Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
789
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik BureKm pravi:
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Škoda časa in živcev.
evil.gif
Zakaj škoda časa in živcev za reklamacijo?
Pokličeš, reklamiraš (=poveš kaj ne dela / ni delalo) in zahtevaš pisni odgovor. Stvar dveh minut.
Razen, če ti je škoda časa in živcev zaposlenih na Telemachu....

Zato, ker bodo našli 100 in 1 izgovor. Potem bodo začeli bluzit, da je kablovje staro, pa da ono ni dobro, pa blablabla. Dopovedat jim, da bi, potem bilo isto na vseh programih, pa je že znastvena fantastika. Imel pred leti težave z hitrostjo, pa sem skoraj dobil živčni zlom, kake so streljali, zakaj ne gre. Potem, pa glejga zlomka, se je kar na enkrat vse uredilo, brez kakršnih koli posegov.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Bemumast, saj sem vprašal če je MPEG2 (oz. Transport Stream) navzdol kaj omejen s kompresijo. Ker to bi bila osnova za reklamacijo. Če pa sprašujem o jabkih, dobivam pa odgovore o hruškah - potem pa ne vem, verjetno je res škoda živcev. Tudi "dežurni mehanik" (GSMobil) od Telemacha modro molči ....
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Plačaš manj (vzame isto časa kot normalno plačilo).
Pošlješ dopis, zakaj si manj plačal. (teoretično lahko v Namen na položnici napišeš).
Fertik.
Živcirajo se potem kvečjemu oni.


Edino vprašanje je, kdaj se boš odločil živciranje predati Telemachu. To lahko narediš prej, lahko pa tudi pozneje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.652
6.880
113
Dopis pa ne vzame "nekaj minut", mora biti tudi relativno dobro sestavljen ne samo "plačam vam manj, ker ne dela vredi".
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
"Zaradi težav, ki vam jih javljam vsak dan že dva meseca, sem plačal X EUR manj."


Lahko pa pet-stranski esej v treh izvodih napišeš. Kak komu paše. Meni paše prva varianta.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.652
6.880
113
Ja, zraven je treba dati še dokazila, da se javlja težav že dva meseca, sprintat izpisek klicev, ali priložiti kopije iz pošte, če je bilo podano v pisni obliki.

vseeno je kar nekaj dela, ne samo minutko, pa tudi živci grejo potem, če telemach zavrne in ti obračuna kazen, vsak navaden joža verjetno nima dovolj pravnega znanja, da se potem z njimi ukvarja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kako kazen?
Kaznuje lahko samo pravosodni organ.
Firma pa ti lahko le obračuna postavke po vnaprej znanem ceniku.

Razen tega, če si se menil z podporo N krat, ni treba to še enkrat recitirat.
"Problem s kanalom tem-in-tem ob teh-in-teh časih, kot sem že N krat raportiral na 080 T-E-L-E-M-A-C-H".
Fertik. Vedo kdo si, kaj si javil. Pika. (če pa nimajo CRM porihtan, pa spet ni tvoj problem. Lahko ti edino dodatna vprašanja pošljejo).


Kot rečeno, lahko reklamiraš in porabiš minuto, ali pa do konca življenja igraš Kalimerota.

(in če zavrnejo reklamacijo, pa razliko plačaš na naslednjem računu)
Eni pa so zgleda prizvgojeni Kalimeroti.

PS: Med kosilom me je klical en prodajalec, če pridem po denar, ki mi ga bo vrnil. Ker sem jim rekel, "stvar ne dela, denar pričakujem do konca tedna". Če bi bil tiho in jamral po forumih, pa tega denarja ne bi videl.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.652
6.880
113
malo na easy si ti to jemlješ...lahko ti zaračunajo opomin, stroške opomina, ali pa izklopijo vse in dajo v izterjavo.

razen, če plačaš razliko, ampak potem nisi dosegel nič.

PS, pri spletnih nakupih dejansko sploh ne rabiš razloga, vrneš in ti morajo vrniti kupnino, tako da to ni primerljivo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Pa dobro a ste eni (ne Darjan) retardirani al kaj?
Vse dela.
Dela v redu.
Kompresija na nakaterih kanalih je pretirana - po mojem mnenju in po mnenju še nekaterih. Najbrž mnenje mene kot laika ne zadošča kot podlaga za reklamacijo ali pač? Še enkrat: ali je komu znano, da bi bilo kjerkoli in karkoli zapisanega o minimalnih zahtevah za distribucijo TV programov preko kabla (DVB-C, obična kvaliteta, ne HD)?
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:Še enkrat: ali je komu znano, da bi bilo kjerkoli in karkoli zapisanega o minimalnih zahtevah za distribucijo TV programov preko kabla (DVB-C, obična kvaliteta, ne HD)?

V splošnih pogojih ni ničesar na to temo napisano, zato je odgovor enostaven: Telemach ne obljublja nikakršne minimalne garancije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.652
6.880
113
Saj se ne gre o tem, kar telemach zapiše v pogodbi, ampak če obstaja pri nas "zakonsko določeno", kakšne so meje.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kako jih boš pa določil in kje? Pri viru, vmes, pri uporabniku, Mbs, vizualno, glede na kodek? Pravzaprav bi se verjetno dalo.

Mislim da tega nobena uredba, kaj šele zakon, ne določa.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi: Saj se ne gre o tem, kar telemach zapiše v pogodbi, ampak če obstaja pri nas "zakonsko določeno", kakšne so meje.

Absurd gre tako daleč, da v praksi ne obstaja nikakršen zakon, ki bi reguliral kabelskega operaterja
uf-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Ste se mogoče vprašali, če mogoče sami ponudniki oddajajo za kur*** kvaliteto programa ( sploh te balkanske verzije programov, ki jih mi spremljamo ) ? Drugače pa še vedno obstaja konkurenca ( IpTV, ... ).

Pa ne mislit zdaj, da zagovarjam TM, ampak eni bi imeli nek "balkanski" SD program ( ki ne premore niti 16:9 oddajanja ) v HD kvaliteti.

Meni osebno delujejo skoraj vsi programi ( PDP LG, vgrajen DVB-C ) v pričakovani kvaliteti ( res da je nekaj obupnih, vendar ni potrdila, kdo je za to kriv ( TM ali kurč*** satelit na 16^E ali sam ponudnik programa ali ... ).
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.260
2.393
113
Pomurje
Eurosport je imel vedno lepo sliko. Zdaj je že kakšnega pol leta nima. Tour de Franc je bil lani zelo "oster" letos je pa kockal, da je joj.
Edino pikado še zmore prikazat brez kock
smile-1.gif


Potem so še neki poljudnoznanstveni kanali, ki jih omenjajo drugi.
POP Brio je tudi bogi. Pa HTV2...

Nekaj so spremenili, pa da je bog. Na slabše.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Vem samo, da se je par satelitov na balkanski legi 16 E pokvarlo in so jih nadomestili z "prastarimi" ( rezervnimi ) in da so ponudniki TV programov bili primorani zmanjšat kvaliteto oddajanja. Jutri bodo na to lego izstrelili novi satelit, ki se bo še nekaj časa nato testiral - pol pa bomo vidli, kdo je kriv za kvaliteto določenih programov ( al TM ali Eutelsat ).

Programi, ki jih dobivamo iz Astre ( večinoma vsi nemški ) so dobre kvalitete.

SLO in CRO programi pa nikoli niso bili nekam kvalitetni.

To je samo moje mnenje ( in ne, ne delam na TM-ju )
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.652
6.880
113
Hja, če je kriv ponudnik, potem pa naj telemach tam urigira, nam je dejansko vseeno, kdo je kriv, če slika ni ok.

saj nismo več leta 90, ko je še bilo dopustno, da kvaliteta slike ni bila na nivoju.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Še vedno spadamo pod "balkansko" področje - npr. NGC za nemški trg je sigurno kvalitetnejši ( tam se ne upajo igrat ).
Enako velja za Viasat-ove programe ( za "naš" trg še vedno ne oddajajo v 16:9, za ostale trge pa že dolga leta ).

Nekdo bi moral primerjat npr. NGC preko TM-ja in recimo T-2-ja ( na istem TV-ju z isto povezavo - recimo povezavo sprejmnika z TV-jem preko HDMI kabla ).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Eurosport je imel vedno lepo sliko. Zdaj je že kakšnega pol leta nima. Tour de Franc je bil lani zelo "oster" letos je pa kockal, da je joj.

Med reklamami ali med dirko ? Med dirko je normalno, da so kocke vsake toliko casa, ker so pac tezave s prenosom (od kamer do rezije). Med reklamami jaz nisem opazil nobenih kock.