Telemach!!!

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Teh 25 eur tudi meni ni jasno, potem bi se nekomu splačalo, ki se mu da jebat s tem, da se odjavi in potem spet sklene naročnino kot nov naročnik, ali kako?
Kot da telemachu ni v interesu, da tudi stari naročnii dobijo boljše receiverje. Pa saj ne rabi hodit tehnik, če se samo preklopi zadevo, lahko bi imeli podobno urejeno, kot imajo pri ADSL, ko dobi človek na dom "paket" in vse sam priklopi...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj na začetku je bilo tako,da si dobil vse domov in si si sam priklopil.
Sedaj bi pa radi kasirali za vsako stvar.
Isto je naprimer z modemom.Tehnik pride in ti ga priklopi,prečita številko iz njega in pokliče na center kjer ga aktivirajo in to bi naj bilo neko čudo da mora zaradi tega hodit tehnik.
Še 3 letni otrok zna vse skupaj priklopit in poklicat ter povedat številko.
Za te reciverje pa isto,naj dajo novo škatlo,jaz jim prinesem staro in bom sam priklopil.
Za vse znance pa ki me sprašujejo če je pametno menjat paket jim pa svetujem naj se prvo odjavijo in potem na novo prijavijo,pol pa naj na Telemachu delajo kot bedaki in se ukvarjajo z nepotrebno papirologijo,če so že tako pametni in obstoječemu naročniku hočejo obvezno zaračunat 25€ za škatlo,ki spet ne bo delala kot mora in vprašanje kdaj bo na voljo posodobitev firmware,ki bo omogočila podporo zunanjega diska,ker notranjega nima.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Dobro no, če smo odkriti, pri prvem priklopu tehnik mora biti ker lahko so kakšne motnje ki se potem urejajo s centralo. Ampak ko že enkrat zadeva laufa, pa bi rad trenutni naročnik samo menjal receiver, pa res ne vem zakaj mora hodit tehnik. OK, pride in pobere stari receiver in odda novega, ampak to se pa res ne bi rabilo računat.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Kaj pa če se ti škatla slučajno pokvari?
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Heh, dobra finta...ampak verjetno ti dajo nazaj stari cisco model.

Teh modelov se zgleda ne bomo rešili tako kot se včasih folk na siolu ni mogel rešiti callistojev, jih bomo imeli še 10 let, dokler ne bodo vsi pocrkali ki jih ima telemach
frown-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Citat:
Uporabnik zlom4808 pravi:
Kolikor vem je vsa oprema last Telemacha in jo ob okvari brezplačno zamenjajo.

Malo sem se narobe izrazil, dobil bi starejši model cisca, in ne ta novi model.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Lahko prosim vse tiste, ki imte Telemachov oz kabelski internet ter znate pridet v modem (192.168.100.1), da pogledate kakšno mudulacijo imate v upstreamu (return path)?
(QPSK, 8 QAM, 16 QAM, 32 QAM ali 64 QAM)
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Pri modemu ni bilo problema, ko mi je crknil Thomson so ga zamenjali za ARRIS.
Me pa preseneča njihova hitrost pri sklepanju novih pogodb. Klical sem že v četrtek dopoldne, operater je takoj vnesel podatke kateri mix želim, pa še do danes nisem dobil nove pogodbe v kaselc. Dobivam občutek, da smo "stari" naročniki Telemachu odveč.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Hm, zakaj pa bi rabil nove pogodbe? Meni so na mail poslali samo dopis, s na katerega se napiše sprememba paketa in se jim pošlje.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
mmx: jaz imam modulacijo 64QAM in kolikor mi je poznano, je pri Telemachu povsod tako, zakaj sprašuješ, kaj ne štima?
 

DIGITel

Pripravnik
19. mar 2012
230
0
16
Citat:

http://info.telemach.si/pdf/CenikMix.pdf
25 EUR za menjavo sprejemnika je preveč!

Obstoječim uporabnikom, ki naročijo MIX paket in potrebujejo zunanji sprejemnik s HDMI priklopom (kar omogoča boljšo sliko in gledanje HD programov) se bolj splača odjaviti obstoječo storitev (če ne obstaja vezava) in vrniti vso opremo.
Potem pa na novo sklenit naročniško razmerje. Saj vsi novi naročniki brezplačno dobijo HD sprejemnik s HDMI priklopom, obstoječi pa zanj plačajo 25 EUR. To se mi ne zdi pošteno.

Če se naročnina prekine mora biti vsaj 3 mesece neaktiven priključek,da se "šteje" da je to nov naročnik tako,da se žal ni možno niti na ta način izogniti strošku menjave opreme.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Vse je v redu, gre zgolj za informativne oz primerjalne namene. Sam imam v okolica vica, qpsk.
 

j3rn3j

Zelenc'
12. jun 2012
7
0
1
Doma imamo dva z3375 ciskota in enega bi rad zamejal s 4682DVB, ni mi pa jasno kazaj mora tehnik osebno priklopit sprejemnik ? Ni to samo plug&play ??