Športna ura

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Kapavem...
Iz ene druge teme:

Slo je še nižje... Pol sem pa pocas dost imela in spet "oživela"... Sem se clo laufat spravila, da ne bi slucajn pozabila vstat
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.070
3.819
113
Povprečni pulz v mirovanju zadnje 4 tedne kaže 44. Uro nosim samo podnevi. Na vsakem zdravniškem me pošljejo na ekg in ultrazvok srca. Kjer potem vsakič znova ugotavljajo da ni nič hudega, ker gre za povečanje srca fiziološke narave. In 3x na leto se moram na krvodajalski zagovarjat pri zdravniku, da je pulz 36 nekaj normalnega. Pri teku v breg gre pulz preko 170, pri normalni aktivnosti (tek po ravnem) pa večinoma med 145 - 160. V mladih letih (12-20) je bil ca. 10 udarcev višji, torej, v mirovanju ca. 50, max. 185.
 
  • Wow
Reactions: mr_

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.535
-1.384
63
Povprečni pulz v mirovanju zadnje 4 tedne kaže 44. Uro nosim samo podnevi. Na vsakem zdravniškem me pošljejo na ekg in ultrazvok srca. Kjer potem vsakič znova ugotavljajo da ni nič hudega, ker gre za povečanje srca fiziološke narave. In 3x na leto se moram na krvodajalski zagovarjat pri zdravniku, da je pulz 36 nekaj normalnega. Pri teku v breg gre pulz preko 170, pri normalni aktivnosti (tek po ravnem) pa večinoma med 145 - 160. V mladih letih (12-20) je bil ca. 10 udarcev višji, torej, v mirovanju ca. 50, max. 185.
Ko si že omenil krvodajalsko. Sam dajem kri 2x letno, zgodaj spomladi in pozno jeseni. Zaradi športanja. Pozimi nisem tako fizično aktiven, kot v pomladnih in poletnih mesecih. Rabim pa, nekje več kot 20 dni, da pridem na nivo, pred krvodajalsko. Jasno, tudi utrip je višji v tem obdobju. Sem pa prva dva, tri dni bolj v mirovanju, le kak sprehod.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Zdaj sem pa jaz naletela na en problem, če mi ve kdo razložiti, kaj dogaja ali gre samo za kaki čuden bug. Imam zadnji FW 16.19 (FR 255S), ampak zdaj že nekaj časa, ta pojav je pa nastal samo enkrat.

odpravila sem se tekat in vmes mi je za cca 3/4 ure nabilo pulza 50 preko dejanskega. sem brskala in mi je zrisal podoben graf kot tistim s problemom "cadence lock-a". Ampak to ne more biti to, ker pri cadence locku bi mi pulz praktično točno kazal, zdaj je bil pa torej 40-50 preko kadence.

je imel že kdo kaj podobnega, lahko jaz kaj naredim, da neha takole nagajat?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Kot ponavadi. Ampak cadence lock je, da pobira vrednost kadence. Pri meni je kazal pulz 40-50 visji od kadence. Ce bi kazal kadenco, bi bilo "prav" :p sploh vedela ne bi...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
nihče? se komu sanja, v čem je težava, da se ji ognem v prihodnje, če lahko...
še slikca, o čem je govora, če nisem bila razumljiva:

torej problem je tisti del, ki ne "sovpada" s kadenco. Bolj jasno bi sicer bilo, če bi kadenco narisal na isto skalo na levi. na prvi uč izgleda tole kot "cadence lock", ampak od kadence skala je na desni.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.600
706
113
nihče? se komu sanja, v čem je težava, da se ji ognem v prihodnje, če lahko...
še slikca, o čem je govora, če nisem bila razumljiva:

torej problem je tisti del, ki ne "sovpada" s kadenco. Bolj jasno bi sicer bilo, če bi kadenco narisal na isto skalo na levi. na prvi uč izgleda tole kot "cadence lock", ampak od kadence skala je na desni.
metoda merjenja...
uporabi prsni pas ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
ja, sem pobrskala tudi po garminovem forumu. kar nekaj se jih je pofočkalo zadnje tedne, ko je nov FW zaradi tega buga, ki se ponavlja sporadično že leta na vseh njihovih urah. Zadeva optične senzorje...

pasa nimam. sem imela enega garminovega, ki je crknil, ostali ne delajo z njim. Je pa to prvič, odkar imam katerokoli uro ali zapestnico, ki meri srčni utrip na zapestju. imam jih pa odkar obstajajo... ker se pač hočem ogniti prsnemu pasu. dobr, saj me ne bo konec, ampak če bi bilo na meni, da lahko kaj naredim, da do tega ne pride (oziroma sem zdaj nevede naredila kaj, da je do tega prišlo), bi pač upoštevala. če je neodvisno od mene, kar očitno je, pa ne bom več kaj dosti dobre volje izgubljala na tem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
ja, ravno hotela dopisati, pa si me prehitel. dobr... point je, da nimam kaj.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Ko sem jaz take stvari spraševal, so mi povedali da ure sploh ne rabim in naj jo prodam, da bo mir. :aplauz:
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.881
903
113
Če te kaj potolaži imam Polarjev Pacer, pa sem tudi nekajkrat opazil da mi je HR "odtaval" v eno drugo območje za nekaj časa...nazadnje danes.....pičim v 1 hrib , pridem na vrh s cca 155bpm.....tam bil(miroval, malo debate)nekaj min., se odpravim nazaj pogledam na uro pulz 145 ,...snamem uro, obršem roko, zategnem pas......140.......pomerim na vratu s prsti ....cca 90.......
Potem na poti 2x dokaj kratka , ampak zelo strma odseka ....pulza na vrhu dejansko ziher >150....ura kaže , laganih 130.
Vem , da je na roki malo zakasnitve, sam toliko pa spet ne.

Tako da , optično merjenje na roki ima omejitve in ...."zanimive feature" serijsko. :) , ki jih pogruntaš s časom.

Pas je seveda veliko bolj zanesljiv, če hočeš bit zihr.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.526
6.264
113
Meni je gor vzet garmin cca 3/4h kazal 220+ pulza in na slabih 2h teka povprecje 191. zadeva je bug, ki se vleče ze leta, in ni omejen na garminove zapestne ure, s pasom zna biti isto.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.592
994
113
48
KR
Meni se pa zdi, da mi Fenix 7 PRO res dobro meri HR in predvsem vedno približno isto, ko grem na isti hike. Sem ga primerjal s Polar pasom in ni nekih odstopanj.
Je pa v PRO verziji nov izboljšan HR senzor Garmin Elevate V5, tako da je lahko zaradi tega razlika v natančnosti.

1699161995356.png
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.600
706
113
Meni se pa zdi, da mi Fenix 7 PRO res dobro meri HR in predvsem vedno približno isto, ko grem na isti hike. Sem ga primerjal s Polar pasom in ni nekih odstopanj.
Je pa v PRO verziji nov izboljšan HR senzor Garmin Elevate V5, tako da je lahko zaradi tega razlika v natančnosti.

Poglej priponko 74648
ne moreš primerjat
hoja nima enakomernih tresljajev, kot tek