Športna ura

22. jul 2007
13.290
1.585
113
124
Po brskanju za urami sem naletel na tole stran s popusti za Garmin ure.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.264
113
Je kdo videl že Forerunnerja 965? Me mika menjava iz 255 zaradi zaslona, ampak ne vem, če je to vredno toliko več :)

Jaz se zaslona ne morem navaditi. Prisla sem s Samsunga. Lahko rečem, da je bil šok, od katerega se še nisem čisto pobrala. Ce bi danes kupovala, to vedoc, in je 265 blize samsungu kot 255, bi najverjetneje doplacala razliko. Menjala pa ne bom, bo pa to pomemben faktor pri naslednjem nakupu.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
MIP tehnologija ima svoje prednosti in slabosti. Odlično vidna zunaj ob močni svetlobi in zelo nizka poraba energije. Po estetiki AMOLEDu seveda ne seže do gležnjev. Slednji je imel svojčas težave pri berljivosti zunaj, menda pa so to v zadnjih generacijah precej popravili. Vsaj tako pravijo uporabniki Epixa 2 in Forerunnerjev 265 in 965. So precej bolj energijsko požrešni, ampak je menda tudi to precej izboljšano. Edino, kar zna biti pri AMOLEDu moteče, je močna osvetlitev ponoči. Če imaš nastavljene geste za vklop ekrana, sredi noči v spalnici prav dan naredi in marsikomu je to moteče.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.264
113
Ciljam predvsem na jtfcja, ker ima najbolj frisno v spominu najbrz...

Zelela sem, da mi ura pokaže Vo2max na eni izmed dejavnosti, s katerimi to zna. Za kolo zal nimam vsega potrebnega in sem sla tečt. Laufala 20min in mrzila vsako minuto, da sem potem ugansnila in... Nikjer nasla ocene VO2maxa.

Po brskanju naletim na tole:

Mi lahko torej kdo pove, ce se spomni, ce ste tudi mogli ne vem kolikokrat in kako pogosto laufat. Res mi je uslo tole in res ne maram teka.

In podvprasanje, ker se mi udi da mi odgovor na zgornjega ne bo všeč, kaj rabim za na bicikel in kje dobiti. Nisem se nekaj hotela v stroske metat zaradi tegale firbca, ampak laufanja res ne maram...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Za vo2max rabiš kolo s powermetrom. Brez ne bo nič. Pri teku pa velja, da moraš imeti track, kjer ima ura vsaj 5 km odličen gps sprejem, poleg tega pa še vklopljen merilec srčnega utripa.

Tako da si verjetno pretekla premalo. Poleg tega meritev za eno dejavnost ne pomeni enake meritve za drugo, tako da je vrednost pri teku irelevantna za kolo, oboje pa npr. za plavanje ali veslanje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.264
113
Tek je v navodilih omejen s casom. 10min. Dau za ziher, sem seveda tekla dalj casa.

Vem, da je vo2max malo drugacen za vsako dejavnost, ampak zdaj imam eno oceno, za katero ne vem od kod, garmin pa zna s tekom in kolesom delat. In sem hotela kako bolj zanesljivo oceno. Najbrz pa razlike niso enormne, ne bom enkrat v vijoli, drugic pa v oranznem. Powermetra pa nimam. To najbrz nekaj na bicikel nataknes? Kaj in za koliko? Ta ocena bi sicer zame tudi bila bolj relevantna, ker kolesarim pa ampak spet, zavisi koliko bi me ta firbec stal... Med plavanjem pa zal ne zna, po moje nalasc izpusceno, ker ima tezave z merjenjem pulza v vodi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.856
10.560
113
kod Džej-Zija
Powermeter te stane od 300 eur dalje. Lahko je v gonilki, lahko je v pedalih, lahko je v zadnjem pestu. Lahko je enostranski (cenejši), lahko je dvostranski (dražji). Če ga nisi rabila dosedaj, ga nima smisla kupovat zaradi vo2max.

Kako je garmin prišel do tvoje ocene vo2max, pa vesta samo Bog in garmin. Pa za prvega nisem čisto ziher.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.525
6.264
113
Saj zato me pa firbca...

Ampak 300 ojrov pa res ne dam, ker ga za drucga ne rabim... Sem racunala okoli 100tke, kaj tacga.

Klinc pol. Bom se na polarjevega naprej zanasala, ceprav mi je tako mimo. Ležiš 5min in cimmanj delaš...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Saj zato me pa firbca...

Ampak 300 ojrov pa res ne dam, ker ga za drucga ne rabim... Sem racunala okoli 100tke, kaj tacga.

Klinc pol. Bom se na polarjevega naprej zanasala, ceprav mi je tako mimo. Ležiš 5min in cimmanj delaš...
Zakaj te sploh tako matra VO2max?
Tek ali kolo sta najbolj primerna za določitev le tega. Ker redno ne prakticiraš ne enega ne drugega tudi, če se greš testirat bo rezultat vprašljiv.

Drugače pa tole, za točno meritev....cenovno ugodna varianta. :) brez LAB-a.

....ampak spet boš tekla ali kolesarila po protokolu.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Danes sem reku, probajmo teh 5k odtečt....prvič po parih letih.

Pa nastavim tek na uri.... in mi predlog od zjutraj sproži (vsako jutro mi pove kak tempo nekaj takega)... pa potem dobim tempo rdeče, zeleno, rdeče zono (za tempo).

Potem se trudim par kilometrov, da sem v zeleni zoni.... potem pa preklopim, da mi kaže pulz in je bil spet previsok, , medtem mi je pa tempo padel in mi je začelo žvižgat, da naj laufam hitreje.

Sedaj sem malo pregledal te programe (nisem nobenega treniranja nastavil etc....).

1682893208179.png


Potem sem se še mal igrat, in sem dobil en program treninga, tudi če si ga nisem nastavil. Zgleda, kot default.... Vsak dan... WTF
1682893231926.png


Kaj me če ta motherfucker ubit.... lol. Se mogoče ne bi blo slabo, da bi eno uro se na dan rekreiral, samo tole je pa mal too much.

Drugače je tudi trening noter za začetnika 3x na teden, 2 mesca (Kar bi še bilo normalno ) da odlaufaš 5km v 25 minutah.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Danes sem reku, probajmo teh 5k odtečt....prvič po parih letih.

Pa nastavim tek na uri.... in mi predlog od zjutraj sproži (vsako jutro mi pove kak tempo nekaj takega)... pa potem dobim tempo rdeče, zeleno, rdeče zono (za tempo).

Potem se trudim par kilometrov, da sem v zeleni zoni.... potem pa preklopim, da mi kaže pulz in je bil spet previsok, , medtem mi je pa tempo padel in mi je začelo žvižgat, da naj laufam hitreje.

Sedaj sem malo pregledal te programe (nisem nobenega treniranja nastavil etc....).

Poglej priponko 67072

Potem sem se še mal igrat, in sem dobil en program treninga, tudi če si ga nisem nastavil. Zgleda, kot default.... Vsak dan... WTF
Poglej priponko 67073

Kaj me če ta motherfucker ubit.... lol. Se mogoče ne bi blo slabo, da bi eno uro se na dan rekreiral, samo tole je pa mal too much.

Drugače je tudi trening noter za začetnika 3x na teden, 2 mesca (Kar bi še bilo normalno ) da odlaufaš 5km v 25 minutah.


Zakaj ne nastaviš programa za začetnike ?
Kar je bilo v nogah par let nazaj je že zdavnaj šlo pa-pa (razen če nisi kaj drugega delal ta čas)......pa par let starejši tud si....
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Probal sem, ker se je pisalo od laufanja in v02 max...... Pri laufanju se je zmeraj slabo končalo po parih tednih, da ne bom več niti poskušal.

Je pa zanimivo, da ura predvideva da sem tekač, in mi zjutraj predlaga te treninge.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.878
903
113
Probal sem, ker se je pisalo od laufanja in v02 max...... Pri laufanju se je zmeraj slabo končalo po parih tednih, da ne bom več niti poskušal.

Je pa zanimivo, da ura predvideva da sem tekač, in mi zjutraj predlaga te treninge.
Pusti uro doma in teči po občutku,...če bi rad tekel.
Ko boš prelaufal 5km v 30 min, pa si jo namontiraj.

Ne rabiš ure zato da lahko tečeš.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Svoj

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.525
1.070
113
Titograd
Za 5 km prelaufat ne rabiš nič, to je samo neka razvada. Mislim, lahko jo imaš, tudi sam imam 6 let starega Spartana, ni pa je nujno imeti. Še nekateri tekači na maratonu Des Sables je nimajo.