Športna ura

guardy

Guru
3. avg 2007
8.472
1.044
113
Obišči stran
Zdej ne vem na pamet ampak 255 nima nekaterih metrik od 955, med tem ko amoled verzija 255, ki se ji reče 265 te metrike ima. Zadnji mesec je Garmin na 265, 955, 965 s firmware updateom dodal nove funkcionalnosti, ki jih na 255 ne bo. Se pa pozna na ceni modela 255, predhodnik 245 je pa še cenejši. Malo si poglejte pred nakupom, če vam ustreza je ok.

Training readiness ne edina taka funkcija, ki naj jo 255 nebi dobila
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Ja, training readiness... ti gimmicki so brez veze. Meri pa pomoje dobro pulz, gps najde takoj, visince dobro meri, baterija je OK. V glavnem senzorje ima dobre, algoritmi so kaki so. O tem smo veliko ze govorili, jaz z mojimi aktivnostmi ne padam okol. Ce se strogo drzis zgolj teka in/ali kolesa je najbrz boljse. Smucanje tudi ok...

V glavnem, ce hoces uro, ki zna prav meriti, je 255 OK, kar s tistimi podatki dela,... meh... Za par sto evrov več jih posiljuje se bolj. Edina stvar, ki pa ima 265 boljse, je pa ekran. Tega se ne morem navaditi (prisla iz samsunga watcha), da sem bog.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Mene zanima kako garmin app? upošteva recimo kolesarjenje, če uporabljaš drug računalnik, ne garminov. Ker zdaj sem na polarju (flow), ki je btw super, mi pa ne upošteva aktivnosti kolesarjenje iz wahooja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113

Meni se drugace garmin zdi zelo slab, kar se tice povezljivosti. Tako drugih appov kot dodatkov drugih proizvajalcev. Polno ene telovadbe, ce se sploh da, pa se omejeno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.547
2.605
113
še v SLO - ampak komaj
Ehm - s čim bi pa ti “Garmin” povezovala?

Drugače pa ima Garmin svoj ekosistem in naprave znotraj lastnega sistem dobro delujejo (kod bi si mislil).
Garmin Connect pa ponuja tudi povezova do drugih platform (Strava, Komoot in kar je še tega) so pa nekatere seveda plačljive (ne Garminu …).
Na koncu pa še vedno ostaja možnost izvoza gpx ozr. fit datoteke in uvoz v drugi program.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Drugače pa ima Garmin svoj ekosistem in naprave znotraj lastnega sistem dobro delujejo (kod bi si mislil).
Garmin Connect pa ponuja tudi povezova do drugih platform (Strava, Komoot in kar je še tega) so pa nekatere seveda plačljive (ne Garminu …).
Na koncu pa še vedno ostaja možnost izvoza gpx ozr. fit datoteke in uvoz v drugi program.
Mene bolj zanima, uvoz aktivnosti iz druge naprave v Garmin Connect oz. če upošteva recimo kardio obremenitev (tako se imenuje v Polar Flowu, ne vem kako v Garminu) na podlagi HR iz druge naprave (Wahoo pri meni). Ostale gpx tehnikalije so mi jasne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Kot rečeno, za vsako stvar posebej bos moral pogledati kaj se da in kaj ne. Vcasih garmin podatke bo uposteval pri teh svojih analizah, vcasih jih bo samo vnesel, da jih imas, ne bo jih pa v svoje algoritme vrgel.

Ce te zanima konkretno wahoo, je clanek gor, ce ne pise vse ali je ze kaj novega, bo treba za vsako stvar posebej precesat google. Edina dobra stvar je, da se lahko zaneses na to, da ne bos prvi, ki je naletel na dolocen problem in je ze nekje do prafaktorjev seciran in obravnavan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Ehm - s čim bi pa ti “Garmin” povezovala?

Pas imam npr polarjev, decathlonov, vcasih sem imela tudi garminovega in mi je crknil, cim se je iztekla garancija. Ce torej hocem uporabiti pas,... Polarju je npr popolnoma vseeno, katerega imam za spremljanje aktivnosti.


Tehtnica. Mora biti garminova, ki ni v nicemer drugacna kot ostale, razen seveda v SW, ki enkrat omogoca, drugič onemogoča sinhronizacijo podatkov. Ko si enkrat rekel, naj vnesem pravilno tezo in vse, da zato kar nekaj kaze ura - redkokdo ima tako updajtane telesene parametre, ko jaz. Tehtnice nimam garminove, placujem pa ne vem komu ze par evrov na leto, da zna sinhronizirati v garmin connect, kar rabi. Garminu ne dam nič več... Tole omejevanje na nek svoj ekosistem, kjer se nabija cena za enake produkte, me je malo motit zacelo. Recem enake, ampak je (oziroma ob nakupu vsaj bila) moja vaga recimo bolje ocenjena od garminove.

Kako je drugimi senzorji in pripomocki - hja, bo aljoman povedal za wahooja. Pa kdo drug se za kaj drucga.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.399
3.791
113
davorinm.wordpress.com
Ja, training readiness... ti gimmicki so brez veze. Meri pa pomoje dobro pulz, gps najde takoj, visince dobro meri, baterija je OK. V glavnem senzorje ima dobre, algoritmi so kaki so. O tem smo veliko ze govorili, jaz z mojimi aktivnostmi ne padam okol. Ce se strogo drzis zgolj teka in/ali kolesa je najbrz boljse. Smucanje tudi ok...

V glavnem, ce hoces uro, ki zna prav meriti, je 255 OK, kar s tistimi podatki dela,... meh... Za par sto evrov več jih posiljuje se bolj. Edina stvar, ki pa ima 265 boljse, je pa ekran. Tega se ne morem navaditi (prisla iz samsunga watcha), da sem bog.
Meni je training readiness super. Problem je, da ga zjebe alkohol. Alkohol dvigne utrip in spremeni tisto variabilnsot utripa in javi, da si pretreniral. LOL. S cigareti je verjetno podobno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Hno ja... So dnevi, ko imam na koncu njega vsega poln kufr. Jaz sitna, otroci sitni, v službi neoprimalno, gajslam se cel dan po takih in onakvih opravkih, ki mi dobro voljo zrejo, moj slizbeno odsoten, da ne morem niti kosila outsourcat - pridejo dnevi, ko se zdi, da sploh ne jenja. Pol ga je pa konec. Otroci v postli, si natocim deci vincka, se usedem na kavc, dvakrat globoko zavzdihnem, vzamem knjigo in cez 20min - ura opozarja, da je moj stress level anjušuali haj. Je pa konstantna. Cim se malo umirim - psihicno in fizircno, zacne tulit, da sem nastresirana.
 
  • Haha
Reactions: aljoman

mistique

Guru
16. jun 2009
13.636
1.440
113
Emona / Carnium
Stres povzroča resne odklone pri odčitavanju podatkov s pametnih naprav...
Malce offtopic, ampak a vi dejansko pijete alkohol in uporabljate pametne naprave za spremljanje telesnih KPI-jev?
 
  • Haha
Reactions: zino

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Moja izkušnja glede Polarja. Ura Vantage V sicer super, ko je bila nova. Baterija je dejansko držala bp do 40 ur v gps načinu, kar je meni več kot zadostovalo za 100 km trail teke. In takrat je bila edina ura, ki je imela sekundni interval v gps. Po štirih letih pa baterija ne zdrži več 15 ur, tako da jo je potrebno dopolniti med tekmo ali se poslužit drugih metod.
Sledenje napram Fenixu ni primerjave, Polar krepko zadaj.
Sam vmesnik Polar Flow mi je bil zelo všeč takrat. Zdaj je ostal na istem nivoju kot je bil, ko so ga lansirali.
Potem povezljivost naprav. Včasih sem imel za kolesarjenje Polarjev računalnik, ki je imel strašne težave s povezljivostjo s Flowom, ki jih niso nikoli odpravili. Roko na srce, Garmin, Wahoo, Hammerhead... so jih prehiteli že leta nazaj. Zdaj za kolo uporabljam Wahooja in je treba par korakov, da uvoziš aktivnost v Flow, kjer spremljaš kardio in ostale prčkarije. Je pa problem, da kljub Polarjevem HR H10, ne zazna kardia in posledično ne izračuna kje si z obremenjenostjo. Sicer se vse manj ukvarjam s temi ciframi, ker mi zadostuje da športam in zraven uživam in da se ne obremenjujem več.
Glede updejtov, precej slabo. Nobenih uporabnih dodatkov, kot jih je bila deležna V 2 potem.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.636
1.440
113
Emona / Carnium
Smisel se je tako očiten, da se je razblinil.
Kaj je smisel monitoringa ob neupoštevanju osnovnih smernic za zdravo življenje? Da bo ob vsem stresu (pa ajde dodajmo še čike in alkohol, gensko pogojena stanja, prehranske felerje,...), ura pokazala, da je vse v redu?
Mogoče jaz narobe razumem, ampak raziskave so pokazale, da uporaba raznih naprav za merjenje telesnih funkcij in konstantno spremljanje parametrov, pri nekaterih ljudeh povzroča tesnobo in dviguje raven stresa in...iz "tona" tvojega zapisa je prišel navdih za moj zapis o spirali, ki je noben "battery life" ne reši :)

O uporabi medicinsko požegnanih naprav, ki jih zdravstvene zavarovalnice krijejo bolnikom s kroničnimi boleznimi, imam drugačno mnenje.

Mal sem zas*al sicer super témo...tko da sorry :srce:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Tema je res ena boljših... Ce bi jo dosledno bral, bi vedel, kaj si mislim o teh analizah in algoritmih. Tudi ta post, ki je tebe sprovociral v pisanje je bil temu namenjen. Tako da ja, vsaj mene si narobe razumel. Zivim pa kot živim, ura in raznorazni gadgeti me spremljajo, vsekakor pa mi ne diktirajo nicesar. Že ce bi znali, kar pa ne (vsaj garmin) in to je bil point... Edini SW, ki se mu pustim vodit, je Google maps.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Kaj je smisel monitoringa ob neupoštevanju osnovnih smernic za zdravo življenje?

Sicer je to ze velik OT, ampak ob ta zid redno zadanem v vec razlicnih temah. Kaj je smisel? Igranje s stevilkami. Kdor spremlja kake druge teme, kjer pisem in je na mizo dana kakrsnakoli igra stevilk, to ve. Kaj vse jaz ne merim, da dobim stevilke za obracat. Ni pa to v nikakrsni korelaciji z zeljo po spremembah, kar je pa tezko dopovedat vcasih.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.636
1.440
113
Emona / Carnium
Sicer je to ze velik OT, ampak ob ta zid redno zadanem v vec razlicnih temah. Kaj je smisel? Igranje s stevilkami. Kdor spremlja kake druge teme, kjer pisem in je na mizo dana kakrsnakoli igra stevilk, to ve. Kaj vse jaz ne merim, da dobim stevilke za obracat. Ni pa to v nikakrsni korelaciji z zeljo po spremembah, kar je pa tezko dopovedat vcasih.
Kar se mene tiče velja: "it's a free world" za igranje s številkami, merjenje, analiziranje,...it's even part of my dayjob :)
Moje vprašanje (o smislu) je pa v kontekstu pisanja ynos-a in tebe, o stresu (in alkoholu itd...) oz. na splošno o pojavih, ki zelo slabo vplivajo na naše telesne funkcije (ki jih v tej temi nekateri merite in spremljate). Nek absurd sem tu opazil, to je vse. Je pa res, da ne spremljam vseh tém v celoti...še posebej ne teh, daljših, tako, da z lahkoto zgrešim sarkazem, cinizem, za=bancijo,...
Z merjenjem in štetjem ni nič narobe...eni štejejo bele črte, ki ločujejo vozne pasove, drugi kandelabre,...torej nič takega, kar bi vplivalo na vesolje ali veselje.