Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Kako, pa pripravit maso ljudi, da bo pritisnila na telemach. Saj tudi tu vidiš, da imajo eni "dobro sliko", čeprav vemo, da je nimajo.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
http://www.sparkasse.si/fileli..._za_objavo1.pdf

Opomini:

1. opomin 6 eur
2. opomin 12 eur
3. opomin 18 eur - odpoved

Glede telemacha...to, o čem govoriš, je čisto drugo, kot pa reklamacija zaradi nedelovanje ali napak, to je neke vrste civilna nepokorščina...masa ljudi pač na silo doseže svoje. Podobno bi lahko naredili za vse stvari.
Težko komentiram stroške opominov Sparkasse. Treba je pogledati v praksi na kakšne zneske zaračunavajo stroške opomina v višini 6, 12, 18 EUR.
Nikakor se ne bi čudil, če tudi oni zaračunavajo nesorazmerne stroške opomina.

Glede Telemacha: Predpostavka je bila, da s sliko dejansko nekaj ni OK. In v tem primeru to_so_reklamacije zaradi nedelovanja ali napak.
Tudi sicer pa civilna nepokorščina ne pomeni nujno nekaj slabega. Meni ima pozitivni prizvok. Vprašanje je samo kaj je razlog in kakšen je namen.

No, če ima težava s sliko le nekaj uporabnikov na istem območju, se pa pojavi vprašanje ali gre za napake na strani uporabnikov, mogoče za neprimerne TV sprejemnike (pač LCD 42" za 250 EUR v akciji pač ni nujno vedno "best buy"), previsoka pričakovanja ali kaj tretjega.

Še vedno pa ima večina uporabnikov možnost priklopa vsaj nekaj različnih operaterjev. Če nekdo meni, da ima slabo sliko, naj poskusi drugje. Če drugje tudi ni ok, je pa očitno res problem v TV sprejemniku ali pa previsokih pričakovanjih.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kako, pa pripravit maso ljudi, da bo pritisnila na telemach. Saj tudi tu vidiš, da imajo eni "dobro sliko", čeprav vemo, da je nimajo.
Težko jih je pripravit. Ni pa nemogoče. Za začetek pa sam narediš to in ko nekaj dosežeš, lažje prepričaš ostale.

Primer: Sam sem dobil od Si.mobila strošek dveh opominov povrnjen. Nekdo, ki je to izvedel, je dobil skoraj 40 EUR povrnjenih, naknadno pa še stroške obresti na te znesek (nekje okoli 10 EUR). Kolegica bo v kratkem reklamirala in lahko pričakuje podobno. Če bo kolegica povedala trem kolegicam...
Seveda je predpogoj, da nekaj dejansko ni v skladu z zakonodajo, pogodbo, splošnimi pogoji ali pa ponudbo kot tako.

Tisti, ki so zadovoljni z "dobro sliko" so pač zadovoljni. Sem vesel za njih.


Če grem malo nazaj na topic: Glede na prebrano je vsekakor tudi dejstvo, da so določeni kanali problematični že na izvoru ali satelitu. Na drugi strani pa (če se ne motim) imajo določeni kanali različne streame na satelitih glede na regijo. In nekje pademo v Ex Yugo regijo, kjer se načeloma ne zahteva tako dobrih streamov, kot za npr. srednjo Evropo.
Samo to ne pomeni, da operater pa nič ne more. Ni res. Operater plačuje te kanale. Naj zahteva boljšo sliko za isti denar ali plača več za boljšo sliko. Sigurno ima določene vzvode.

Tako da odgovor, da je slika pač slaba že sama po sebi, za mene ni noben odgovor. Razen če govorimo o kanalih tipa TV Selo, TV Žlica, Brezje TV.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
Ampak potem bodo pa šle cene gor, če bo operater začel jemati drugje sliko? Jaz na kanalih, ki jih gledam, nisem opazil slabe slike, za tiste srbske narodne in švaba kanale pa mi dol visi, zato se ne obremenjujem s tem.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Mislim, da ne more iti gor za veliko %. Satelitski linki spet niso tako dragi. Sklepam po tem kaj vse se na satelitski TV predvaja. Na tisoče in tisoče kanalov za katere ti zlepa ni jasno kdo za vraga jih sploh gleda. Na drugi strani pa nekdo za prenos preko satelita vseeno plačuje.
Švaba kanali kot vidim, so eni bolj kvalitetnih. Dobra slika, 16:9 razmerje. Pač Nemci...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
Mi zna kdo povedati, kaj pomeni, ce lucka Internet na modemu (mislim, da je Thomson 540) pocasi utripa (priblizno 1x na sekundo)? Vse sicer dela OK. Od oka je tako, da dopoldne gori, popoldne pa pricne utripati.
smile-1.gif
(za aktivnost prenasanja podatkov naj bi utripali samo lucki Cable Activity in PC Link)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
NGC na fuzinah je ze pol ure poleg "slabe resolucije" tudi kockast obcasno. Bom naredil video.
Nekdo je tv kurcal. Ce lahko kanal pred ngc in tisti za njim lahko kaze lepo sliko naj jo se ngc. Kaj ima tu tv veze?
 
Nazadnje urejeno:

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
2
38
Kranj
rener.info
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
NGC na fuzinah je ze pol ure poleg "slabe resolucije" tudi kockast obcasno. Bom naredil video.
Kam ga lahko nalepim ob priliki. Nekdo je tv kurcal. Ce lahko kanal pred ngc in tisti za njim lahko kaze lepo sliko naj jo se ngc. Kaj ima tu tv veze?
Ravno preveril. Telemach Gorenjska isto..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
NGC na fuzinah je ze pol ure poleg "slabe resolucije" tudi kockast obcasno. Bom naredil video.
Kam ga lahko nalepim ob priliki. Nekdo je tv kurcal. Ce lahko kanal pred ngc in tisti za njim lahko kaze lepo sliko naj jo se ngc. Kaj ima tu tv veze?
Ravno preveril. Telemach Gorenjska isto..

posnetek
kako za vraga dam yt posnetek s sliko sem?
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Sicer iz gužve, ampak, da na hitro postrežem z nekaj novostmi (nekje do novembra, decembra)
pozdrav.gif


- vsi obstoječi Cisco sprejemniki bodo dobili nov GUI (grafični vmesnik)
- dodan bo nov sprejemnik Cisco 4682DVB MPEG-4 HD ( specs)
- dodana bo funkcija "zamujeno", kjer boš lahko za dva dni nazaj izbiral vse oddaje iz vseh programov na Cisco sprejemnikih.
- WEB TV (na kratko, to bo vaš naročniški digitalni paket iz TVja preko interneta na PC, tablico, android, whatever,...)
- ...se beremo, grem delat
wink-1.gif
.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
- WEB TV (na kratko, to bo vaš naročniški digitalni paket iz TVja preko interneta na PC, tablico, android, whatever,...)

Se pravi da ce sem narocnik digitalne kabelske, bom lahko preko Interneta preko kateregakoli ponudnika gledal IPTV od Telemacha, tako kot npr. narocnik Dela lahko dostopa do Dela za iPad v okvoru ze obstojece narocnine ? Ali si predstavljam to popolnoma narobe
confused-1.gif