TRENJA - zdajle

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Da samo nafta in ostale surovine so podrazile tud za ostale clanice. Torej ? Beeeeee....

Ja pa sej imajo ostale članice tudi najvišjo inflacijo v letošnjem letu, kaj bluziš??? SLovenija ima pač še višjo ker se cene usklajujejo, in skozi isto proceduro so šle vse članice katere so v preteklosti uvedle eur - ZATO SO PA TUDI TAKO OPOZARJALI ko smo sprejemali eur.
Torej, si pozabil da smo pred enim letom še uporabljali SITe?

Ares ti je hotel nekaj drugega povedat. To da če se žito na svetovnem trgu podraži za 20%, nafta za 20% v enem letu in tudi ostale pomembne surovine za visoke %....da ne moreš potem pričakovati nizko inflacijo! Æe si pa simpatizer opozicije boš pa seveda kot ovčica blejal še naprej o tem da imamo inflacijo.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Jansisti kokodakate, da Slovenija cveti, oh in ah in sploh, a rezultati vasega dela so na dlani. Katastrofa.
smirk-1.gif


Zacnite kontrolirat tuje financne medije in boste lahko prodajali buce, lubenice in vlozene kumarce.



Pa ne se razburjat, te bo se kap. Glej kak krasen soncek je zunaj.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Jansisti kokodakate, da Slovenija cveti, oh in ah in sploh, a rezultati vasega dela so na dlani. Katastrofa.
smirk-1.gif

Če že praviš da sem Janšist se motiš, sem bolj Jelinčičev nacionalist. Sem pa hkrati tudi realist. In vEM da ni vse lepo v naši državi in da so marsikaj naredili slabega oz. premalo dobrega (Bručan, Zupan, Rjavec..).
Ampak ker sem realist tudi vem da to kar opozicija nabija niti slučajno ni res oz. to kar nabijajo dejansko manipulirajo z narodom.

In ker sem spet realist se tudi dobro spomnim nazaj v čas ko so bili v koaliciji LDS in SD, pa vem da so se takrat bolj čudne stvari dogajale kot se zdaj, odgovarjal ni pa nihče. Tisto je bila šele KATASTROFA!

Toliko o nas "Janšistih".
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Da samo nafta in ostale surovine so podrazile tud za ostale clanice. Torej ? Beeeeee....
Ti je ze kdo predstavil kruto resnico, da zemlja ni (vec) ravna plosca ?
wink-1.gif

govoril si o: "Je bil nekje podatek, da imamo 2x visjo kot je bla max. v katerikoli clanici po prevzemu €..."

ob prevzemu evra pri katerikoli drugi članici se nafta ni podražila v enem letu v tako nenormalnih zneskih.
tko da, beeee pejd ti delat k svojemu politkomisarju.
Ti je že kdo predstavil kruto resnico, da te nategujejo v rit in ti jim še šupak nastavljaš?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:

Ampak ker sem realist tudi vem da to kar opozicija nabija niti slučajno ni res oz. to kar nabijajo dejansko manipulirajo z narodom.

Če se spomnim 4 ali več let nazaj, je takrat nekaj takega govoril Rop...
evil.gif

Zgodovina se ponavlja... (...kot farsa...)
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Jansisti kokodakate, da Slovenija cveti, oh in ah in sploh, a rezultati vasega dela so na dlani. Katastrofa.
smirk-1.gif

Če že praviš da sem Janšist se motiš, sem bolj Jelinčičev nacionalist. Sem pa hkrati tudi realist. In vEM da ni vse lepo v naši državi in da so marsikaj naredili slabega oz. premalo dobrega (Bručan, Zupan, Rjavec..).
Ampak ker sem realist tudi vem da to kar opozicija nabija niti slučajno ni res oz. to kar nabijajo dejansko manipulirajo z narodom.

In ker sem spet realist se tudi dobro spomnim nazaj v čas ko so bili v koaliciji LDS in SD, pa vem da so se takrat bolj čudne stvari dogajale kot se zdaj, odgovarjal ni pa nihče. Tisto je bila šele KATASTROFA!

Toliko o nas "Janšistih".

podpis.
sam nisem v nobeni stranki, v cerkev NE hodim, rit tudi nobeni stranki ne nastavljam (za razliko od nekaterih tu gor), sem liberalec po prepričanju

če me to uvršča med janšiste, potem prav - vsaj vem kako glupi so tisti ki me tlačijo tja.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik Ares pravi:

Ti je že kdo predstavil kruto resnico, da te nategujejo v rit in ti jim še šupak nastavljaš?




Mami ve, da njen zajcek tako grdo govori ?



Saj rezultati vasega dela (vase vlade) govoriijo sami zase. Smola ne ?
wink-1.gif


Aja pa za pusico bos po novem baje moral nositi bankovce, saj so kovanci pretezki, tako pravi vas pastir.
wink-1.gif




Lep dan zelim.
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
HA HA HA .. evo pa naj mi še kdo reče od koga je RTV SLO?
Pa seveda Možina poleg ... največji ritoliznik ...

JJ je bil na SLO1 napovedan še preden je slak pošiljal naokoli vabila.
Tvoje izrazoslovje pove veliko o tvojem IQ in EQ...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Si na nekaj pozabil?

Daj linke za svoje nabijanje o Slovenski sramoti za evro. Lapaš lahko, narediš pa nič ne....si morda iz kakšne trenutno nevladne stranke.
17758-icon_confused.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:

Mami ve, da njen zajcek tako grdo govori ?



Saj rezultati vasega dela govoriijo sami zase. Smola ne ?
wink-1.gif


Aja pa za pusico bos po novem baje moral nositi bankovce, saj so kovanci pretezki, tako pravi vas pastir.
wink-1.gif




Lep dan zelim.




prej si me zmerjal z ovco, sedaj s zajcem...resno človek, odloč se že enkrat...
crazy1.gif




rezultati mojega dela? resno me zanima, kako lahko ti vidiš rezultate mojega dela? lepo prosim, obrazloži...

ne vem kaj je to pusica, prosim razloži...
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik jakao pravi:
o trenjih pa - žalostno, da se koalicija ni sposobna soočiti z opozicijo pred tv - pa čeprav je to slak

Slak je tako ali tako s lastnimi dejanji in arogantnim načinom vodenja mnogo ljudi prepričal, da ni prva izbira za soočenja. Nezaradi vsebine ampak zaradi njegove arogance.

Opozicija se je soočila z pozicijo v odmevih. Zakaj bi se morali soočiti v istem večeru v dveh oddajah?

Če pa ti spremljaš le POP in bereš le Novice potem pa
hysterical-1.gif
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
To je bla izjava na 24 urah, moja pravi, da baje tud na SLO1 - sam ne vem, sem pa tud bral, bom probal zvecer najt link v History.

A sam si ne znas poiskat al imas blokirano vse razen rkc.si (priznam, tale je malo zlobna) ?
smirk-1.gif




Nimas se cesa bat, ce je vse res tlakovano z zlatom in diamanti in se nekateri generalno motimo, imate naslednjih 350 mandatov zagotovljenih. O tem bo odlocalo xy volivcev, tako, da ni strahu, da bi bilo mnenje ozkega kroga ljudi.
wink-1.gif




Ajde lep dan mozakar.
 
Nazadnje urejeno:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:

ob prevzemu evra pri katerikoli drugi članici se nafta ni podražila v enem letu v tako nenormalnih zneskih.




Se strinjam, to še dodatno vpliva na inflacijo in dela razliko v inflaciji med različnimi EU državami.



Čemu je taka razlika? Razlika je v tem da je od vstopa v EU dalje Slovenija dobila omejitev glede trošarin za nafto. Torej država je lahko s trošarinami uravnavala cene na našem trgu nafte in omilila skoke in padce vrednosti nafte, ampak LE do določene meje.

To mero je v letošnjem letu do konca izrabila, prišla do te meje in zdaj ni več maneverskega prostora za uravnavanje cene nafte na našem trgu - ker ga ne smejo povečati zaradi omejitev s strani EU. Torej vsak premik nafte na svetovnem trgu se pozna tudi na našem in prav tako na trgih v posameznih članicah EU - katere so pa tudi že zdaaaavnaj izkoristile tisti maneverski prostor preko katerega so uravnavale svoje cene.



Tukaj je hkrati tudi delni odgovor zakaj se tako draži nafta. Drugi del odgovora pa najdete pri g. Bushu in pri raznih naftnih mogotcih ter tudi Rusiji.



Glede nafte bi edino dodal to, da bi vlada morala omogočiti gradnjo naftovoda preko Krasa (ne plinovoda v Tržaškem zalivu!) zato, da bi potem lahko določala svojo ceno in pobirala svojo maržo ali pa si izborila nižjo ceno za nafto od dobavitelja. Na ta račun bi lahko malo znižali naše cene.

Na rahlo podoben način imajo američani tako nizke cene, s to razliko da si oni sami črpajo nafto v mehiškem zalivu in na Aljaski.
 
Nazadnje urejeno:

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kok ste hecni ko eni sam v levo drugi samo v desno plozate.



Dejstvo je, da tisto kar je "sad face" Rop delal, ko je bil premier, je bla šele sramota. In takrat je blo že tok očitno, da mora pridit do spremembe. Edina alternativa je bil Janša, ki pa žal ni mogu sklent sredinske koalicije z SD in SLS, ker je bla levica še preveč v šoku, da bi sploh lahko normalno funkcionirala. Zato je mogu v koalicijo vzet še NSi in DESUS ki so mu pa naredil več sranja kot koristi. Po pol leta, ko se je levica končno sprijaznila s tem, da jih je Janša scat pelu, so se na levici končno začele rošade in prestopi. Stranke so se na novo oblikovale, kar je bilo zelo dobro, saj so iz položajev odpadli razni seski, ki so prej 12 let kradli državo in zavirali njen razvoj.



Janša je naredu velik dobrih potez, naredu je pa tud nekaj zelo slabih. Tisto kreganje z Drnovškom in potem še s Kučanom preko medijev je blo sramotno. Druga napaka je bla ta, da je ministre kot so Bručan, Božič in Lukačičeva predolgo pustu na položajih čeprav se je vidl, da niso kos svojemu delu. Aja kot res prva napaka je bla pa ta, da je iz položaja direktorja Merkatorja odstranu Jankoviča, ki ga je zelo uspešno vodu in ga je pol scat pelu na volitvah za župana. Sam mogoče je pa to tud dobra stvar, da se je Jankovič pol ukluču v politiko in bo verjetno še velik dobrga naredu za Slovenijo.



Ampak o dobrih stvareh in dobrih zakonih ki jih je ta vlada sprejela pa nikol ni noben poroču in tega ljudje niti ne vejo. Ker ljudje 100% verjamejo tistemu kar slišijo in vidijo po TV kjer pa poročajo samo o slabih stvareh in škandalih.



Podoben primer je Darko11, ki je na TV slišal eno kritiko na račun naše vlade iz EU in potem že vsi tuji finačni mediji poročajo da je Sloveniji na robu zloma in v njej vlada kaos. To je tipičen primer, ki iz ene negativne kritike napihne slona. To je zato, ker nismo navajen nobenih kritik, ker smo bli tok uspešn in so nas vedno samo
priden.gif
. Zdej pa neki rečejo da bo treba nekaj popravit je pa vse narobe in "run for your life".



Kar se pa prehoda na € tiče smo pa zmagal. Mel smo lep primer Italije kaj ne smemo delat in na kaj mormo pazit, kjer so ljudje mogl najemat premostitvene kredite da so prišli čez mesec. Pri nas je cela javnost spremljala trgovce, da ni prišlo do večjih podražitev samo zaradi prehoda na €. Da ne govorim o tem, da smo prva nova članica, ki je prevzela €. In najbolj uspešna med novinkami in se hitro približujemo povprečju starih članic EU.



Tko da ni vse črno belo kot si želite eni desničarji in levičarji prikazat. Upam da bo naslednja koalicija sredinska SDS+SD brez kakšnih priseskov ki samo otežujejo delo vlade.
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Tko da ni vse črno belo kot si želite eni desničarji in levičarji prikazat. Upam da bo naslednja koalicija sredinska SDS+SD brez kakšnih priseskov ki samo otežujejo delo vlade.

Se podpišem.

Se pa tudi strinjam z napisanim.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Hahahha.....daj link, da vidmo še mi te oh in sploh kritike in kako Slovenija dela sramoto evru.
hysterical-1.gif


PS. Zakaj in proti komu bodo protestirali sindikati....samo preverjam.
stupid-1.gif

New euro user Slovenia "bad example" - EU monetary chief

Brussels (dpa) - Slovenia, the former Yugoslav state which became the first new EU member to introduce the euro this year, is setting a bad example to other euro candidates by failing to control inflation , the EU's top monetary official said Friday.

"I'm deeply concerned about the evolution in Slovenia... This is a very bad signal sent to the candidates to join the euro area," EU Economic and Monetary Affairs Commissioner Joaquin Almunia said.

Countries wishing to use the EU single currency have to keep their inflation closely in line with that of countries already using it.

Slovenia became the first of the 10 states which joined the EU in 2004 to adopt the currency at the beginning of this year - partly by managing to keep its inflation to 2.5 per cent in 2005 and 2006. At the time, it was hailed as a model of financial stability.

But EU figures released on Friday forecast that the euro "Wunderkind" will post inflation figures of 3.5 per cent this year and 3.7 per cent next year - numbers which would keep it firmly out of the eurozone if it had not already joined.



Mislim da je dovolj jasno kaj, kako in zakaj. Pa tudi krivec je jasno identificiran.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
kavboj, podpis!
cheer.gif



SDS + SD na drugi strani, drug drugemu dobra protiutež. Preostale stranke pa stran, balast. Jst bi samo še kanček nacionalizma oz. patriotizma priključil k tem dvema strankama, toliko da bi bilo malo humorja vmes (za tiste ki ne razumete, SNS).

Ampak vse to je bolj iluzija ker so eni in drugi preponosni za kaj takega. Pahor pa itak misli da je njegova 'lepota' ključno vodilo SLO politike
grims-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
SIgurno lahko pokažeš kaj več kot samo en članek nekega tujega novinarja ki piše po nareku?


Preštej koliko je takih ki pravijo da smo vzgled in preštej koliko je takih ki pravijo da nismo vzgled novim članicam. Ko boš preštel mi pa javi
smirk-1.gif