Telemach!!!

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
DIGITel eno vprašanje mogoče dve (:) ...ali je že možno zamenjati Cisco HD DVR za novega?...kako poteka menjava?...ali grem samo na Telemachov center z staro škatlo in vzamem novo?...ali je potrebno kaj doplačati za zamenjavo?...So že kakšne izkušnje, testi z novimi Ciscoti, ali bomo spet nekaj let poslušali, kako se bo vse uredilo pa se vsaj za te stare ni nikoli, vsaj jaz imam težave z sedanjim in mi je zelo žal, da sem zamenjal Handana DVR...edino napako je imel, da ni podpiral HD programov drugače pa je bil sprejemnik svetlobna leta pred Ciscotom....Hvala!... ((:)


LP B.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
DIGITel eno vprašanje mogoče dve (:) ...ali je že možno zamenjati Cisco HD DVR za novega?...kako poteka menjava?...ali grem samo na Telemachov center z staro škatlo in vzamem novo?...ali je potrebno kaj doplačati za zamenjavo?...So že kakšne izkušnje, testi z novimi Ciscoti, ali bomo spet nekaj let poslušali, kako se bo vse uredilo pa se vsaj za te stare ni nikoli, vsaj jaz imam težave z sedanjim in mi je zelo žal, da sem zamenjal Handana DVR...edino napako je imel, da ni podpiral HD programov drugače pa je bil sprejemnik svetlobna leta pred Ciscotom....Hvala!... ((:)

LP B.

Lahko seveda zamenjaš,žal pa ni možno narediti osebne menjave za novega Cisca,ker mora tehnik obvezno zadevo zmontirati in testirati na lokaciji,kar pomeni,da je tudi menjava plačljiva 25eur.
Kar se tiče sprejemnika,zaenkrat ni znanih kakšnih posebnih napak ali težav,zadeva deluje dosti bolje kot "stari" Cisco sprejemnik in je tudi bolj odziven in grafično dodelan.
So pa 2 stvari na katere moram opozoriti,VOD se pravi "videoteka" še ni aktivna in je ni možno uporabljati,prav tako nima vgrajenega trdega diska,bo pa možno uporabljati zunanji disk preko USB-ja,kateri tudi trenutno ni aktiven,bo pa omogočen z naslednjo programsko nadgradnjo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Za HD je tam 16 M dovolj. Zakaj 5 krat več?
80 je overkill.
Enako kot je 20 M uploada.
Ampak če to kdo izbere, zakaj bi mu kdo omejeval?

Tam 16M.... lahko je peak tudi blizu 30, pa če recimo dva hkrati nekaj gledata, pa si že tam...ali pa če je bolj velika in aktivna familija, pa vsi hkrati nekaj gledajo...5 najstnikov doma, pa je tudi 80 premalo
smile-1.gif


pač, obstajajo spletni produkti, pri katerih se potrebuje velik download speed, ampak ne obstaja pa nič takega, da bi se rabil velik upload, razen seveda torrenti, kar pa ni ravno najbolj "legalno" početje
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Če bi šel s starega digitalnega trojčka na nov paket MIX - in se zamenja stari cisco SD za novi hd sprejemnik (glede na to da so v paketih že HD kanali) - ali je ta menjava sprejemnikov brezplačna?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pri kakršni koli menjavi paketa ni potrebno menjat opreme,če pa opremo menjaš te pa stane 25€ kot je napisal Digitel nekaj postov više.
Teh 25€ je očitno za tehnika,ki pride zadevo zmontirat.
Sicer pa mi res ni jasno zakaj mora tehnik to zmontirat,saj pa to ni neko čudo znanosti,starega odklopiš in novega priklopiš,pokličeš na center in ti kanale aktivirajo.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Problem je v povratnem pasu,ki mora biti vzpostavljen,če ne ne deluje EPG in pa v bodoče nebi deloval VOD tako,da je obisk tehnika na lokaciji obvezen,strošek 25eur je pa seveda delo in prihod tehnika.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Prenašanje datotek, oddaljeni dostop. Jaz ne uporabljam usb ključev, ker jih vedno izgubim. Pa kdaj se tudi povežem na kakteri domači računalnik. Z nat samo izpostaviš servise. VPN je pa single point of entry za celotno omrežje in se ti ni treba ubatati s porti.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Ne da se naročiti preko online obrazca in ne preko e maila ( server full)
bonk.gif

Ostane samo telefon, kamor pa, glede na prejšnje izkušnje, raje ne kličem
bonk.gif
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Ne da se naročiti preko online obrazca in ne preko e maila ( server full)
bonk.gif

Ostane samo telefon, kamor pa, glede na prejšnje izkušnje, raje ne kličem
bonk.gif

+1
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Citat:
Uporabnik Romancek1 pravi:
Mene pa zanima, če spremenim paket iz Trojčka Digital XL v Mix XL in ne zahtevam popusta 60% za 4 mesec, ali se v tem primeru moram obvezno vezati za 24 mesecev ali gre samo za spremembo paketa. Opreme ne bi menjal, imam pa že routar od decembra 2011, saj je bil takrat tudi brezplačen ob vezavi 12 mesecev. Pa še to, kako je s snemalnikom HD Cissco? Ali se bodo tudi ti zamenjali v bližnji prihodnosti? Sedaj ga ni več v nobenem paketu!

Žal ni te možnosti vezava je v vsakem primeru.
HD DVR Cisco se zaenkrat ne izdaja več oz. samo na izrecno zahtevo stranke drugače samo SD Cisco in pa novi HD Cisco.

Tukaj je prišlo do manjše spremembe v primeru,da se stranka odloči,da ne želi promocije 4 mesece -60% je vezava na MIX paket 12 mesecev.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik 1107 pravi:
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Kdaj bo možno za vaše gostovanje na siolovi optiki?

Zaenkrat ni v planu,ker je politika podjetja,da uporablja svoje omrežje tako,da je trenutni ADSL bolj izjema kot praksa za v bodoče...

Imajo v planu in tudi že testirajo opremo. Okol septembra naj bi štartal.

Je to resno ali ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Prenašanje datotek, oddaljeni dostop. Jaz ne uporabljam usb ključev, ker jih vedno izgubim. Pa kdaj se tudi povežem na kakteri domači računalnik. Z nat samo izpostaviš servise. VPN je pa single point of entry za celotno omrežje in se ti ni treba ubatati s porti.

Tega ravno ne počne vsak, oz že spada med bolj "napredno" uporabo, a vseeno...kako velike datoteke pa prenašaš, da bi 6Mbps bilo premalo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Zgleda sem slep, ampak na telemach strani ne najdem, kje v MB imajo showroom, mislim da je v novem mercator centru, a me vseeno zanima delovni čas med vikendom?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48


[/QUOTE]
Lahko seveda zamenjaš,žal pa ni možno narediti osebne menjave za novega Cisca,ker mora tehnik obvezno zadevo zmontirati in testirati na lokaciji,kar pomeni,da je tudi menjava plačljiva 25eur.
Kar se tiče sprejemnika,zaenkrat ni znanih kakšnih posebnih napak ali težav,zadeva deluje dosti bolje kot "stari" Cisco sprejemnik in je tudi bolj odziven in grafično dodelan.
So pa 2 stvari na katere moram opozoriti,VOD se pravi "videoteka" še ni aktivna in je ni možno uporabljati,prav tako nima vgrajenega trdega diska,bo pa možno uporabljati zunanji disk preko USB-ja,kateri tudi trenutno ni aktiven,bo pa omogočen z naslednjo programsko nadgradnjo.

[/QUOTE]

DIGITel, torej bo na novem Ciscotu možno tudi snemanje na zunanji disk? Se pravi, da bi lahko Handana 5000 zamenjal za Ciscota in bi še prišparal 2€ na mesec?
 

NeMeBasat

Pripravnik
28. maj 2008
248
0
16
Toti Maribor
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
DIGITel eno vprašanje mogoče dve (:) ...ali je že možno zamenjati Cisco HD DVR za novega?...kako poteka menjava?...ali grem samo na Telemachov center z staro škatlo in vzamem novo?...ali je potrebno kaj doplačati za zamenjavo?...So že kakšne izkušnje, testi z novimi Ciscoti, ali bomo spet nekaj let poslušali, kako se bo vse uredilo pa se vsaj za te stare ni nikoli, vsaj jaz imam težave z sedanjim in mi je zelo žal, da sem zamenjal Handana DVR...edino napako je imel, da ni podpiral HD programov drugače pa je bil sprejemnik svetlobna leta pred Ciscotom....Hvala!... ((:)

LP B.

Lahko seveda zamenjaš,žal pa ni možno narediti osebne menjave za novega Cisca,ker mora tehnik obvezno zadevo zmontirati in testirati na lokaciji,kar pomeni,da je tudi menjava plačljiva 25eur.
Kar se tiče sprejemnika,zaenkrat ni znanih kakšnih posebnih napak ali težav,zadeva deluje dosti bolje kot "stari" Cisco sprejemnik in je tudi bolj odziven in grafično dodelan.
So pa 2 stvari na katere moram opozoriti,VOD se pravi "videoteka" še ni aktivna in je ni možno uporabljati,prav tako nima vgrajenega trdega diska,bo pa možno uporabljati zunanji disk preko USB-ja,kateri tudi trenutno ni aktiven,bo pa omogočen z naslednjo programsko nadgradnjo.

Hvala za odgovor DIGITel...najem novega Ciscota bo isto stal 5€?...tega sem se spet bal z novo nadgradnjo bo spet nekaj delalo...pa smo spet pri isti stvari kot pri starem Ciscotu...kako pa je z navadnim Ciscotom za sprejem HD programov?...bo tudi ta sprejemnik nov ali bo v bistvu sedaj služil obema namenoma novi Cisco samo, da bo pač enkrat brez diska in drugič z diskom...če se že ve bi prosil kolikšna je cena najema Cisco HD in Cisco HD DVR...Hvala!.... ((:)

LP B.


P.S. Za menjavo Ciscota se že lahko naročim preko klica na brezplačno številko ali interneta?...Hvala! ((:)
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Zgleda sem slep, ampak na telemach strani ne najdem, kje v MB imajo showroom, mislim da je v novem mercator centru, a me vseeno zanima delovni čas med vikendom?

Mercator center Maribor Tabor

Naslov: Ulica Eve Lovše 1, 2000 Maribor

Ponedeljek-petek: 08:00-21:00 (blagajna - 08:00-19:00)
Sobota: 8:00-21:00 (blagajna - 08:00-16:00)
Nedelja in prazniki: 8:00-14:00 (blagajna - ne deluje)
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
55
10
8
DIGITel, se obeta kakšna nadgradnja starega Ciscota v smislu boljše odzivnosti itd.?