Športna ura

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.840
2.581
113
Tema je o urah vi ste ši pa že na medicinsko raven. Po ene treh mesecih uporabe f7x lahko povem da je spet najlepša ura. Prej je bila f3. Ker je veemenv pyzdi, ker se mi ne da..... programe še neki nisem koristil. Joja, bord, kolo, to ja.Sam da Garmin pogruntal lučko. Po xxx letih? Svetovno. Js jo dnevno uporabljam. Od vsega na uri ravno lučko koristim dnevno.

Fizično te ure koštajo 50€ verjetno da jih naredijo, in ravno zaradi medicine ti računajo verjetno nX maržo. No eni, jih pa za lučko kupite. :p
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.577
987
113
48
KR
Tisti kateri imate Fenix 7x, kolk velika zapestja pa imate kej? Sam imam nekje 17,5 - 18 cm, pa ne vem, če mi ne bi bila 7x prevelika. Trenutno imam D2 Air, katera je samo 43mm. Mogoče lahko kdo tud kakšno fotko prpopa in pove koliko veliko zapestje ima? Lahko tudi z navadno Fenix 7. Hvala.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.324
72
48
@ jtfc tako kot pravi ynos poglej parametere ki so jih vnesel, ker ti analizo ne dela pravilno. Nemogoče je, da si bil toliko časa v anaerobnem pragu pri takem grafu HR.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.577
987
113
48
KR
Med 18,5 in 19. Sliko sem pa obesil par strani nazaj. Najbolje je, da gres v kaksno trgovino in probas različne variante.
A to si pravilno izmeril zapestje? Sicer ta obseg se men ne zdi najbolj optimalna meritev zapestij. Ker nekdo lahko bolj zategne vrvico, nekdo manj, pa je razlike lahko tudi 1,5cm. Po moje bi bilo najboljš s šublerjem izmerit. :) S šublerjem imam jaz 55mm čez zapestje.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.577
987
113
48
KR
Bom šel pa itak potem v trgovino probat. Samo mal tipam, ker bom mogoče clo počakal na F8.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.330
3.755
113
davorinm.wordpress.com
A to si pravilno izmeril zapestje? Sicer ta obseg se men ne zdi najbolj optimalna meritev zapestij. Ker nekdo lahko bolj zategne vrvico, nekdo manj, pa je razlike lahko tudi 1,5cm. Po moje bi bilo najboljš s šublerjem izmerit. :) S šublerjem imam jaz 55mm čez zapestje.
S šiviljskim trakom od žene. Na eno strani kosti in na drugi. Je pa odvisno ja Kok zategnes. Šublerja pa pri sebi nimam.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.343
1.366
113
Takšen imam tudi plan zdaj. 2x na teden daljši tek na nižjem HR, 1x na teden hrib, 1x kolo turistično po ravnem. V upanju, da se zgradi močna baza, da bo potem v hrib 130 in ne 150 ob istem tempu. Me prav zanima kok se bo hoja v hrib poznala pri kondiciji in obratno. Kok bo tek pomagal za hojo v hrib.
Če ti kaj pomaga. Ko sem 2 leti nazaj začel redno hoditi na Pohorje je bil pri vzponu, ki je trajal cca 70 minut moj utrip preko 162 cca 21 minut, maks sem imel med 180 in 185 (Cona 4 se mi začne pri 163 bpm). Konec istega leta je bil moj maks utrip 165, preko 163 bpm pa sem bil samo še 8 minut. V tistem letu sem imel 57 vzponov na Pohorje, vse v približno istih časovnih okvirih.
Lani sem jih imel npr samo 29 in je bil moj maks utrip ponovno okrog 177, pulz preko 162 pa sem imel spet cca 20 minut.
Meni je sicer fajn pogledati, ko mi ura napiše, da sem kao dobro pripravljen, čeprav sam vem, da imam vsaj 15 kg preveč :):) Si pa pulz spremljam v večini primerov s trakom čez prsni koš, ker je bolj natančen, saj sem imel pred leti resne težave s srcem.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.578
694
113
nasvet je enostaven: kg dol in redna vadba.

Je pa to vsako leto težje. ;) Sploh, ko se ljudje enkrat zapustijo
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.330
3.755
113
davorinm.wordpress.com
Ima tri stopnje bele lučke in eno blago rdečo. Pri močni greš lahko v popolni temi s hriba dol pa vidiš vse. Lahko si naštimaš da ti med laufanjem sveti izmenično bela (naprej) in rdeča (nazaj). Uporabna pa je za nešportne zadeve tudi. Ko greš na skret ponoči, da vidiš kam prijet pa ciljat brez luči :valjamse: , Rdeča luč, da ne zbudiš žene ko greš spat za njo. Ko kej pade pod sedež v avto itd.... Lahko imaš za impro luč na kolesu.... za SOS signal itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.330
3.755
113
davorinm.wordpress.com
Aja pa ko npr ponoči psa pelješ na sprehod. V eni roki povodec, v drugi vrečko. S telefonom težko svetiti kje je za pobrati. Pride prav lučka na uri.