Telemach!!!

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Citat:
Uporabnik NeMeBasat pravi:
DIGITel eno vprašanje mogoče dve (:) ...ali je že možno zamenjati Cisco HD DVR za novega?...kako poteka menjava?...ali grem samo na Telemachov center z staro škatlo in vzamem novo?...ali je potrebno kaj doplačati za zamenjavo?...So že kakšne izkušnje, testi z novimi Ciscoti, ali bomo spet nekaj let poslušali, kako se bo vse uredilo pa se vsaj za te stare ni nikoli, vsaj jaz imam težave z sedanjim in mi je zelo žal, da sem zamenjal Handana DVR...edino napako je imel, da ni podpiral HD programov drugače pa je bil sprejemnik svetlobna leta pred Ciscotom....Hvala!... ((:)

LP B.

Lahko seveda zamenjaš,žal pa ni možno narediti osebne menjave za novega Cisca,ker mora tehnik obvezno zadevo zmontirati in testirati na lokaciji,kar pomeni,da je tudi menjava plačljiva 25eur.
Kar se tiče sprejemnika,zaenkrat ni znanih kakšnih posebnih napak ali težav,zadeva deluje dosti bolje kot "stari" Cisco sprejemnik in je tudi bolj odziven in grafično dodelan.
So pa 2 stvari na katere moram opozoriti,VOD se pravi "videoteka" še ni aktivna in je ni možno uporabljati,prav tako nima vgrajenega trdega diska,bo pa možno uporabljati zunanji disk preko USB-ja,kateri tudi trenutno ni aktiven,bo pa omogočen z naslednjo programsko nadgradnjo.

Hvala za odgovor DIGITel...najem novega Ciscota bo isto stal 5€?...tega sem se spet bal z novo nadgradnjo bo spet nekaj delalo...pa smo spet pri isti stvari kot pri starem Ciscotu...kako pa je z navadnim Ciscotom za sprejem HD programov?...bo tudi ta sprejemnik nov ali bo v bistvu sedaj služil obema namenoma novi Cisco samo, da bo pač enkrat brez diska in drugič z diskom...če se že ve bi prosil kolikšna je cena najema Cisco HD in Cisco HD DVR...Hvala!.... ((:)

LP B.


P.S. Za menjavo Ciscota se že lahko naročim preko klica na brezplačno številko ali interneta?...Hvala! ((:)


Najem novega Cisca kot dodatni sprejemnik stane 2 eur v novih in starih paketih.
Najem Cisco HD DVR na novem MIX paketu,kot 1 osnovni sprejemnik doplačilo 4eur,kot 2 dodatni sprejemnik 6eur.
Na osnovnem Cisco sprejemniku nebo nikoli možno spremljati HD programov,ker je to SD sprejemnik.

Menjavo lahko naročiš zaenkrat samo preko telefona.
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Lahko seveda zamenjaš,žal pa ni možno narediti osebne menjave za novega Cisca,ker mora tehnik obvezno zadevo zmontirati in testirati na lokaciji,kar pomeni,da je tudi menjava plačljiva 25eur.
Kar se tiče sprejemnika,zaenkrat ni znanih kakšnih posebnih napak ali težav,zadeva deluje dosti bolje kot "stari" Cisco sprejemnik in je tudi bolj odziven in grafično dodelan.
So pa 2 stvari na katere moram opozoriti,VOD se pravi "videoteka" še ni aktivna in je ni možno uporabljati,prav tako nima vgrajenega trdega diska,bo pa možno uporabljati zunanji disk preko USB-ja,kateri tudi trenutno ni aktiven,bo pa omogočen z naslednjo programsko nadgradnjo.

[/QUOTE]

DIGITel, torej bo na novem Ciscotu možno tudi snemanje na zunanji disk? Se pravi, da bi lahko Handana 5000 zamenjal za Ciscota in bi še prišparal 2€ na mesec?

[/QUOTE]

Kar se tiče snemanja imaš prav
grin1.gif
,če narediš menjavo za Handana 5000 ostane naročnina ista se pravi ne prišparaš nič.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
166
2
18
živjo,

ali se pri MIX paketih plačuje tudi samo dekodirne kartice? Gledam cenik kjer je naveden sprejemnik in PCMCIA modul.. na brezplačni številki pa me prepričujejo, da je dekodirna kartica enako sprejemnik?! 2€ razumem, da je najemnina za HW, bi ga vzel pri TM, ne pa za dekodirno kartico....
bonk.gif



sedaj imam 1 sprejemnik in 2 dekodirni kartici, ki jih ne plačujem posebej

očitno bo treba zamenjat ponudnika če se bo vse samo skrito dražilo...

LP
 

atacar

Pripravnik
14. avg 2010
36
0
6
37
paket mix pa hbo premium se da skupi naročiti al morš ločeno ker če kliknm naračilo na paket mix nimam te opcije, je sam hbo paket pa paket hbo cinemax
 
Nazadnje urejeno:

TheCableGuy

Pripravnik
20. mar 2012
50
0
6
Seveda se je možno za menjavo dogovorit tudi po telefonu. Novi ciscoti se tudi povezujejo preko HDMI kabla tako da bo možno spremljati tudi HD kanale.

Glede nadgradnje starih ciscotov pa smo žal odvisni od Ciscota ker imajo tako zaprt sistem da ga sami ne moremo posodabljati. Z njihove strani pa ni še nobene informacije o nadgradnji zaenkrat.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Zdaj sem pa res navdusen nad telemachovo opremo...

ze tretji tranciever na lastovki v slabem letu je crknil..

Se dobro da se fuzbal zacne
smile-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.416
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Vsi Technisat-i ( pač tisti modeli s snemalnikom ).
Imaš kak ugoden predlog za model s HD-jem, conaxom in snemalnikom?

sem malo gledal pa so snemalniki od 350€ naprej, oni s HDD pa od 480€.

Pri telemachu pa ga dobiš za 60€ za 2 leti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Če so taki dobri receiverji se potem res splača dati teh nekaj € na mesec, ampak za tisti osnovni cisci receiver, pa mislim da je 2€ mesečno malo too much
wink-1.gif


No..zdaj so itak že v paketu zastonj, tak da kul
smile-1.gif


DIGITel, kako hitro pa sprocesirate naročila, če se naroči paket, kjer je potrebno dostaviti še nov receiver? Pride do kak telemach mojster, da pobere stare receiverje, etc?
 

darkness

Zelenc'
25. sep 2008
12
0
1
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:

Bi pa te še ob tem vprašal,če menjam handan 5000 in 6000 za ta novi Cisco ali moram potem kaj doplačat ali je menjava brezplačna?

grin1.gif
.

http://info.telemach.si/pdf/CenikMix.pdf
25 EUR za menjavo sprejemnika je preveč!

Obstoječim uporabnikom, ki naročijo MIX paket in potrebujejo zunanji sprejemnik s HDMI priklopom (kar omogoča boljšo sliko in gledanje HD programov) se bolj splača odjaviti obstoječo storitev (če ne obstaja vezava) in vrniti vso opremo.
Potem pa na novo sklenit naročniško razmerje. Saj vsi novi naročniki brezplačno dobijo HD sprejemnik s HDMI priklopom, obstoječi pa zanj plačajo 25 EUR. To se mi ne zdi pošteno.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

Kako pa je z podnapisi pri novih HD programih (HD Discovery, HD Natinal Geo.), jaz jih nisem še opazil.
To tudi mene zanima...Zakaj daste nekaj ven, na pol narejeno
10.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.636
113
Hm... a starim naročnikom ostanejo stari internetni paketi?

STARO:
XS 1Mbps/512 kbps 15,00 €
S 6 Mbps/1 Mbps 20,00 €
M 13 Mbps/1,5 Mbps 30,00 €
L 25 Mbps/2 Mbps 40,00 €
XL 50 Mbps/5 Mbps 50,00 €
XXL 100 Mbps/10 Mbps 70,00 €

NOVO:
NET S - 4 Mb / 768 Kbps 18,00 €
NET M - 10 / 1 Mbps 25,00 €
NET L - 20 / 2 Mbps 40,00 €
NET XL - 30 / 4 Mbps 52,00 €
NET XXL - 80 / 6 Mbps 65,00 €
NET XXXL - 120 / 10 Mbps 70,00 €
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik DIGITel pravi:
Problem je v povratnem pasu,ki mora biti vzpostavljen,če ne ne deluje EPG in pa v bodoče nebi deloval VOD tako,da je obisk tehnika na lokaciji obvezen,strošek 25eur je pa seveda delo in prihod tehnika.

Če imam dva sprejemnika potem po logiki plačam za menjavo obeh samo 25€
Zgoraj sem povzel tvoje besede da 25€ plačaš za delo in prihod tehnika.Torej če je že enkrat pri meni in namesto enega sprejemnika menja dva zakaj bu mu moral plačat 2x prihod?
To res ni pošteno,da novi naročniki dobijo zastonj mi,ki bi pa menjali pa moramo zadevo preplačat.
Prosim,če lahko nekdo izbrska ta droben tisk kjer piše da novi naročniki dobijo zastonj obstoječi pa plačajo 2x ceno čeprav tehnik pride samo 1x in bomo poslali na ZPS.

p.s.
Za vse,ki še paketa niste naročili in nimate vezave je pa res cenovno bolj ugodno,da vse skupaj odjavite in nato na novo prijavite in dobite sprejemnik zastonj brez doplačila 25€ na sprejemnik.
Če pa zaračunajo recimo nov priklop 10€ je pa še vedno ceneje kot pa 50€.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.204
26
48
Popotnik, jaz jih povsem razumem, saj sem videl kako usklajeno delujejo njihove službe. Malo nazaj sem bil zraven, ko se je naročila zamenjava Ciscota s conax modulom. Naslednji dan smo ugotovili, da ima TV tudi možnost internetne povezave in ker gospa do sedaj ni imela ruterja, smo še enkrat klicali na Telamach, da naj združijo obe stvari, saj ima tehnik do nas kakšnik 60 kilometrov in ne bi bilo potrebno, da hodi dvakrat. In kaj misliš, kakšen je bil njihov odgovor. Da to ni mogoče ker je bil en nalog napisan včeraj, na nalog, ki pa je bil napisan danes bo tehnik prišel dva dni kasneje. In to 60 km v eno stran s tem, da je dostav arutarja brezplačna. Mislim, da komentar ni potreben.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj 2x ni za rečt da bo k meni če se bom odločil menjat tudi prišel 2x vsakič z enim sprejemnikom.
Ampak v mojo hišo ne bo stopil več niti eden podizvajalec od Telemach-a.

Včeraj moja klicala na Telemach zakaj ne more gledat SCIFI in so rekli,da je napaka v omarici na območju Tabor.
Ker nisem vedel,da je moja klicala sem bil v službi sem vprašal Digitel-a tukaj,ki mi je prijazno povedal,da je težava z signalom v Srbiji.
Danes kliče neki Marko iz Telemach-a na domači telefon in nadere mojo kaj ima za klicat in če je menjala kabel.
Potem sem malo pregledal listine od serviserjev in ugotovil,da je to taisti serviser,ki mi je enkrat napisal da moram v njegovi trgovini kupit antenski kabel a napaka je bila takrat dejansko v zidni vtičnici.
Tako,da od sedaj naprej bom začel snemati pogovore,ko me bo kdo od Telemach-a klical in pom posnetek nesel direktno na Telemach.
Potem bi pa še radi da njihove serviserje spuščam v hišo,nikoli in nikdar več.
Če bo prišel pa bom prvo preveril če je podizvajalec ali direktno zaposlen pri Telemach.
Ko bom sprejemnike menjal bom pa tako dolgo vztrajal,da mi ga bodo menjali na centru in ga bom sam priklopil,ne pa da bo nek arogantnež hodil v mojo hišo in nato klical po telefonu nekoga drugega,ker neke težave ne zna sam odpravit.
Se mi je to že zgodilo 3x da je prišel tak podizvajalec,ki ni vedel kaj je narobe,moram pa pohvalit šefa serviserjev,vsakič ko on pride uredi hitro in kvalitetno.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Necesa ne razumem iz tega pisanja in me resno bega. Imam ze trojcka s CI modulom (sprejemnik vrnil nazaj). Ce sedaj narocim tale MIX paket, kaj mi bodo menjali oz. kaj zaracunali??