Sem čakal par dni da ti kdo svetuje, pa sem presenečen, da ni niti enega odgovora. Bom pa jaz začel:
V tvojem primeru sploh nimaš kaj razmišljat, F3 zmaga na celi črti, še posebej, ce je cena podobna ceni Traversa. Če že razmišljaš o Suuntu, potem le Ambit3 Peak, vse ostalo so le oskubljene verzije tega modela (z manj funkcijami, z manj senzorji, z manjšo baterijo, z drugačno GPS anteno z bistveno slabšim sprejemom, ...)!
Celo Spartan Ultra je cela katastrofa - lep, a (trenutno) popolnoma neuporaben (če s(m)o ob prihodu F3 jamrali, da Garmin prodaja polizdelek, potem je Spartan v tem trenutku le 1/16 izdelek).
Sicer sem pa lastnik več Suunto izdelkov: D4, Ambit1, (solastnik) Ambit2, Core, ... in vse do prihoda Ambit2 s to firmo nisem bil razočaran. Ko pa sem ugotovil, da bi lahko v A1 vgradili večino tistega, za kar se moral še enkrat plačati v A2 in nato še enkrat za A3, pa sem na to firmo začel gledati bolj kritično. Kar naenkrat so začeli delati nove modele vsako leto (kljub temu, da so nam za A1 obljubili še leta podpore) in opuščali podporo le leto ali dve starim modelom. Kljub temu, da bi lahko v eno uro vgradili vse, so se odločili, da bodo naredili N modelov in za svoje potrebe bi zato potreboval vsaj dve, hudo dragi uri.
Potem pa se marca 2015 pojavi Garmin z modelom Fenix3, ki je sicer v začetku imel pomanjkljivosti, a je v principu imel vse kot Ambiti, pa še bistveno več, pa še vse je bilo enostavno uporabno in dostopno, pa F3 je imela barvni ekran (ki je na prostem med vadbo fantastično pregleden in brez omejetev pri prikazu količene in tipov podatkov na enem ekranu), pa vibracijski alarm, pa možnost nadgrajevanja, ... . F3 imam 18 mesecev, 100% brez težav in z originalnim paščkom (cena nadomestnega je od par EUR naprej!), pri A1 in A2 pa je bilo pašček potrebno menjati na 9 mesecev in vsak stane preko 40 EUR.
Danes je Fenix3 instrument, ki ima vsaj 50% več možnosti, kot pri nakupu (Garmin ni tega v nasprotju s Suuntom nikoli obljubljal), ki ga lahko uporabljaš pri športih znotraj, zunaj, v vodi, morju, bazenu, ... . Zaradi oblike in izgleda ga nosim cel dan (razen med spanjem). V nasrotju s Suntoti lahko tudi pri vadbi uporabljaš vse ABC funkcije (celo za trenutno aktivno vadbo lahko spreminjaš tip in količino prikazanih podatkov) in za vse to ne potrebuješ povezave v splet.
Pa še par stvari moraš upoštevat: Suunto ima zelo slabo podporo za Androidne naprave, za povezavo s senzorji uporablja le BT (večina pa nas ima že od prej ANT/ANT+ kompatibilne senzorje), nima WiFi in brez povezave v splet sinhronizacija ni mogoča.
Glede natančnosti GPS: A1 ima (kljub izbuljeni anteni, ki zelo zmanjšuje udobnost) bistveno slabši sprejem od F3, pri A2 je podobno natančen kot na F3, za A3 pa trdijo da ima boljšega, a po primerjavi posnetih sledi na spletu je razlika hudo majhna (če sploh je). In pa - Suuntoti brez izbuljene GPS antene (tudi Traverse) imajo precej slabši sprejem kot ostali in predvsem slabšega od F3.