Športna ura

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Pol klinca je vreden...
Eden izmed dejavnikov je spanec, ki pa ga lahko narobe ovrednosti, ker recimo vecerno branje knjige (lahko najbrz tudi gledanje tv) ura zazna kot spanec. Ampak to si si sam kriv, ne garmin. Poleg tega je dejavnik stres, svoja opazanja glede tega sem ze povedala.

V glavnem, to je ze naslednja stopnja algoritmov, ko jemlje neke podatke iz drugih analiz, ko so ze te napacne.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.858
10.561
113
kod Džej-Zija
Točno to. Neka Garminova metrika, ki kot black box izpljune neko vrednost, ki je lahko veljavna, lahko pa tudi ne. Kot je že jello večkrat omenjal, je dejansko počutje lahko zelo drugačno kot Garmin napove.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Rabil bi eno uro/zapestnico, ki mi prvenstveno meri utrip in tlak,
druge stvari mi niso pomembne, sploh pa ne rabim kakšnega sms obveščanja, slikanja, no mogoče bi bil dobrodošel edino gps..... in drugih neumnosti.
Cena pa tam do max 100 eur, je sploh to izvedljivo al so le pobožne želje?
hvala, lp
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Za tlak, ce priblizno ves, kako se tlak meri, pobozne zelje. Potem bolje enega omrona in zapestnico za 20, ker pulz merit zna pa vsaka igraca ze. se kisik zdaj od korone dalje.

Za gps ne vem vec, je bilo pa leta nazaj 40€. Neka huawejeva zapestnica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Rabil bi eno uro/zapestnico, ki mi prvenstveno meri utrip in tlak,
druge stvari mi niso pomembne, sploh pa ne rabim kakšnega sms obveščanja, slikanja, no mogoče bi bil dobrodošel edino gps..... in drugih neumnosti.
Cena pa tam do max 100 eur, je sploh to izvedljivo al so le pobožne želje?
hvala, lp
Za 100 so pobožne želje. utrip in GPS je skor vsaka ura, ki to ima. Tlak pa namenska naprava.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.472
1.044
113
Obišči stran

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Za 100 so pobožne želje. utrip in GPS je skor vsaka ura, ki to ima. Tlak pa namenska naprava.
Glede tlaka.....približno vem kako se tlak meri. a so sploh verdodostojne te meritve na teh zapestnicah?
Moje mnenje je, da je to bolj tako tako, pa neglede, al daš za igračko 30 al 400 eur....
Samo, ker vidim, da se dobi igračko za 50 eur, ki naj bi vse to merila.... sem pač postavil vprašanje.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
V02max mi ne gre... broške mi pa grejo lol :zmaga:

1693134764907.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
a to korakce zbiraš? jaz nimam nobene značke:

je pa tole šetkanje na dopustu, ko ni bilo drugega početi. Vo2Max je šel dol s temle, za 1,5, ampak saj drugače ne more biti. tole ni n'č. Še laufat sem se ene 2x ali 3x spravila proti koncu, kar pomeni, da je bilo že res hudo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.384
1.382
113
Dobro no, nehaj tele podatke gor dajat. Jaz še s psom ne naredim tolko korakov tej vročini, ker se Vižli ne da hodit in meni še manj :(
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.102
639
113
ksz.
Mene nekaj zanima, ce je to normalno.

Zena ima zdej 6dni uro Xiaomi S1 active. imela naj bi 470mAh baterijo ampak zeni pobere baterijo v dveh dveh. trenutno jo ze 4ic fila.
stara kitajska noname ura ji je zdrzala skoraj 1 teden.
izklopljeno naj bi imela vse nocne podatke, vklopljeno ma cez dan da ji meri utrip, sms, korake.
izklopljen ima telefon razen obvestil, svetlost ma znizano. ne na auto.

na koga (servis) se lahko obrnem, da vidim a je kaka tezava z baterijo oz. kje bi se vidlo kaj ji tolk zere baterijo al je to normalna poraba baterije?

hvala
matej_
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Tako za info, moja žena uporablja 14 dni XIAOMI Redmi Watch 3. Baterija ji je zdržala več kot en teden, s tem da ima spremljanje utripa, activity in sleep 24/7. Vsak dan gre tudi na enourni sprehod ali tek ob gps spremljanju. Baterija je 289mAh.
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Ko kupujete Garmin zadevščine, morate najprej imeti razščiščene pojme, za kaj bo zadeva uporabljena. Če nekdo kupuje strikno zadevo za kolo, potem je treba gledati pod kolesarske izdelke....če se kupuje ročna naprava za neko namensko dejavnost, potem je treba gledati pod ročne naprave.....kdor rabi uro, bo gledal pod ure, itd, itd....Skupno vsem tem zadevam je, da vsi podpirajo osnovo za vse ostalo, ampak vseeno "premalo" za tisto, kar bi lahko imel še več, če kupiš namensko napravo.. To se pokaže že takrat, ko zadevo spariš z GarminConnect. Ali z aplikacijo ali na PC. Ni isto. Ne prikaže ti istih možnosti. Imam Fenix 3, s katerim pridobim vse potrebne podatke med kolesarjenjem. Ampak ne morem nalagat drugih poti, treningov, zemljevidov, itd, itd...Kar omogoča Edge, recimo.
In tako je tudi pri vseh ostalih Garmin napravah.
Podpisem!!!!

Pa se malo dodam… Na Garmin EDGE se da naloziti open source karte, ki so primerne tudi za hribolazenje. Sem ze nekajkrat bil par dni v hribih in zelo varceval baterijo na telefonu in nisem gledal kart na OSM appu ampak sem imel EDGE, ki mi je kar dolgo drzal
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
408
138
43
Če praviš, da ti cena ni problem in glede na to, kaj bi rad iz naprave dobil in da iščeš uro, potem vzemi Epix gen 2 ali F7. Epix ima amoled zaslon, to se bo malenkost poznalo pri bateriji, ampak pri prikazu zemljevida je razlika. Ne boš se pa zaradi tega izgubil.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Ko kupujete Garmin zadevščine, morate najprej imeti razščiščene pojme, za kaj bo zadeva uporabljena. Če nekdo kupuje strikno zadevo za kolo, potem je treba gledati pod kolesarske izdelke....če se kupuje ročna naprava za neko namensko dejavnost, potem je treba gledati pod ročne naprave.....kdor rabi uro, bo gledal pod ure, itd, itd....Skupno vsem tem zadevam je, da vsi podpirajo osnovo za vse ostalo, ampak vseeno "premalo" za tisto, kar bi lahko imel še več, če kupiš namensko napravo.. To se pokaže že takrat, ko zadevo spariš z GarminConnect. Ali z aplikacijo ali na PC. Ni isto. Ne prikaže ti istih možnosti. Imam Fenix 3, s katerim pridobim vse potrebne podatke med kolesarjenjem. Ampak ne morem nalagat drugih poti, treningov, zemljevidov, itd, itd...Kar omogoča Edge, recimo.
In tako je tudi pri vseh ostalih Garmin napravah.
Sem imel F3 in sem si lahko pot gor naložil. Zemljevida mislim, da res ni bilo gor, samo te je pa vodila kje vozit. Ena simpl navigacija je bila.