Telemach!!!

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
ne vem kaj točno ima telemach zapisano v splošnih pogojih, ampak recimo SIOL je imel pred leti zapisano, da se obvezuje, da bo tehnične napake odpravil najkasneje v 3 (treh!) delovnih dneh po prijavi napake. torej si bil upravičen do sorazmerne odškodnine šele, če ti tudi četrti delovni dan po prijavi napake ni delalo. zato najprej preberi splošne pogoje pri telemachu, potem pa še pri ostali operaterjih, preden se boš odločil za zamenjavo. žal to je to za tistih +-50 EUR, saj če bi rad imel bolj ažurno storitev (takojšnjo odpravo napake), pa boš moral plačati precej več.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Ja hvala vsem za nasvete, ste me prav pomirili, vidim, da ste tipični Slovenci, ki jim lahko vsak serje na glavo pa so samo tiho ....... in s sklonjeno glavo čakajo kaj bodo.....

Sam imam v podjetju seveda redundanco na netu T2 in pa zadaj za rezervo še slabi SIOL. Treba menjati, če si nezadovoljen, smo bili 4 v Sloveniji pred leti z vklopljenim ADSL om, v današnjih časih je pa Siol povsem neprimeren za poslovne uporabnike, beri pogosti izpadi, nedelovanje poštnih strežnikov, pač preklopiš in ja na T2, kot so nas strašili je bil v 3 letih en resen izpad 8 ur in 2 mali težavi z poštnimi strežniki, sicer pa deluje v nulo.

Telemach pa ja, briga njih za stranke, samo plačajo naj .....
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Free.

Poskusi v nastavitvah - orodja - izključit nastavitev Varnost domačega omrežja in varno povezavo VPN Problematični so ponavadi samo modemi. Pri napravah, ki so hkrati modem in router naj problemov nebi bilo. 1x sem imel primer, ko se je stranki resetirala VOIP centrala. Pri eni, pa se je dogajalo da za vsako, ko je vzpostavila povezavo z VPNjem ( Avast je zaznal novo povezavo), hkrati se je pa resetiral modem ( sam ta stranka je imela SHDSL). Največkrat vse skup mrkne, ko se avast posodablja ( neglede ali je to posodobitev baze ali posodobitev Avasta). Je pa res, da so se ti problemi pojavljati na novejših verzijah.
Lahko pa na modemu če je seveda možno poskusiš vlključiti, da se odziva na ICMP ( ping).
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.462
2.935
113
Mi smo bili, ko so (Mobitel) oddajnik nadgrajevali na LTE brez signala od jutra do poznega popoldneva. Pa smo preživeli...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.513
4.471
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Free.

Poskusi v nastavitvah - orodja - izključit nastavitev Varnost domačega omrežja in varno povezavo VPN Problematični so ponavadi samo modemi. Pri napravah, ki so hkrati modem in router naj problemov nebi bilo. 1x sem imel primer, ko se je stranki resetirala VOIP centrala. Pri eni, pa se je dogajalo da za vsako, ko je vzpostavila povezavo z VPNjem ( Avast je zaznal novo povezavo), hkrati se je pa resetiral modem ( sam ta stranka je imela SHDSL). Največkrat vse skup mrkne, ko se avast posodablja ( neglede ali je to posodobitev baze ali posodobitev Avasta). Je pa res, da so se ti problemi pojavljati na novejših verzijah.
Lahko pa na modemu če je seveda možno poskusiš vlključiti, da se odziva na ICMP ( ping).

Sem imel PRO. Ker na tehnični niso našli rešitve sem na info@tele napisal, da mi dajo zastonj njihov AV. So me hitro poklicali nazaj in predlagali menjavo modema. Zdaj je mir, samo še avasta moram nazaj namestit...
 

janb

Pripravnik
12. maj 2011
49
0
6
Preveril sem v cmd (command prompt) z ukazom ping... stran www.foobar2000.org
ping www.foobar2000.org. Please check the name and try again."
To se mi zdi zanimivo, ker mi stran ne dela. Mogoče še kakšen predlog, kaj bi lahko bil vzrok za to nedelovanje strani?

Hvala že vnaprej za odgovore.
 

janb

Pripravnik
12. maj 2011
49
0
6
Zanimivo mi je to, da ko sem pingal IP od foobar2000.org stran, ki je 89.238.182.187 mi je odzivnost delovala. Potem sem šel na ta IP in mi je stran odprlo. Ja res je nekaj z DNS-ji.
Zanimivo mi je to ker mi drugače ostale strani odpira npr: google.
 
Nazadnje urejeno:

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Glede na kaos, ki je v sloveniji, nisem presenečen....
Jup, to bo trajalo do 1.maja, da bodo zrihtali.

Na kateri strani je ta zemljevid?

confused-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
btw, če kdo ni vedel...

nekateri kanali pri telemachu imajo celo dolby surround zvok, le izbrati ga je potrebno, ker po defaultu je ponavadi stereo nastavljen. To sem opazil na HBO kanalih, brio/kino tega nimata, več pa nisem preverjal.