Kako pa lahko to dosežeš? Povratni vod se verjetno vrača z temperaturo prostora, če se vsa voda na dnu radiatorja ohladi na temperaturo prostora.Dvižni vod 45°C, povratni 40°C, oziroma ogrevalna voda je vedno med 40 in 45°C.
Kako pa lahko to dosežeš? Povratni vod se verjetno vrača z temperaturo prostora, če se vsa voda na dnu radiatorja ohladi na temperaturo prostora.Dvižni vod 45°C, povratni 40°C, oziroma ogrevalna voda je vedno med 40 in 45°C.
Ker smo z elektriko baje 85% samooskrbni, verjetno ni osnove za kake večje podražitve.To ne pomeni da bo imel NekdoK poloznico kot ti. On bo se vedno imel okoli jurja stroska.
Tc porabi priblizno 3x manj energije kot jo olje odda od sebe. Pri nekdanjih cenah elektrike!
Plin v Domzalah je bil tudi do lani pol cenejsi od olja. Letos je pa 2x drazji od olja.
Kako bo s ceno elektrike je pa....nasi proizvajalci se ne bodo sli dumping glede na cene v bliznji tujini.
Decembra je bila elektrika na borzi "10"x drazja kot leto prej. Preko 50c/kwh
Ja, pol evra za kwh brez dodatka prašičevca
Saj vecina sistemov ni enokroznih(zaporednih) . Večina je dvokroznih. Torej v vse radiatorje pritece enako topla voda.Stalno kroženje? Če bi se ohladilo na temperaturo prostora, ne bi za naslednji prostor ostalo nič. Vsaj znotraj istega tokokroga. Pade sigurno, ampak ne toliko.
Ce bi ti lahko svoj produkt prodal tujcu po 5 evrov, ali domacemu po evro, komu bi prodal?Ker smo z elektriko baje 85% samooskrbni, verjetno ni osnove za kake večje podražitve.
Če imaš dvocevni sitem, ti z lahkoto gredo čisto vsi radiatorji na dnu na temperaturo prostora.Stalno kroženje? Če bi se ohladilo na temperaturo prostora, ne bi za naslednji prostor ostalo nič. Vsaj znotraj istega tokokroga. Pade sigurno, ampak ne toliko.
Slaba ideja, ker gre za dvosmerni proces. Bolje rečeno: butasta ideja. Ko bodo cene v okolici nižje od naših lokalnih, pa bomo zaradi močne samooskrbe in "nacionalnega" interesa rade volje plačevali dražjo elektriko kot drugje? Zakaj se znižajo cene domači pšenici, ko imajo nekje po svetu super pogoje in viške. Ne bi se smelo, mar ne? Ali pa bi samo sedaj pri elektriki naredili socialistično izjemo?Ker smo z elektriko baje 85% samooskrbni, verjetno ni osnove za kake večje podražitve.
Sistem seveda ne laufa tako, da bi vso elektriko prodal ven, doma pa jebitese. Ker imamo dokaj konstantno proizvodnjo, ki ni odvisna od vremena, nočne viške lahko in tudi jih, drago prodajamo sončnikom.Ce bi ti lahko svoj produkt prodal tujcu po 5 evrov, ali domacemu po evro, komu bi prodal?
Kdo pa jim je postavil objekte in opremo za prodajo tega produkta? Oni sami?Ce bi ti lahko svoj produkt prodal tujcu po 5 evrov, ali domacemu po evro, komu bi prodal?
Slaba ideja, ker gre za dvosmerni proces. Bolje rečeno: butasta ideja. Ko bodo cene v okolici nižje od naših lokalnih, pa bomo zaradi močne samooskrbe in "nacionalnega" interesa rade volje plačevali dražjo elektriko kot drugje? Zakaj se znižajo cene domači pšenici, ko imajo nekje po svetu super pogoje in viške. Ne bi se smelo, mar ne? Ali pa bi samo sedaj pri elektriki naredili socialistično izjemo?
Ta trenutek bi lahko bila idealna politična prilika, da energente osvobodimo navlake dajatev in ohranimo samo trošarino in DDV? Močno dvomim v uspeh, ker bi to pomenilo, da en kup paradržavnih inštitucij odpade, od eko sklada naprej.
Treba je samo nadzor nad financami imeti in odgovornost uprave in racunovodstva..Tega pa ni nikjer v drzavnih firmah.Kdo pa jim je postavil objekte in opremo za prodajo tega produkta? Oni sami?
In mine 10 let in sistem postane neuporaben, nezadosten, brez vlaganja vanj.Elektrika je naša, ljudska, v glavnem je bil sistem postavljen v jugi, prav tako večina objektov za pridobivanje elektrike.
Od kje ideja, da se doma pridobljena elektrika (pravite, da je je 85%) domačim potrošnikom prodaja po cenah, ki so na evropskih borzah.
To nima veze s socializmom. To je lomastenje distributerjev po končih potrošniki in domači industriji.
Kaj je smisel tega posta? Ne razumemIn mine 10 let in sistem postane neuporaben, nezadosten, brez vlaganja vanj.
Vsako stvar je treba vzdrževati, nadgrajevati, obnavljati. Juga je umrla pred 30 (tridesetimi) leti.
Načeloma pa ne bi rabili vlagati v ceste, saj so jih zgradili Rimljani, mar ne?
Čudno je, da za energetske investicije včasih prispeva tudi proračun. Gre za zelo tržno dobrino. Država poskrbi za zakonske podlage in mogoče kako jamstvo za kredite. NEK2 načeloma ne bi smel bremeniti proračuna.
Blokarji običajno nimajo 300+ kv. m stanovanj.Men je pa Pepejev post cist kul.. hitrej ko se bomo zavedal da je “nase” tud treba placat in da je to najhitrej dosec ce se obnasajo trzno - prej bodo stvari postavljene na svoje mesto..
Poglej kolk blokarjev sedaj jamra nad cenami ogrevanja.. “neverjetnih 150€“ majo ogrevanja - lani je bilo pa samo 50.. a dej dej - da tisti ki smo/so v hisah dajejo 200+ ze zadnjih xy let blokarjev ne zanima an..
isto k uni svicarski krediti.. gemblas - sometimes you win.. sometimes you loose
in ja - nima veze z soncno.. ampak lej - to je alter klasika
Do zdej so se pa pocen grel pa okna odpiralne glede na m2Blokarji običajno nimajo 300+ kv. m stanovanj.