Prenos slovenskega bonusa v Nemčijo.

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Spoštovani,

imamo težavo, ki jo ne moremo rešiti.

Moja mama bi rada registrirala avto na njeno nemško podjetje.
Ker je prenesla bonus na mene, ga sama sedaj nima, zato bi ga prenesla od mojega očeta.
Oče ima maksimalen bonus v Sloveniji, torej 60 % in je že 57 let brez nesreč, pravtako je moja mama brez nesreč že čez 50 let.

V Nemčiji imajo zavarovanja razdeljena po razredih, SF-razred, ki pomeni Schadenfreiheitsklasse (razred brez nesreč).
In ti SF razredi so od 0, torej 0 let brez nesreč (začetni voznik) pa do SF50, ki velja za tiste, ki so 50 let ali več brez nesreč.
SF50 ponuja kar 83 % bonusa oz. zgolj 17 % plačila zavarovalnine. Spodaj prilagam tabelo SF razredov:

sf klassen.jpg



Ko sem aktiviral vse zavarovalnice, kjer je oče ime zavarovane avtomobile, so mi vse poslale potrdila v nemškem jeziku, kjer je navedeno med katerim časom je bil pri njih, da ni imel nezgod in da je imel maksimalni bonus.

A sedaj pride težava: ko sem kontaktiral zavarovalnico Triglav, da bi dobil vsa potrdila od 2017 pa do nazaj kar gre, so mi rekli, da mi lahko izdajo potrdilo zgolj do 2013, saj da jim je po zakonu potrebno hraniti arhiv le do 10 let.

Temu posledično imam sedaj dokaz, kot da je oče brez nesreč le od 2013 do 2022, torej zgolj 9 let, kar pa pomeni, da v Nemčiji pade v SF 9-15 razred (55-60 %), kar je sicer enak bonus, kot ga ima tu. A glede na to, da je brez nesreče preko 50 let, bi si seveda želeli potrdilo našega Triglava o tem, saj bi tako v Nemčiji lahko uveljavljali najvišji SF50 razred (83%). Za konkreten avto (Porsche Cayenne) bi to pomenilo, da bi nas full kasko stal zgolj 664 EUR (če bi imeli SF50) napram 1.200 EUR (če bi imeli SF15) - mimogrede v SLO bi bil 1.600 EUR (lepo vas lupijo tule, 400 EUR več za isti avto, z istim 60 % bonusom).

Jezen sem, ker spet dojemam nesposobno Slovenijo, kjer podjetja zaradi svoje interne politike (in sklicevanja na zakone) takole onemogočijo nekomu pridobitev potrdila, ki bi mu v tujini omogočil mnogo cenejše zavarovanje vozila. In potem mi ženska na Triglavu reče ''Poglejte, mi imamo to vse mednarodno urejeno'' - ja pravkar smo videli, da nimate mednarodno urejeno, če pa ne morem dobiti dokazila, ki je resničen in mi omogoča višjo uvrstitev.

Skratka...vprašanje: ali sploh lahko kaj naredim ali nimam nobenega vzvoda pridobiti potrdila, da je oče že 57 let brez nezgode?

Za strokovne odgovore se zahvaljujem že v naprej

LP
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Šteje se zadnjih 10 let...

Pa ti bodo upoštevali prenos iz očeta na mamo na podjetje?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Spoštovani,

imamo težavo, ki jo ne moremo rešiti.

Moja mama bi rada registrirala avto na njeno nemško podjetje.
Ker je prenesla bonus na mene, ga sama sedaj nima, zato bi ga prenesla od mojega očeta.
Oče ima maksimalen bonus v Sloveniji, torej 60 % in je že 57 let brez nesreč, pravtako je moja mama brez nesreč že čez 50 let.

V Nemčiji imajo zavarovanja razdeljena po razredih, SF-razred, ki pomeni Schadenfreiheitsklasse (razred brez nesreč).
In ti SF razredi so od 0, torej 0 let brez nesreč (začetni voznik) pa do SF50, ki velja za tiste, ki so 50 let ali več brez nesreč.
SF50 ponuja kar 83 % bonusa oz. zgolj 17 % plačila zavarovalnine. Spodaj prilagam tabelo SF razredov:

Poglej priponko 57782


Ko sem aktiviral vse zavarovalnice, kjer je oče ime zavarovane avtomobile, so mi vse poslale potrdila v nemškem jeziku, kjer je navedeno med katerim časom je bil pri njih, da ni imel nezgod in da je imel maksimalni bonus.

A sedaj pride težava: ko sem kontaktiral zavarovalnico Triglav, da bi dobil vsa potrdila od 2017 pa do nazaj kar gre, so mi rekli, da mi lahko izdajo potrdilo zgolj do 2013, saj da jim je po zakonu potrebno hraniti arhiv le do 10 let.

Temu posledično imam sedaj dokaz, kot da je oče brez nesreč le od 2013 do 2022, torej zgolj 9 let, kar pa pomeni, da v Nemčiji pade v SF 9-15 razred (55-60 %), kar je sicer enak bonus, kot ga ima tu. A glede na to, da je brez nesreče preko 50 let, bi si seveda želeli potrdilo našega Triglava o tem, saj bi tako v Nemčiji lahko uveljavljali najvišji SF50 razred (83%). Za konkreten avto (Porsche Cayenne) bi to pomenilo, da bi nas full kasko stal zgolj 664 EUR (če bi imeli SF50) napram 1.200 EUR (če bi imeli SF15) - mimogrede v SLO bi bil 1.600 EUR (lepo vas lupijo tule, 400 EUR več za isti avto, z istim 60 % bonusom).

Jezen sem, ker spet dojemam nesposobno Slovenijo, kjer podjetja zaradi svoje interne politike (in sklicevanja na zakone) takole onemogočijo nekomu pridobitev potrdila, ki bi mu v tujini omogočil mnogo cenejše zavarovanje vozila. In potem mi ženska na Triglavu reče ''Poglejte, mi imamo to vse mednarodno urejeno'' - ja pravkar smo videli, da nimate mednarodno urejeno, če pa ne morem dobiti dokazila, ki je resničen in mi omogoča višjo uvrstitev.

Skratka...vprašanje: ali sploh lahko kaj naredim ali nimam nobenega vzvoda pridobiti potrdila, da je oče že 57 let brez nezgode?

Za strokovne odgovore se zahvaljujem že v naprej

LP

Nimas kaksnih starih polic?
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Nimas kaksnih starih polic?

ah kje...oče je svoj prvi avto kupil leta 1965...ampak, če nemške zavarovalnice očitno hranijo ta potrdila do 50 let in več (da stranke potem lahko to uveljavljajo), zakaj jih tudi naše ne?
Seveda, sedaj lahko naše rečejo, ker je pri nam drugačen sistem bonusiranja, a po drugi strani pa nimajo urejeno fer za prenos bonusa v nemčijo.
To pomeni, da je EU skupnost toliko enotna, kot imam jaz črnega za nohtom.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.296
2.392
113
še v SLO - ampak komaj
Lej - ste morali prej razmišljati in biti v Nemčiji že prej. Še najbolje od leta 1933 naprej - pač z vsemi riziki, ki jih življenje kot nenemcu v tistem času prinaša …

Nehsj jamrati - EU ne bo nikoli “enotna”. Ni niti USA na vseh področjih …
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Jezen sem, ker spet dojemam nesposobno Slovenijo, kjer podjetja zaradi svoje interne politike (in sklicevanja na zakone) takole onemogočijo nekomu pridobitev potrdila, ki bi mu v tujini omogočil mnogo cenejše zavarovanje vozila. In potem mi ženska na Triglavu reče ''Poglejte, mi imamo to vse mednarodno urejeno'' - ja pravkar smo videli, da nimate mednarodno urejeno, če pa ne morem dobiti dokazila, ki je resničen in mi omogoča višjo uvrstitev.
Nesposobno Slovenijo? Dejstvo, da je to potrdilo NEUPORABNO v Sloveniji ti pa nič ne da vedet. Pač podjetje izpolnjuje SLOVENSKE zahteve, tako da ne vem, zakaj je potem podjetje nesposobno. A potem bi po tvojem moralo izpolnjevati še vse zahteve recimo iz Mozambika, če bi se minimME_ blagovoljil preselit tja?
Malo možgane raje vključi preden neumnosti pišeš, ker si s takimi posti res ne delaš usluge.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Lej - ste morali prej razmišljati in biti v Nemčiji že prej. Še najbolje od leta 1933 naprej - pač z vsemi riziki, ki jih življenje kot nenemcu v tistem času prinaša …

Nehsj jamrati - EU ne bo nikoli “enotna”. Ni niti USA na vseh področjih …

katerega dela pri ''strokovnem odgovoru'' nisi razumel?
+ matematika očitno ni ravno tvoja vrlina, kajne? :) bo treba osnovno šolo dokončat.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Nesposobno Slovenijo? Dejstvo, da je to potrdilo NEUPORABNO v Sloveniji ti pa nič ne da vedet. Pač podjetje izpolnjuje SLOVENSKE zahteve, tako da ne vem, zakaj je potem podjetje nesposobno. A potem bi po tvojem moralo izpolnjevati še vse zahteve recimo iz Mozambika, če bi se minimME_ blagovoljil preselit tja?
Malo možgane raje vključi preden neumnosti pišeš, ker si s takimi posti res ne delaš usluge.

- Da, nesposobno Slovenijo

- Katero potrdilo je neuporabno v Sloveniji? sploh ne razumeš o čem sem pisal in si vse pomešal

- Podjetje ne izpolnjuje slovenske zahteve, saj ne gre za zahteve, pač pa imajo možnost, da arhive hranijo tudi dlje (nobeden jim tega ne preprečuje)

- Glede na to, da se veliko več slovencev seli v Nemčijo, kot pa v Mozambik, bi bilo logično pričakovati, da ima Triglav temu posledično urejena potrdila za nemške zavarovalnice tako, da z njimi lahko uveljavljaš tudi najvišji bonus v Nemčiji. Pa jih nima. Ker so pač nesposobni in se niso dovolj poglobili v mednarodnem sodelovanju z nemškimi zavarovalnicami. Ali pa jim je vseeno, da boš ti potem zaradi njih v Nemčiji padel v nižji bonusni razred, kot pa ti v resnici pripada, ker zaradi poslovne politike Triglava ne moreš tega dokazati - kar pa je spet izjemno neprofesionalno. Obratno namreč ni tako, v Nemčiji imajo različna potrdila za različne države (ja, najbrž tudi ne za Mozambik, a vsaj za tiste, kamor se nemci najbolj selijo), se pravi se da. Če se hoče.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ah ti ti fuj Slovenija, ki ne hraniš arhivov privat firme 50 let nazaj, da bo nekdo dobil ugodnosti v drugi državi. Fuj te bodi Slovenija.

Drugače pa zakaj bi Triglav svo delovanje prilagodil temu, da ti omogočil max bonus pri zavarovalnici v tuji državi. Oni prilagodijo delovanje na svojem trgu. Gladko je njim vseeno kaj bo s tabo, ko greš na nek drug trg.

Ti si verjetno edn izmed tistih, ko se vesolje okoli tebe vrti?

Btw pri zavarovanju tebi nič ne pripada, vsi bonusi so dobra volja zavarovalnice.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Ah ti ti fuj Slovenija, ki ne hraniš arhivov privat firme 50 let nazaj, da bo nekdo dobil ugodnosti v drugi državi. Fuj te bodi Slovenija.

Drugače pa zakaj bi Triglav svo delovanje prilagodil temu, da ti omogočil max bonus pri zavarovalnici v tuji državi. Oni prilagodijo delovanje na svojem trgu. Gladko je njim vseeno kaj bo s tabo, ko greš na nek drug trg.

Ti si verjetno edn izmed tistih, ko se vesolje okoli tebe vrti?

Btw pri zavarovanju tebi nič ne pripada, vsi bonusi so dobra volja zavarovalnice.

- Še eden, ki se ni naučil brati. Bo treba malo iz hleva in poleg molzenja krav, še kakšno šolo narediti.

- Poleg tega tudi ne poznaš lastniške strukture Triglava, a pametuješ o njej: Triglav ni privat firma, pač pa je v 63 % lasti države.
S takim nepoznavanjem se zgolj smešiš.

- Ja, fuj, ker najbrž nismo prvi, ki bi šli živeti/registrirati vozilo v Nemčijo, Nemčija pa nima šele od sedaj takšne strukture bonusiranja, ergo, bi lahko Slovenija (ki se gre za tako Evropsko državo, kjer je vse dogovorjeno, enotno in mednarodno urejeno) pomislila in imela rešitev tudi za tovrstne situacije (ki jih sigurno ni malo, poglej zgolj podatek koliko slovencev letno migrira v Nemčijo), ampak le zakaj? ostanimo še naprej nesposobni, nekompatibilni in neenotni balkanci, ki se nam jebe za ostale

- Sprašuješ se zakaj bi Triglav svoje delovanje prilagodil temu, da mi omogoči max bonus pri zavarovalnici v tuji državi? Zato, ker sem ves ta čas plačeval ravno njim to zavarovanje. Vse kar želim je dokazilo o tem, kar sem plačeval.
In če je oče Triglavu plačeval 57 let visoka zavarovanja, potem bi se spodobilo, da mu Triglav o tem poda tudi potrdilo.
Še enkrat: zakaj pa v Nemčiji to lahko? Kot sem že napisal, zato, ker so naši nesposobni.

- seveda, samo okrog mene in tvoje mame

- ne smeši se
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Spoštovani,

imamo težavo, ki jo ne moremo rešiti.

Moja mama bi rada registrirala avto na njeno nemško podjetje.
Ker je prenesla bonus na mene, ga sama sedaj nima, zato bi ga prenesla od mojega očeta.
Oče ima maksimalen bonus v Sloveniji, torej 60 % in je že 57 let brez nesreč, pravtako je moja mama brez nesreč že čez 50 let.

V Nemčiji imajo zavarovanja razdeljena po razredih, SF-razred, ki pomeni Schadenfreiheitsklasse (razred brez nesreč).
In ti SF razredi so od 0, torej 0 let brez nesreč (začetni voznik) pa do SF50, ki velja za tiste, ki so 50 let ali več brez nesreč.
SF50 ponuja kar 83 % bonusa oz. zgolj 17 % plačila zavarovalnine. Spodaj prilagam tabelo SF razredov:

Poglej priponko 57782


Ko sem aktiviral vse zavarovalnice, kjer je oče ime zavarovane avtomobile, so mi vse poslale potrdila v nemškem jeziku, kjer je navedeno med katerim časom je bil pri njih, da ni imel nezgod in da je imel maksimalni bonus.

A sedaj pride težava: ko sem kontaktiral zavarovalnico Triglav, da bi dobil vsa potrdila od 2017 pa do nazaj kar gre, so mi rekli, da mi lahko izdajo potrdilo zgolj do 2013, saj da jim je po zakonu potrebno hraniti arhiv le do 10 let.

Temu posledično imam sedaj dokaz, kot da je oče brez nesreč le od 2013 do 2022, torej zgolj 9 let, kar pa pomeni, da v Nemčiji pade v SF 9-15 razred (55-60 %), kar je sicer enak bonus, kot ga ima tu. A glede na to, da je brez nesreče preko 50 let, bi si seveda želeli potrdilo našega Triglava o tem, saj bi tako v Nemčiji lahko uveljavljali najvišji SF50 razred (83%). Za konkreten avto (Porsche Cayenne) bi to pomenilo, da bi nas full kasko stal zgolj 664 EUR (če bi imeli SF50) napram 1.200 EUR (če bi imeli SF15) - mimogrede v SLO bi bil 1.600 EUR (lepo vas lupijo tule, 400 EUR več za isti avto, z istim 60 % bonusom).

Jezen sem, ker spet dojemam nesposobno Slovenijo, kjer podjetja zaradi svoje interne politike (in sklicevanja na zakone) takole onemogočijo nekomu pridobitev potrdila, ki bi mu v tujini omogočil mnogo cenejše zavarovanje vozila. In potem mi ženska na Triglavu reče ''Poglejte, mi imamo to vse mednarodno urejeno'' - ja pravkar smo videli, da nimate mednarodno urejeno, če pa ne morem dobiti dokazila, ki je resničen in mi omogoča višjo uvrstitev.

Skratka...vprašanje: ali sploh lahko kaj naredim ali nimam nobenega vzvoda pridobiti potrdila, da je oče že 57 let brez nezgode?

Za strokovne odgovore se zahvaljujem že v naprej

LP
Poslji TRR. Ce je ob Porsche Cayenne problem par 100€, ti bomo tukaj na Alterju pomagali zbirati zamaske in ti nakazemo ta denar.

Lahko pa posljemo mimiME_5 na 1919 in zberemo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
- Katero potrdilo je neuporabno v Sloveniji? sploh ne razumeš o čem sem pisal in si vse pomešal

- Podjetje ne izpolnjuje slovenske zahteve, saj ne gre za zahteve, pač pa imajo možnost, da arhive hranijo tudi dlje (nobeden jim tega ne preprečuje)
Umrl od smeha.
No, pojasni mi, za kaj je to potrdilo, ki ga ti iščeš, še uporabno v Sloveniji, razen da si ti rit z niim obrišeš?
In pa pojasni mi, kako ZT ne izpolnjuje slovenskih zahtev, če hrani podatke za 10 let nazaj. In pa še pojasni mi, zakaj bi hranilo podatke dlje, če ni potrebno? In si delalo nepotrebne stroške samo zato, da bo minime prišel v tujini ceneje čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Umrl od smeha.
No, pojasni mi, za kaj je to potrdilo, ki ga ti iščeš, še uporabno v Sloveniji, razen da si ti rit z niim obrišeš?
In pa pojasni mi, kako ZT ne izpolnjuje slovenskih zahtev, če hrani podatke za 10 let nazaj. In pa še pojasni mi, zakaj bi hranilo podatke dlje, če ni potrebno? In si delalo nepotrebne stroške samo zato, da bo minime prišel v tujini ceneje čez.

- katero potrdilo naj bi bilo uporabno v Sloveniji? še eden, ki je pomešal hruške z jabolki in še z arašidi
- zato, ker to niso zahteve, nobeden ZT ne določa, da mora po 10 letih izbrisati arhiv - to bi namreč bila zahteva (še eden, ki je šprical osnovno šolo in ne pozna osnovnih izrazev)
- zakaj bi hranilo dlje, če ni potrebno? ker bi s tem omogočilo svojim dolgoletnim komitentom, ki so ji plačevali enormne zneske denarja (in nikoli koristili njenih premij) pravilno uvrstitev v bonusni razred v tujini. Temu se reče strokovnost in pravi customer-service; miniMe bo namreč lahko enkrat tudi prišel nazaj v Slovenijo in bo šel nazaj k ZT, če se mu je ta prej izkazala kot fer in kooperativna. Ker pa se mu ni, pa si bo lepo obrisala smrček in miniMe svojih dragih avtov ne bo zavaroval več pri njej.

bo sedaj šlo ali še narišemo?
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Poslji TRR. Ce je ob Porsche Cayenne problem par 100€, ti bomo tukaj na Alterju pomagali zbirati zamaske in ti nakazemo ta denar.

Lahko pa posljemo mimiME_5 na 1919 in zberemo.

ne gre za par 100 €, gre se mi za princip, da ne morem dobiti klinčevega potrdila, da je oče 57 let brez nezgod, čeprav je 57 let brez nezgod
 
  • Haha
Reactions: Bakki33

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Ti si en tistih, ki se ti je vse življenje vse k riti prineslo ane?
Da bi jih sam shranjeval ali zahteval vsakih 10 let, to pa ne.

Kriva je država in kriva je zavarovalnica.
Auf Wiedersehen.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Ti si en tistih, ki se ti je vse življenje vse k riti prineslo ane?
Da bi jih sam shranjeval ali zahteval vsakih 10 let, to pa ne.

Kriva je država in kriva je zavarovalnica.
Auf Wiedersehen.

zakaj pa jim v Nemčiji ni treba shranjevati, ampak jim vse shranjujejo zavarovalnice?
Torej se da ane?
vaaaau...zanimivo ane?
Khm.
 

miniME_

Zelenc'
16. jul 2022
21
3
3
Zato, ker daljse obdobje spremljajo skodni rezultat posameznika v promerjavi s Slovenijo.

torej se da ane? :)
Našim pa pamet ne seže tako daleč, da bi pomislili, da gre kar veliko slovencev v Nemčijo in bi jim prav prišlo takšno potrdilo.
Ker, zakaj pa? ko jebe naše stranke, dajmo jih ožemat dokler so tu, potem pa se nam jebe kako se bodo znašli gor. Nobeden pa ne pomisli mm naprej, da bodo enkrat morda te isti ljudje prišli nazaj v SLO in se zaradi slabega customer-service-a takrat ne bodo ponovno odločili za njih.
Nabijem na k***c takšne nesposobne zavarovalnice. No saj, moje avte imam v Nemčiji že 12.leto, privarčujem po 40 % napram slovenskih brivcev, pravtako so cestnine cenejše, tako da Slovenija je pušjona čista.....nesposobne firme, nesposobna politika, nesposobna birokracija in tudi velik del naroda - krasen dokaz je tale komunikacija tule: zastavil sem preprosto vprašanje, bil vljuden, prosil za strokoven odgovor. Do sedaj sem dobil samo pametovanja, žaljenja, prcanja, prikrito fovšijo in wanna be sarkazem. Pač, s takim mind set-om vam slovenceljnom ni pomoči ...
 
  • Haha
Reactions: sad