Svetlobne znaki za omejitve na avtocesti

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Danes sem se peljal iz Maribora proti Ljubljani in je pri predoru Pletovarje bil znak 60 km/h nakar po koncu predora je znak spet za 100 km/h kar po moji logiki razveljavi ta znak za 60 km/h ampak ta znak je bil prižgan zaradi prometne nesreče. In ko sem nadeljavl vožnjo po voznem pasu z hitrostjo 70 km/h so mi vsi blendali za menoj in vozil z veliko višjo hitrostjo proti sami nesreči. Zdaj me pa zanima ali je fiksni znak razveljavil hitrost 60 km/h ali ne?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
(6) Če se na določenem delu ceste omejitev hitrosti spremeni, se z znakom za novo omejitev istočasno
prekliče predhodna omejitev. ( Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah)

----------------------

Ko se približuješ prometni nesreči je tudi sicer priporočljivo zmanjšati hitrost.
smile-1.gif
Ko pa je mimo...
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Danes sem se peljal iz Maribora proti Ljubljani in je pri predoru Pletovarje bil znak 60 km/h nakar po koncu predora je znak spet za 100 km/h kar po moji logiki razveljavi ta znak za 60 km/h ampak ta znak je bil prižgan zaradi prometne nesreče. In ko sem nadeljavl vožnjo po voznem pasu z hitrostjo 70 km/h so mi vsi blendali za menoj in vozil z veliko višjo hitrostjo proti sami nesreči. Zdaj me pa zanima ali je fiksni znak razveljavil hitrost 60 km/h ali ne?
Potem pa se sprašujete feni bmw-a zakaj vas ostali vozniki gledamo postrani - ker ne poznate osnov iz cpp.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Imas dogodke na cestah kjer marsikdaj v glavi nimajo razuma tisti ki odlocajo o postavitvi znakov. Ce delavec ki postavkja znak nima natancnih navodil, tudi on vcasih nima razuma.
Vcaeih imas obcutek, da prav zajebavajo uporabnike cest.....
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.440
862
113
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Danes sem se peljal iz Maribora proti Ljubljani in je pri predoru Pletovarje bil znak 60 km/h nakar po koncu predora je znak spet za 100 km/h kar po moji logiki razveljavi ta znak za 60 km/h ampak ta znak je bil prižgan zaradi prometne nesreče. In ko sem nadeljavl vožnjo po voznem pasu z hitrostjo 70 km/h so mi vsi blendali za menoj in vozil z veliko višjo hitrostjo proti sami nesreči. Zdaj me pa zanima ali je fiksni znak razveljavil hitrost 60 km/h ali ne?

Pa po moznosti se na prehitevalnem pasu?
Takih kot si ti je v Sloveniji na cesti 80%...

Zalostno toda resnicno...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
Sicer pa ga po moji logiki razveljavi. A so dali znak za prometno nesreco zato, da so vozniki pripravil gsm za snemanje in slikanje? Ali pa vsaj oci imeli na pecljih in 20 na stevcu.
Seveda pa je znano da v sloveniji znamo postavljati znake tam ko jih ni treba, tam ko pa jih rabimo jih pa ni. Ce bi svetleci znak opozarjal na nesreco cez x km bi lahko dlje peljali po standardni omejitvi. Cakam dan, ko bodo v MB dali znaknza nesreco, ki se bo sicer zgodila na koprski obvoznici.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
DARS je sploh znan po tem, da postavljajo znake po svoje in ne v skladu s pravilnikom - na asfaltu narisan znak za omejitev, brez vertikalnega znaka, trije znaki na eni palici, utripajoči znaki za omejitve...