Telemach!!!

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Kako lahko dostopaš do računov na moj.telemach? Link https://moj.telemach.si/bills iz strani za pomoč ne deluje, ker vrže na osnovno stran.
Edit: Očitno ne moreš, ker je stran v izdelavi
bonk.gif
Ne razumem zakaj nova stran, ki zahebava že en mesec, ko bi pa lahko pustili staro, dokler te nove ne naredijo tako kot treba.
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Na seznamu imaš pač te tri sprejemnike. Kolegu so prejšni teden priključil paket Gold trojko extra. Dobil je ciscotov STB 4682. Za drugega pa ne vem. Tega ti priporočam, da se ga izogibaš kolikor je le možno. Ker ta sprejemnik je resnično vrhunsko sranje, kar se tiče hitrosti. Mi stari naročniki pa če hočemo zamenjati sprejemnik za novejši, pa moramo plačati. Jaz vem, da jim bom po izteku vezave sam osebno odenesel v najbližjo poslovalnico, pa jim ga sredi poslovalnice vrgel po tleh, da se razleti na prafaktorje.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik KejsiStoner pravi:
Zdravo!

Eno vprašanje imam. Kateri od Telemachovih set-top-boxov omogoča ogled nazaj?

Na tej povezavi so navedene 3 naprave: http://telemach.si/n223/Televizija/TV-oprema

Konkretno me zanima za paket Gold Trojka Extra, kjer v opisu piše, da ima priložena 1 interaktivni digitalnik sprejemnik in 1 osnovni sprejemnik.

Evo opis:
"2 digitalna sprejemnika
Paket že vključuje 1 interaktivni digitalni sprejemnik in 1 osnovni sprejemnik, ki vam omogočata vrhunsko doživetje spremljanja televizijskih vsebin in možnost, da svojo izkušnjo nadgradite z dodatnimi in naprednimi časovnimi funkcijami ter velikim številom televizijskih programov v visoki ločljivosti HD."

Kateri dve napravi sta torej v tem paketu in ali obe omogočata ogled TV programa za nazaj?

Hvala!
Nobeden. Ker zadeva funkcionira tako, da imaš priklopljen hard disk, na katerega se snemajo programi za tri dni, nakar se prepisuje. Gledaš pa tako, da greš na programski vodič, poklikaš za nazaj in pritisneš play. Žal to čudo večino časa ne deluje, tako da ko klikaš naprej in nazaj piše no data in se lahko slikaš. Še en flop s strani najbolšega kabelskega operaterja...
uf-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Ne širi bedarij. Vsi programi se snemajo pri Telemachu, sprejemnik ima vgrajen DOCSIS modem s pomočjo katerega se on demand prenaša stream od njih. Ne gledam veliko televizije, qmpaknče že gledam gledam za nasaj in še nisem doživel napake no data.

Tist disk in lokalni DVR, ki ga omogočajo nekateri boxi nima veze z ogledam za nazaj in ni omejen na 72h nazaj ampak na to kar sam označiš za snemanje (nič se ne snema avtomatsko, niti nimaš dovolj tunerjev, da bi lahko snemal vee kanale hkrati, ki jih imajo v shemi...).
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Hvala.

A potem ni nobenega pravila katere predvajalnike si lahko obetam? Starejši vem da so bili zanič, so jih moji znanci vsi po vrsti vračali. Z novimi so pa baje povečini kar zadovoljni...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ne širi bedarij. Vsi programi se snemajo pri Telemachu, sprejemnik ima vgrajen DOCSIS modem s pomočjo katerega se on demand prenaša stream od njih. Ne gledam veliko televizije, qmpaknče že gledam gledam za nasaj in še nisem doživel napake no data.

Tist disk in lokalni DVR, ki ga omogočajo nekateri boxi nima veze z ogledam za nazaj in ni omejen na 72h nazaj ampak na to kar sam označiš za snemanje (nič se ne snema avtomatsko, niti nimaš dovolj tunerjev, da bi lahko snemal vee kanale hkrati, ki jih imajo v shemi...).
Pa bom malo sral, ker meni konstantno piše no data... in se ne da gledat za nazaj....
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
KejsiStoner, fiksno jim povej, ko boš sklepal naročniško razmerje. da želiš novi sprejemnik. Če imaš seveda željo uporabljati interaktivne storitve. Za drug TV bi ti pa vsaj jaz priporočal conax kartico.
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ce doma nimas modema, kateri oddaja UNIFI signal, a se lahko vseeno povezujes na UNIFI tocke?
Danes so mi sicer na Telemachu rekli, da lahko UNIFI koristijo samo narocniki Telemach mobilnih storitev... ??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bull šit. Unifi smo do sedaj lahko koristili vsi uporabniki Tlelemacha, razlika je le v prvi povezavi. Je pa možno, da so sedaj skenslali tiste, ki nimamo wifi modema in ne oddajamo Unifi signala sosedom. Tisti pač rabimo mobilni Tlelemach.

Evo ravnokar tudi na reklami - na voljo naročnikom mobilnih storitev ali interneta (kar pa fizik itak ne more imet - samo v povezavi s TV).
 
Nazadnje urejeno:

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ne širi bedarij. Vsi programi se snemajo pri Telemachu, sprejemnik ima vgrajen DOCSIS modem s pomočjo katerega se on demand prenaša stream od njih. Ne gledam veliko televizije, qmpaknče že gledam gledam za nasaj in še nisem doživel napake no data.

Tist disk in lokalni DVR, ki ga omogočajo nekateri boxi nima veze z ogledam za nazaj in ni omejen na 72h nazaj ampak na to kar sam označiš za snemanje (nič se ne snema avtomatsko, niti nimaš dovolj tunerjev, da bi lahko snemal vee kanale hkrati, ki jih imajo v shemi...).
Pa bom malo sral, ker meni konstantno piše no data... in se ne da gledat za nazaj....

V nedeljo sem posnel tenis in oddajo Africa na enkrat. Vse dela super, kar je posneto na zunanji disk.
Imam pa Cisco4682
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ne širi bedarij. Vsi programi se snemajo pri Telemachu, sprejemnik ima vgrajen DOCSIS modem s pomočjo katerega se on demand prenaša stream od njih. Ne gledam veliko televizije, qmpaknče že gledam gledam za nasaj in še nisem doživel napake no data.

Tist disk in lokalni DVR, ki ga omogočajo nekateri boxi nima veze z ogledam za nazaj in ni omejen na 72h nazaj ampak na to kar sam označiš za snemanje (nič se ne snema avtomatsko, niti nimaš dovolj tunerjev, da bi lahko snemal vee kanale hkrati, ki jih imajo v shemi...).
Pa bom malo sral, ker meni konstantno piše no data... in se ne da gledat za nazaj....

V nedeljo sem posnel tenis in oddajo Africa na enkrat. Vse dela super, kar je posneto na zunanji disk.
Imam pa Cisco4682

Sta kanala na isti frekvenci? Sicer ne vem, kako bi bilo tehnicno to izvedljivo?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Ne širi bedarij. Vsi programi se snemajo pri Telemachu, sprejemnik ima vgrajen DOCSIS modem s pomočjo katerega se on demand prenaša stream od njih. Ne gledam veliko televizije, qmpaknče že gledam gledam za nasaj in še nisem doživel napake no data.

Tist disk in lokalni DVR, ki ga omogočajo nekateri boxi nima veze z ogledam za nazaj in ni omejen na 72h nazaj ampak na to kar sam označiš za snemanje (nič se ne snema avtomatsko, niti nimaš dovolj tunerjev, da bi lahko snemal vee kanale hkrati, ki jih imajo v shemi...).
Pa bom malo sral, ker meni konstantno piše no data... in se ne da gledat za nazaj....

V nedeljo sem posnel tenis in oddajo Africa na enkrat. Vse dela super, kar je posneto na zunanji disk.
Imam pa Cisco4682

Sta kanala na isti frekvenci? Sicer ne vem, kako bi bilo tehnicno to izvedljivo?

Eno je bilo na SLO2, drugo pa na SK1. Oboje HD.
Sicer je baje naprava napisala, da je možno snemanje samo enega kanala, posneto pa je oboje.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
1
36
Oboje je posneto, ker je en program verjetno pobral iz interneta in ne iz svojega tunerja.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Nekaj gledam na Kodiji (XBMC), da si lahko nastaviš gledanje TVja preko playerja in me zanima, če se da kje dobiti m3u listo za Telemach.
Če ne, je morda kakšna druga rešitev, glede na to, da omogočajo gledanje TVja preko neta?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Bull šit. Unifi smo do sedaj lahko koristili vsi uporabniki Tlelemacha, razlika je le v prvi povezavi. Je pa možno, da so sedaj skenslali tiste, ki nimamo wifi modema in ne oddajamo Unifi signala sosedom. Tisti pač rabimo mobilni Tlelemach.

Evo ravnokar tudi na reklami - na voljo naročnikom mobilnih storitev ali interneta (kar pa fizik itak ne more imet - samo v povezavi s TV).

Na dveh telefonih sem se vceraj hotel povezat na UNIFI pa ni delovalo, z razlicnima uporabniskima imenoma. Potem pa sem na Telemachu vprasal, zakaj ne dela, pa mi je rekla, da to dela samo tistim kateri imajo Telemach mobilno omrezje... Meni se je tudi cudno zdelo
confused-1.gif

A lahko kdo, ki nima doma modema, kateri oddaja UNIFI in nima Telemach mobila pove, ce se mu poveze na UNIFI tocke?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Poizkusil na iPadu preko "trojčka" ki nima Unifi wifija in dela. Tudi moj tlelemach mi kaže povezano povezavo. Imam pa Trojček Gold extra.

Moraš pa uvozit certifikat. Imaš nekje navodila za prvo povezavo v Unifi.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:
Nekaj gledam na Kodiji (XBMC), da si lahko nastaviš gledanje TVja preko playerja in me zanima, če se da kje dobiti m3u listo za Telemach.
Če ne, je morda kakšna druga rešitev, glede na to, da omogočajo gledanje TVja preko neta?

Pri Telemachu preko interneta dela samo preko d3go aplikacije. Tako da ni dovolj samo playlista. Kolikor pišejo tukaj, sedaj na raznih android powered stick-ih, ala minix, sedaj ta aplikacija dela.