Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Speedy pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Imaš prav-res sem zvenela malo patetično...a tale naša država si pa že dovoli tudi malo preveč
Če človek krši neko pravilo še NE pomeni,da nkoga ogroža. Zato mi zaseg lastnine v takih primerih res ni na mestu.
(primer, zakaj sem sploh to vprašanje postavila:
Kolega je imel pol leta nazaj čisto malo prometno nesrečo. Zaletel se je eni ženski odzadaj tako, da je imel le zlomljen sprednji odbijač,njej pa se dejansko ni poznalo nič na avtu, le okvir za tablico se je zlomil. A ker je ženska klicala rešilca,da ji je slabo in da se ji vrti...bla,bla,bla... Je dobil kazen: 1.mesečni odvzem voz.dovoljenja+250eur+nekaj pik.
Med tem 1.mesečnim odvzemom se je parkrat res peljal v službo,ker drugače ni šlo. Peljal se je po vseh predpisih, par kilometrov.
In če bi ga dobili, bi mu zasegli avto...ker je kao koga ogrožal??
Ne vem no...).
http://24ur.com/novice/slovenija/je-zaseg-avtomobila-protiustaven.html
Očitno avto zasežejo že če imaš pretečeno vozniško dovoljenje. Kako je potem na sodišču ne vem. Samo normalno to ni
Razumem da bi ga zasegli nekomu ki ima res veliko prekrškov, samo ob kaznih kakor so sedaj si hitro "velik prekrškar".
Tudi v tej temi je ze bilo napisano: avta ti nihce ne zaseze ce imas preteceno voznisko ampak ce nimas veljavne vozniske in bi za podaljsanje potreboval zdravnisko spricevalo. Da pa novinarji pisejo neumnosti in se grejo senzacionalizem.
23. člen
(zaseg motornega vozila)
(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:
1. če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:
– prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,
– prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti cesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,
– vožnje pod vplivom alkohola,
– vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali
– odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;
2. če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila,
3. če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja,
4. če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;
5. vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.
(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.
(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.
(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana globa najmanj 300 eurov in stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila. Za hujši prekršek se šteje tudi vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v času prekrška, vožnja vozila v času izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja.