki in Hrvati v Sloveniji niso avtohtona manjšina.

Kot drugo, ločujem med obiskovalci države in njeni stalnimi prebivalci (ki imajo večinoma tudi državljanstvo). Od obiskovalcev ne pričakujem, da obvladajo slovenščino, od stalnih prebivalcev pač. V katerem jeziku se pogovarjajo stalni prebivalci doma, me ne zanima. Pričakujem pa lahko, da so v vsakodnevni komunikaciji sposobni prikazati znanje uradnega jezika. Pri tem velja to tudi za pri nas uradno priznani manjšini, italijansko in madžarsko. Če bom šel v Koper k zdravniku, pričakujem, da se bom lahko z njim pogovarjal v slovenščini in ne v italijanščini. Me pa dvojezične table v Sloveniji popolnoma nič ne motijo. Konec koncev predniki teh ljudi živeli tu že stoletja in moramo biti sposobni živeti v sožitju.