Izrekanje kazni na dan, ko je policija štrajkala

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
29.9.2009 (danes teden nazaj) sem se s službenim avtom peljal po avtocesti MB-LJ.
Tisti dan so policaji že štrajkali in kot vemo, niso izdajali denarnih kazni za prekrške (so samo opozarjali).

Danes sem od svojega delodajalca izvedel, da so jim pisali iz policije in sprašujejo, kdo je tistega dne vozil avto (sem ga jaz).
Baje, da mi je radar izmeril prehitro vožnjo na avtocesti. Ne vem, koliko sem peljal, predvidevam pa da sem mogoče peljal max. 160 km/h.

Naslednji korak bo očitno, da mi bo policija na moj naslov poslala obvestilo.
Zanima me ali bo samo obvestilo/opozorilo ali mi bodo naložili denarno kazen + kazenske točke.

V primeru kazni, me zanima, če se lahko pritožim, glede na to, da so ta dan štrajkali in torej naj nebi izrekali kazni (za manjše prekrške: saj jaz tako tretiram vožnjo do 30 km/h čez dovoljeno na avtocesti)
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Oni kaslc tam ni uradno policaj
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To, da v času štrajka niso izrekali kazni, sploh ne drži. Za manjše prekrške so izrekali opozorila (kar je najmilejši način kaznovanja), za hujše kršitve pa so vseeno izrekali običajne predpisane denarne kazni. Očitno si sodil med hujšega kršitelja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.310
113
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
29.9.2009 (danes teden nazaj) sem se s službenim avtom peljal po avtocesti MB-LJ.
Tisti dan so policaji že štrajkali in kot vemo, niso izdajali denarnih kazni za prekrške (so samo opozarjali).

Danes sem od svojega delodajalca izvedel, da so jim pisali iz policije in sprašujejo, kdo je tistega dne vozil avto (sem ga jaz).
Baje, da mi je radar izmeril prehitro vožnjo na avtocesti. Ne vem, koliko sem peljal, predvidevam pa da sem mogoče peljal max. 160 km/h.

Naslednji korak bo očitno, da mi bo policija na moj naslov poslala obvestilo.
Zanima me ali bo samo obvestilo/opozorilo ali mi bodo naložili denarno kazen + kazenske točke.

V primeru kazni, me zanima, če se lahko pritožim, glede na to, da so ta dan štrajkali in torej naj nebi izrekali kazni (za manjše prekrške: saj jaz tako tretiram vožnjo do 30 km/h čez dovoljeno na avtocesti)

Ok, sem se nehal smejat =)

Cesi vozil po AC teje slikal radar (ki ni stavkal) in tam se ne dastavkat ker ne mores radarjev kar ven pobrat. Ce si vozil po navadni cesti pa si res tezek prekrskar... vem da so imeli za cas stavke prometniki v multanovahj in gatsotih limite nastavljene tako daso kaznovali le krsitelje po 32/7d

In ne, ne mores se izgovarjati na stavko
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
Tisti dan so policaji že štrajkali in kot vemo, niso izdajali denarnih kazni za prekrške (so samo opozarjali).
Tist, ki ti je to natvezil se je očitno lagal
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
Naslednji korak bo očitno, da mi bo policija na moj naslov poslala obvestilo.
Zanima me ali bo samo obvestilo/opozorilo ali mi bodo naložili denarno kazen + kazenske točke.
Bo kar denarna kazen + točke zvestobe
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
V primeru kazni, me zanima, če se lahko pritožim, glede na to, da so ta dan štrajkali in torej naj nebi izrekali kazni (za manjše prekrške: saj jaz tako tretiram vožnjo do 30 km/h čez dovoljeno na avtocesti)
Seveda se lahko pritožiš, celo zaželjeno je. Da boš namesto polovičke plačal celo kazen.
Kaj pa ti smatraš za manjši prekršek, pa prekrškovnega organa prav nič ne briga.

Ampak moraš pa priznati, da so ukrepali zelo hitro, v Ljubljani bodo zimsko/spomladanski prekrškarji dobili položnice šele po končanih volitvah.

No ti kar poročaj, če sem se kaj zmotil.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
29.9.2009 (danes teden nazaj) sem se s službenim avtom peljal po avtocesti MB-LJ.
Tisti dan so policaji že štrajkali in kot vemo, niso izdajali denarnih kazni za prekrške (so samo opozarjali).

Danes sem od svojega delodajalca izvedel, da so jim pisali iz policije in sprašujejo, kdo je tistega dne vozil avto (sem ga jaz).
Baje, da mi je radar izmeril prehitro vožnjo na avtocesti. Ne vem, koliko sem peljal, predvidevam pa da sem mogoče peljal max. 160 km/h.

Naslednji korak bo očitno, da mi bo policija na moj naslov poslala obvestilo.
Zanima me ali bo samo obvestilo/opozorilo ali mi bodo naložili denarno kazen + kazenske točke.

V primeru kazni, me zanima, če se lahko pritožim, glede na to, da so ta dan štrajkali in torej naj nebi izrekali kazni (za manjše prekrške: saj jaz tako tretiram vožnjo do 30 km/h čez dovoljeno na avtocesti)

Ok, sem se nehal smejat =)

Cesi vozil po AC teje slikal radar (ki ni stavkal) in tam se ne dastavkat ker ne mores radarjev kar ven pobrat. Ce si vozil po navadni cesti pa si res tezek prekrskar... vem da so imeli za cas stavke prometniki v multanovahj in gatsotih limite nastavljene tako daso kaznovali le krsitelje po 32/7d

In ne, ne mores se izgovarjati na stavko

Preklet radarski stavkokaz, bi ga blo za prijavit!
10.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Preklet radarski stavkokaz, bi ga blo za prijavit!
10.gif
Pa ne samo tega, ki je meril, tudi tistega, ki je rezultat šel odčitat, prenesel v računalnik, napisal dopis v podjetje...,
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ksz

hysterical-1.gif

pritozba, ker si namesto opozorila dobil kazen?!
to, da ti policaj ne izrece kazni je izkljucno njegova dobra volja, ti pa bi se sedaj zgovarjal na stavko?

hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.968
113
haha
hysterical-1.gif

kake eni pišejo
grin1.gif


30 km/h preveč po AC ni enako, kot da se meniš po gsm-u ali nimaš luči vklopljenih...to so mali prekrški, ne pa 30 prek omejitve
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
haha
hysterical-1.gif

kake eni pišejo
grin1.gif


30 km/h preveč po AC ni enako, kot da se meniš po gsm-u ali nimaš luči vklopljenih...to so mali prekrški, ne pa 30 prek omejitve
hysterical-1.gif
Ni enako, samo v tolk imaš prav. Pogovarjanje poGSM je dosti bolj nevarno, kot 30preveč po AC..
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Jah pomoje je neka razlika, al se meniš s policaji, ko stavkajo, ali pa z radarjem. Policaj bo pač štrajkal in bo spregledal kakšen prekršek, radar pa pač tega ni sposoben. Pa niso na AC povsod table, ko je radar? Drugič za tistih 500m zmanjšaj, pa bo.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Čisto prav da si kasiral kazen. Kar razloži sodniku tvoje tretiranje zakona.

Čez celo stavko so me po AC bedaki po desni prehiteval pa take fore, upam da se bo še kak takole s kahlo na glavi zbudil.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Danes vidim tri policaje, eden ustavlja vozilo, drugi telefonira, tretji kadi čik!
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.310
113
In kaj te tako zelo moti? Ti se v sluzbi javis kdaj na privat telefon? Pa na sluzbenega? Ves velik del slovenije ni pokrit s sitemom tetra in je komunikacija z OKC in dezurnimi mozna le po telefonu. Zakaj ne bi smel kaditi? Dokler nima nic zraven pri postopku ne vem zakaj te moti - samo zato ker je policaj?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
apollo8,

- policist na telefonu je rahlo postopal, gledal malo v luft, malo v tla, lahko, da je šlo za službeni pogovor, ampak močno dvomim.
- poglej si malo zakon o omejevanju tobačnih izdelkov.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Firing_Nukez pravi:
Jah pomoje je neka razlika, al se meniš s policaji, ko stavkajo, ali pa z radarjem. Policaj bo pač štrajkal in bo spregledal kakšen prekršek, radar pa pač tega ni sposoben. Pa niso na AC povsod table, ko je radar? Drugič za tistih 500m zmanjšaj, pa bo.
Sej ni radar sam odčital tablice, preveril lastnika in napisal poizvedno, ter jo dal na pošto. To je naredil štrajkajoči policaj, ki bi tud lahko sprehledal kakšen prekršek.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.310
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Firing_Nukez pravi:
Jah pomoje je neka razlika, al se meniš s policaji, ko stavkajo, ali pa z radarjem. Policaj bo pač štrajkal in bo spregledal kakšen prekršek, radar pa pač tega ni sposoben. Pa niso na AC povsod table, ko je radar? Drugič za tistih 500m zmanjšaj, pa bo.
Sej ni radar sam odčital tablice, preveril lastnika in napisal poizvedno, ter jo dal na pošto. To je naredil štrajkajoči policaj, ki bi tud lahko sprehledal kakšen prekršek.

Ni res, ce bi spregledal ta prekrsek bi ga andrejeni disciplinsko pregajal zaradi opustitve dolznega ravnanja. Za ta prekrsek po tolmacenju GPU opozorilo ni mozno. Sam se s tem sicer ne strinjam, pravniki tudi ne, napisal pa sem kaj bi se zgodilo policistu.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Čez celo stavko so me po AC bedaki po desni prehiteval pa take fore, upam da se bo še kak takole s kahlo na glavi zbudil.

Vozi po desni, pa ne bo teh problemov.

Sem se peljal v torek proti ljubljani in se je en tip peljal po levem pasu vzporedno s tovornjakom in se ni hotel umaknit. Za njim se je nabrala ogromna kolona. So mu blendali, trobili, on pa nič. NA koncu je tovornjakar pohodil bremzo, mi pa vsi po desni mimo. No nekomu so popustili živci in se je postavil direktno pred onega na levem in polno po bremzi. Na srečo sem bil takrat že pred obema.
Se je pa to zgodilo ravno v predoru, lahko da bo še kak posnetek kdaj.

A si bil mogoče tisti na levem pasu ti?