robotska kosilnica

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
SmartSelect_20241001_074442_Samsung Internet.jpg
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
Kako si zadovoljen z delovanjem? Kakšen imaš teren? Veliko con? Wifi imaš povsod, GPS signal tudi? Kje si kupil? hišico imaš ali je ne rabi?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Zaenkrat zadovoljen. Lahko bi kosila bolj pri robu, ker ta i serija ima motor na sredini. Tako pa 15 do 20 cm od meje ostane nepokošenega. Sem pa na nekaterih mestih tlakovce izravnal s terenom z nasipanjem, tako da na meji s tlakovci kosi čez tlakovce in je tam pokošeno. Imam 2 coni. Tako da po eno cono zmore z enim polnjenjem in se ne izprazni do konca. Potem izmenično kosi po potrebi. Wifi vleče tam kjer je hiška, obstaja kak del parcele kjer wifija ni in ni bilo problema. Po nekaj košnjah sem potem vgradil še 4G. GPS je na enem delu ob garaži slab, to vidim po oranžni lučki, a ni problemov, kamera poskrbi da se tam ne zaletava in da pokosi kot je mišljeno. Garaže ne potrebuje, samo sem jo vseeno nabavil. Sonce, dež, to je po mojem dejavnik, ki ravno ne podaljšuje življenske dobe. I model ima zunanje motorčke, zato ima kolo recimo 2 stopinji mrtvega hoda. To se potem malo sliši ko vozi čez grbine (klik klak). Ni glasno, ni moteče, samo jaz sem pač komplikant. H modeli imajo motorje v kolesu, kot npr skiroji, zato tega tam ni. Saj pravim, H model je robustnejši, saj je narejen za večje kvadrature. Jaz imam 500m2 trate in po mojem mnenju ni potrebe po H modelu.
Teren je dokaj raven, le pred teraso je klančina, 17 stopinj. To ji ne predstavlja problema.
Kupil sem pri Jagru.

Ne preferiram izdelka, ker sem sam tudi "picajzel" in me jezi če kaka stvar ni funkcionalna. Sem pa v globalu zadovoljen z njo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Drugo leto pride x serija. Pri tej lahko dokupiš "silkerco" in ti robove pokosi na silk. Ampak cena je tam potem dvakratnik i serije.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
Nisem vedel, da jager prodaja tudi i modele, saj ne spletu nimajo. A hišico tudi tam?

Robovi me ne skrbijo, bolj me skrbi "navigiranje" in košenje okoli miljon grmov, dreves, soh, robnikov, rož, ipd navlake ki ne sodi na trato, a vseeno tam je. Dejansko je same trave za pokosit malo, a je res na grobo rečeno siurno kake 40 statičnih ovir in tudi kar nekaj zelo malih con bi bilo potrebnih. Saj višek se potem pač ročno uredi, če le glavnino pokosi.
Kaj je bolje za ovire, sonični senzorji ali kamera?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Hišico sem naročil pri Milerju preko spleta. Jager pri nas v Hočah je ni imel ravno v tej trgovini na zalogi.

Glede zadnjega vprašanja pa nimam odgovora.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
SmartSelect_20241001_084748_Navimow.jpg


To je moja trata. Svetle liso so nepokošene ker je tam drevje ali kak grmiček. Oranžne sem zarisal sam, tam je borovnica in figa, ki je spodaj ozka, malo višje pa se razširi, in sem sam zarisal tako, da se ne drgne ob grm.

Vse se da skartirat. Če opaziš, da se kje malo podrgne z levim ali desnim robom, kjer si mnenja da kamera ne naredi 100% pač narišeš zono in tam tega ne počne.
Kot vidiš imam 11 ovir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
Glede na kvadraturo, kako to da si izbral 108 model in ne 105? Je razlika med njima samo velikost baterije?

Predvidevam da je med trato hiša? a teh 865mhz brez problema gre skozi? Če bi imel torej trato še spredaj, bi tam tudi lahko bp kosil oz imel sprejem do antene?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Razlika je zgolj baterija ja. Lahko bi vzel 105 model, ampak sem rekel, qurz, bo baterija brez problema zmogla eno cono.Itak velja, če si na zgornji meji kvadrature, motem vzameš en model višje.
Takole stoji hiša in, ja sploh ni problema za signal. Antena pa je na vrh lope zmontirana, hišica pa ob lopi.
SmartSelect_20241001_084748_Navimow.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Sem vedel da boš vprašal. To pa je štorija.... Pridem v Jager in mi prodajelc reče, da ima samo model z 4G na voljo. Pa pravim, jaz ne rabim 4G in koliko sem seznanjen se 4G prodaja posebej, ločeno. Pa on pravi, "ne glej na škatli piše 4G". Pa jaz še vedno jamram naj mi naroči model brez 4G. Pa pravi on, " ti bom dal malo popusta, pa bo pol samo 30 eur razlike". Jaz rečem, OK, roka, piši račun. Nakar doma zmontiram in pravi aplikacija da ni 4G modula. Obrnem kosilnico odšraufam in seveda, prazno. Grem čez dva dni nazaj v Jager, imajo ravno tisti dan predstavitev zastopnika, povem kaka je situacija in se mi prodajalec opraviči, prinese škatlico z 4G modulom, me povabi še na kavico, in je bilo rešeno. Doma sem še samo zmontiral. :):):)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
haha dobra...

ja nič, potem pa bomo tole nabavili. Samo nagruntat še moram kako bi se postavila antena nekam na hišo, da se potem tudi kosilnico postavi pod napuš in se ne rabi hišice, verjetno bo nek nosilec za klasične antene čisto dovolj...in pa da vidim do kod se lahko jager stegne pri popustih :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Pa izmeri si prej razdaljo. Max razdalja je 20 metrov kabla od antene do hiške.

Še enkrat. Ne reklamiram, premisli, pojdi pogledat izdelavo, malo preglej videje na YT ipd. Ne želim, da bi mene lovil, da si kupil kar nisi pričakoval.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.655
6.880
113
Ja saj pravim, postajo pod napuš strehe, anteno pa potem direktno nad. Torej kake 7m max, edino če ne bo uspela taka montaža, potem pač na lopo. Verjetno aplikacij kaže, če je antena na primernem mestu, da lovi dovolj signalov, preden jo fiksno zmontiraš?

Saj ni druge opcije, pomojem, vse rtk delujejo na enak način in tale še ima vision v primerih ko ji zmanjka GPS signala...kaj bi še lahko več imela kosilnica...

neke heavy duty pa se ne rabi, tu je bolj problem navigiranja med ovirami, kot košenje ogromne količine trave...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Še to pazi... Postaja (hišica) ne sme biti pod napuščem hiše!!! Tudi tam mora imeti GPS sprejem. Tako piše v navodilih! Jaz jo sicer imam pod napuščem lope, sem rekel, da probam, če nebo delalo, bom prestavil. In kot kaže lesena lopa ni problem. Betonski zid pa zna biti problem. Imej v glavi varianto B, če ob napuščem nebo v redu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Ne vem natančno. Mogoče google ve. Vem samo da ni število samo pogoj. Pogoj je da antena in kosilnica vidita iste satelite.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.529
5.690
113
Pa izmeri si prej razdaljo. Max razdalja je 20 metrov kabla od antene do hiške.

Še enkrat. Ne reklamiram, premisli, pojdi pogledat izdelavo, malo preglej videje na YT ipd. Ne želim, da bi mene lovil, da si kupil kar nisi pričakoval.
Pardon. Skupaj je lahko 30m kabla. 10 metrov je zraven v škatli, dokupiš pa še lahko 20m.