Telemach!!!

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Resno. Cat 5E piše na kablu.

Sem še enkrat pogledal, zelena gori, rumena pa neenakomerno utripa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
To potem nekaj ni ok, lučka bi naj gorela glede na hitrost mreže, zelena pomeni 1gbit, rumena pa 100mbit.

Mogoče pa to pri tebi pomeni, da imaš 100mbit mrežno, poglej na kompu, lastnosti mreže, kakšna hitrost je vzpostavljena.

Na kateri lan port na "modemu" to priklapljaš?
 

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Zanimivo. 1 Gb/s piše.

Kabel iz mrežne je priklopljen na modem v port 1, gori pa zelena lučka.

Zgleda kot da bi blo vse ok, le da pipa ni odprta iz Telemacha, čeprav je za kakih 20 mbit hitrejše, kot je bilo prej.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
Aja, to pa drugo potem ja, bo potrebno nastaviti kaj, da ni motenj, etc...tako da kar pokliči in zagnjavi.

Sem mislil da si na optiki, tam ni blema
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Kar jutri bom zatežil, ampak se bojim, da bodo rekli tisto "najmanj 100 mbit".....
Hvala
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
Kaj si ugotovil? Ker bom načima tudi zrihtal večji paket, pa me zanima kaj ponujejo preko kabla glede hitrosti.

Sicer samo trojka extra, kjer je 100 mbit, ampak vseeno...da vem če težim al ne
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Rekli so, da je napaka na njihovi strani, da ce ne bo slo od njih nastavit, pride tehnik domov.

Edit:
Danes dobil sms, naj preverim in je pokazalo 207 mbit, tako da so porihtali.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
36.314
10.141
113
Kupis razdelilec. Sem si na podstresju to naredil, kabel razdelis v razdelilcu in en kos mi gre v router, drugi v tv.
Hitrost je nespremenjena.

Razdelilec pac mora bit pravi.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Telemachu je "uspelo", da je preneseno številko (stacionarno) po cca. 2 letih zamenjal kar s svojo. Kličem včeraj in danes svojo mati na stac. telefon, zvoni, zvoni... se ne javi. Mi je čudno, da se tolikokrat ne bi javila. Jo pokličem na mobilnik, se javi, povem štorijo, ona pravi da ji telefon ni zvonil. Ji predlagam, da modem izšteka in nazaj všteka ter da naj me pokliče na mobilnik, da ji vrnem klic z Unifona. No čez nekaj minut mi mobilnik zazvoni, izpisana številka pa namesto prenesena 01XXXXXXX Telemachova 0838XXXXX. Si rečem kaj je to, mi mati še reče, da je v telefon pogledala in da je zadnji sprejet klic imela točno 1 teden nazaj.

Pokličem na Telemach, povem problem, odgovor, da je šlo za nadgradnjo sistema in da je pri tem primeru sistem po nadgradnji pod Linijo 1 dal primarno Telemachovo številko, preneseno pa pod Linijo 2. Vprašam, zakaj je meni vseeno v slušalki zvok dajal vtis kot da normalno kliče, je bil odgovor da je številka še vedno aktivna, ni pa v uporabi, ker je na Liniji 2.
bonk.gif


Torej Telemach si privošči "menjavo" stacionarne številke in kdorkoli je v zadnjem tednu klical mojo mati, je mislil, da se mu ni oglasila, čeprav njej telefon sploh ni zvonil.

Za konec pa tale Telemachov svetovalec: opravičil se je, ker sem čakal na liniji, ko je on poizvedoval glede problema, ni pa se opravičil zaradi Telemachove šlampaste nadgradnje.
grims-1.gif


Torej uporabniki Telemacha, ki ste prenesli številko od drugega operaterja. Preverite, če je prenesena številka aktivna, da ni tudi pri vas enak primer kot je pri moji mami. Obljubljeno mi je, da bo danes ponoči stvar urejena. Pa da vidimo...

Fak, Telemach naj bi bil resna firma, ampak taka "napaka" se pa enostavno ne bi smela zgoditi...
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Šlampasto res. Drugače pa linijo zamenjaš preprosto na modemu, da premakneš telefon iz tel1 na tel2 priključek.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
No stvar je sedaj urejena. Na drugi lokaciji imamo trojček z dvema telefonskima številkama (obe Telemachovi). Tukaj je pa nadgradnja prinesla to, da če kličeš na Telefon 1, zvoni Telefon 2 in obratno (številki sta zamenjali "lastnika").
aplauz.gif


Samo še vedno mi ni jasno, kako na Telemachu tega že po defaultu pri nadgradnji niso uredili.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.415
113
Pomurje
Še komu nagaja TV. Programa KinoHD na 171 več ni BrioHD tudi ne. Prav tako ne dela več EurosportHD
 
Nazadnje urejeno:

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
A ima mogoče Telemach kakšno promocijsko obdobje, ko so vsi DTV programi odklenjeni? Ker imamo naročeno osnovno shemo, a delujejo praktično vsi. Od HBO do vseh HD ipd.