Športna ura

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
513
79
28
Sam imam forerunnerja 255 dva meseca. Pred nakupom nisem imel niti malo namena teči. Želel sem uro z dolgo baterijo, možnost NFC plačila in pa da mi šteje korake. Rezultat je zdaj tak, da sem v juliju pretekel 150 km, s tem da prej nisem sploh tekel niti nisem imel želje tečt :valjamse:

Baterija je res odlična, vsak dan imam po eno vadbo (tek) s gpsom in baterija zdrži minimalno vsaj 12 dni, lahko še kakšen dan več. Meni je tudi plus, ker uro na ekranu prikazuje nonstop, ne samo takrat ko klikneš na njo ali pa ko z roko zamahneš. NFC plačila grejo samo preko revoluta.

Najboljša opcija te ure pa je, da je nek osebni trener za tek (kar prej sploh nisem vedel) in ti vsak dan da različen predlog kaj naj greš tečt (hitrost in dolžino), spremlja tvoje zmožnosti in temu prilagaja trening. Jaz da bi se sam od sebe premaknil nekam ni šans, tko mi pa ura napiše in "moram" it in dejansko grem vsak dan.

Drugače pa ura ni touch screen, dela samo na gumbe. Če je kdo navajen na touch screen predvidevam, da bi mu težko bilo it na gumbe. Grafika tudi ni najlepša, ni pa tudi tako slaba, ampak v primerjavi z urami na touch screen je precej slabša.

Aja meni je tudi velik plus kako je lahka in tenka. Na roki ni čisto nič moteča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos in aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Pa dobro, jaz sem se je, recimo temu, navadila, zdaj mi je ok. Ce mi jutri crkne, pa ne bom takoj skocila po novo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.070
3.819
113
Sam tekaškega trenerja jemljem bolj za zabavo kot zares. Ko si najbolj podrt predlaga šprinte, ko si ves napaljen kak bo danes letelo pa predlaga pol ure upokojenske šetnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

mistique

Guru
16. jun 2009
13.636
1.440
113
Emona / Carnium
Noob question:
Katero uro za gorniške statistike in analize...altimeter, barometer, kompas, gps navigacija,...možnost uvoza/izvoza poti (gpx)...dolga avtonomija...

Noob question 2:
Bo Huawei gt4 uporaben za take namene? Predvsem me zanima, ker s pomočjo e-sim omogoča od telefona neodvisno delovanje...

budget: 600€
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
Jaz imam še gt3 pro. Ne nosim je, ker ni najbolj vžlaht s jabčkom. Telefona tudi nisem aktiviral, ker bi mogel še za enoštevilko ( peto pri meni) plačevat. Ura je načeloma vse kar češ. Najbolj mi je bilo všeč, da sem se lahko prostoročno menil v avtu, kadar sem imel klic. Dobro se sliši. In da sem med kako športno uporabo lahko glasbo poslušal. Bi bilo pa super imeti še telefon notri, ker potem ne bi rabil telefona s sabo vlačti. Minus je, ker z vsemi funkcijami v uporabi baterija zdrźi 3 ali 4 dni. Drugače pa všečna ura. Za sam šport je pa bolje kaka Garmin. Gt3 pro sem zamenjal za F7
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Noob question:
Katero uro za gorniške statistike in analize...altimeter, barometer, kompas, gps navigacija,...možnost uvoza/izvoza poti (gpx)...dolga avtonomija...

Noob question 2:
Bo Huawei gt4 uporaben za take namene? Predvsem me zanima, ker s pomočjo e-sim omogoča od telefona neodvisno delovanje...

budget: 600€
kupi si namensko uro!
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

hadghah

Pripravnik
21. feb 2021
31
7
8
Sam sem jo imel zadnje leto kot "test" garmina na prehodu iz suuntota. Me je navdušila, ravno prejšnji teden pa mi je kolega za ceno, ki ji ne moreš reči ne, prodal Tactixa.

255 sedaj novo dobiš za cca 250€, kar je res dobra cena
Lohk kak primer kje se jo da dobiti za to ceno?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Jaz sem jo aprila dobil pri rossi sport, za okoli 300€. Zdaj je vse razprodano zgleda.

Sem se po 15 letih v celu ustavu.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.706
71
48
Zdej ne vem na pamet ampak 255 nima nekaterih metrik od 955, med tem ko amoled verzija 255, ki se ji reče 265 te metrike ima. Zadnji mesec je Garmin na 265, 955, 965 s firmware updateom dodal nove funkcionalnosti, ki jih na 255 ne bo. Se pa pozna na ceni modela 255, predhodnik 245 je pa še cenejši. Malo si poglejte pred nakupom, če vam ustreza je ok.