Ujel me je stacionarni radar. Pritožba?

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
250 evrov
crazy1.gif
v Avstriji par 10 evrov.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.816
2.443
113
Citat:
Uporabnik FireMan pravi:
@Zgaga;
... To me edino boli. Naj nas strelajo z radarjem v obraz. Ne pa v hrbet. Sploh pa ne 50 m pred koncem naselja.
To me edino boli, ko ljudje vidijo da so jih ujeli šele po n-ti prekoračitvi hitrosti. Povprečno je to 0,000000001€ na km prekoračitve hitrosti!
Tistim, ki jih streljajo v obraz, zakrijejo oči.
Ma ne, dobili so vas z roko v žepu, OPSSS! pri prekoračitvi hitrosti. PIKA!!
Sic, Buuuuu
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik FireMan pravi:
Ne bom komentiral kaj si mislim o forumskih vsevedih...

1. Nočem se izogniti plačilu kazni.
2. Kdo je rekel, da sem divjal po naselju? Če bi dobro prebral post, potem bi razumel, da nisem jaz vozil avta. Kazen za prekoračitev omejitve 50 km/h lahko dobiš tudi tam kjer ni naselja. Me pa zanima, če bi mi v obraz upal reči cepec. Forumi so čisto prepolni osebkov, ki živijo virtualni svet kjer si upajo povedati vse vsakemu. V realnem življenju so pa prpe. Tega nisem napisal za tebe. To pišem tako, generalno. Preden me spet napadeš.
3. Tvoje navajanje zakonov je teorija. Dokaži mi primer v praksi. Po možnosti tvojega. Aja, ti seveda ne delaš prekrškov, ker nisi cepec..
In zakaj hudiča bi pisal pritožbo če ne zato, da bi se ti izognil kazni?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik KKK pravi:
dokazati moraš, da nisi ti vozil.

To lahko na različne načine, bodisi da prineseš potrdilo, da si bil takrat v bolnišnici, na sodišču, v službi, kjer si bil evidentiran, nastopal na televiziji, na Mladivih in podobno. V tem primeru ti ni treba povedati, kdo je vozil, če je tvoj bližnji.

Če pa ne moreš tako dokazat, pa moraš povedat, kdo je vozil.

Pa je dokaz, da nisi ti vozil tudi tvoja izjava, da je vozil družinski član in priznanje tega člana? (ki bo prevzel pike in plačal kazen)
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.787
2.104
113
ljudje ne vem zakaj berete forume, če niste zmožni funkcionalno brati...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
kSZ
Zakaj pa ne bi probal, če gre in sami res niso vozili.
No, zdle čez praznike so tud ponekod mel čisto take pozicije za proračun filat. Takoj na prehodu iz 70 na 50 na dvopasnovni obvoznici...Se dobr, da se mi je zdelo, da znajo biti in sem zabremzal na omejite. Drugi za mano ni imel te sreče...
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.604
75
48
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
kSZ
Zakaj pa ne bi probal, če gre in sami res niso vozili.
No, zdle čez praznike so tud ponekod mel čisto take pozicije za proračun filat. Takoj na prehodu iz 70 na 50 na dvopasnovni obvoznici...Se dobr, da se mi je zdelo, da znajo biti in sem zabremzal na omejite. Drugi za mano ni imel te sreče...


Drugi za tabo ni imel te sreče ?

Kaj je še naprej vozil 70km/h, ti pa si mu s 50km/h komaj ušel ?

Ali kako ?
sprasujem se.gif


LP
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Nekako tako. Jaz in en za mano sva očitno bila zadosti počasna, ta drugi za mano pa ni pravočasno zabremzal (ene 10 s za mano), ker je policaj ko sm mimo peljal, na hitro ven skočil.
Parkiran seveda na kolesarski...
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
SARKAZEM ON / A obstaja tržnica s pikami? /SARKAZEM OFF

Lastnik dobi plačilni nalog z globo in/ali pikami. Če je vozil naj plača globo in dobi pike, če ni naj da lastnik avtomobila zahtevo za sodno varstvo in izjavo dejanskega voznika, da je on vozil in bo nato on dobil globo in/ali pike. Torej ne more nekdo dobit samo globe in pike šenkat drugemu. Ne gre.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.261
752
113
Tržnica s pikami seveda obstaja.

En primer. Imaš polno upokojencev, ki imajo vozniški izpit in nimajo avta.
grims-1.gif


Zato pa je avtomatsko kaznovanje lastnika avta, katerega vozilo se je znaško v prekršku kriminal svoje vrste.
Zakonodajalcu je hebe za resničnega krivca. Zakonodajalec hoče le vaš denar.

Vse se da, če je denar v igri.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.434
4.419
113
49
Na sončni strani ALP
Saj imaš možnost dokazati, da nisi vozil in se plačilni nalog odpravi. Če pa si naletel na radar, bodi tiho in plačaj.

Lahko, da se na fotografiji vidi kako se prav prijetno smejiš, v ugovoru pa boš pisal, da nisi ti vozil...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.779
264
83
Največja slovenska vas
Skratka ne gre se za tržnico, ampak sem sam dejanski krivec. Položnica je že plačana, ali obstaja kakšen obrazec, ki ga izpolnim za prenos pik? Pa sj valda živimo v birokratski državi, kjer obstaja obrazec za vsako sranje...
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Če si poravnal globo je tisti, ki je naveden v plačilnem nalogu dobil pike. In obrazec za prenos pik ne obstaja. Zato sprašujem če obstaja tržnica za pike.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.434
4.419
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi: Položnica je že plačana, ali obstaja kakšen obrazec, ki ga izpolnim za prenos pik?

Edino zahteva za sodno varstvo pred pravnomočnostjo in v zahtevi dokazovanje, da nisi ti vozil. Lahko navedeš novega kršitelja, kateri bo pokasiral globo+KT ali pa ne navedeš nikogar. Potem pa je stvar prekrškovnega organa, da presoja o upravičenosti zahteve ali pa pošlje na sodišče v obravnavo.

Ko si plačal globo, si se odpovedal pravnim sredstvom in lahko samo čakaš, da ti pribeležijo KT v evidenco.

Drugega ti sedaj ne ostane nič več...