Telemach!!!

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ni samo kompresija, dosti je tudi faktor tehnlogije televizorja. LCD-ji, posebej večji prikažejo SD sliko "kockasto". Ima pa Telemach nekatere kanale v nižji resoluciji, kar še poslabša celo zadevo. Predvsem zaradi tega je plazma še vedno boljša izbira, ki v tem primeru prikaže lepšo sliko od LCD-ja.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Romzi ima prav. Kvaliteta slike je na NGC, Discovery, Animal itd. za en kur....... Poznam razliko med slabim signalom in preveliko kompresijo, tako, da vam lahko zagotovim, da je težava v kompresiji. Vendar, če pričakujemo kake spremembe, potem pride v poštev pregovor "sanja svinja o koruzi"

Jap, dodaj še History in maš seznam kanalov, ki so vir kozlanja. In to na CRT. Halooooooo
bonk.gif

Še vedno ni odgovora: ali obstaja spodnja meja bitrate-a za SD MPEG2? Prosim vzdržite se pametovanja. Samo to me zanima.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Ni samo kompresija, dosti je tudi faktor tehnlogije televizorja. LCD-ji, posebej večji prikažejo SD sliko "kockasto". Ima pa Telemach nekatere kanale v nižji resoluciji, kar še poslabša celo zadevo. Predvsem zaradi tega je plazma še vedno boljša izbira, ki v tem primeru prikaže lepšo sliko od LCD-ja.

Še enkrat: na CRT (72cm) je slika za en drek. Kapiš? Kako bi zgledalo na "ploščatih" TV-jih večjih formatov (vsaj 42 col) pa sploh nočem vedet.
BTW: Signal je v redu, analogna slika je čisto OK
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16


[/QUOTE]Na zalost je tako, da ce je signal zanic (nekvaliteten), potem tudi vecji nivo istega nekvalitetnega signala ne bo naredil nic, saj se zraven ojaca tudi sum, vsak ojacevalnik pa dodaja se svoja popacenja, ker nikoli ne deluje povsem linearno.

[/QUOTE]

Inštalacijo novega kabla nisem upal predlagat. Glede nato, da ima Telemach očitno več lokalnih podsistemov pa ti glede kompresije ne znam pomagat. Pri nas v LJ je vse OK.
pozdrav.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A vsem danes dopoldan ni delal internet?

Pri nas imam zadnje čase ponavljajoče se težave z internetno povezavo.
Gre za modem Cisco EPC3212, ki pa ima že od samega začetka pri Telemachu neke porodne težave.

Modem podpira standard Docsis 3.0, paket, ki ga imam, pa podpira hitrosti do 50/5 Mbps.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Animal Planet je v vseh paketih?
Ker mi piše, da nisem naročen nanj. kanal 36.
Cisco je na elektriki tam eno uro, do zdaj bi že moral registrirati te zadeve. Ali še ne?

PS: HTV 1,2 in ORF 1,2 isto.
Koliko časa rabi, da "k sebi pride" ? Cisco D3 je.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem zdaj poklical na 080 2288, da so "ročno" aktivirali.

Zanimivo, na začetku posnetek pravi, da po pogovoru še naj počakam, da podan oceno, pa čakam, ačakam, nič. Tišina.

Hja, tako se dela na dobrem vtisu...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pri meni ti kanali izgledajo OK.

Edino pri hitrih premikih slike na Animal Planet se vidi kompresija. (očitna je)
Sem v Mariboru.


PS: Prej mi je na naročenih kanalih (kot ORF) kazal napis "niste naročeni", zdaj mi na nenaročenih tega ne piše. Slika pa je črna.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
@GSMobil: spet vam je uspelo odstreliti Sk. Loko, le da je tokrat popolna tema (zadnjic, ko je nekdo menda presekal opticni vod, se je vsaj nekaj malega videlo skozi "sneg").
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.272
6.467
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Romzi ima prav. Kvaliteta slike je na NGC, Discovery, Animal itd. za en kur....... Poznam razliko med slabim signalom in preveliko kompresijo, tako, da vam lahko zagotovim, da je težava v kompresiji. Vendar, če pričakujemo kake spremembe, potem pride v poštev pregovor "sanja svinja o koruzi"
tudi jaz na fuzinah nekaj podobnega.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.174
820
113
imam občutek, da je na teh programih namenoma slabša slika, da bi ljudje bolj naročali HD verzije. btw, kako to, da na omenjenih HD programih ni slovenskih podnapisov, na njihovih SD verzijah pa so?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Natgeo Wild HD ima od 1.9 enako shemo kot NatGeo Wild SD. Če prav vem, ima SD verzija SLO podnapise, po moje lahko kmalu računamo na slo podnapise tudi na HD verziji.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
ksz...

Tuner mi je na analognem signalu nasel 52 kanalov (ce stejem se njihov info kanal in vse "powerpointe" zraven
smile-1.gif
). Je to to? Pogresam ARD - a je samo ZDF od nemskih nacionalnih gor?
A ja, na tistem PDFju z analogno programsko shemo na Telegmahovi strani se mi zdi da jih pol nimajo navedenih, pa so (obmocje LJ).
 
Nazadnje urejeno:

Zurbum

Pripravnik
6. maj 2009
117
1
18
Zadnje dni opažam, da mi na routerju skozi utripa Internet lučka, tudi, ko ni nihče priključen nanj.
Tudi, če router ugasnem, mi na modemu še vedno nonstop utripa PC Link in Cable Activity. Ne spominjam se, da se bi to dogajalo.

Modem sem ugasnil čez weekend, pa je danes stanje enako.

Modem je Thomson.