Slovenske železnice

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Jutri moram na Ptuj. Startal bi iz postaje Most na Soči.
Od doma do vstopne železniške postaje imam 10min vožnje.
Od končne železniške postaje do cilja imam 10min hoje.
Gledam vozni red (prestopne čase ter zamude) in po pravici povedano ne upam :rolleyes:
Mišn inposibl. Sploh če moraš bit na cilju ob določeni uri.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Tisti prazni je verjetno "1. razred", za katerega je doplačilo.
Ne. Cel vlak je zaklenjen in v temi. Na tega zaklenjenega bi šlo še 500 potnikov oz polovica iz prvega, da niso kot sardele.
Prvi razred je itak fail prve klase. Namesto 1 razreda bi dali več prostora za kolesa, če se gremo brez avta pa te fore.
Ni na vsaki postaji trole za naprej.
Zakaj pa je za e-kolo 100% višje doplačilo kot pa navadno mi pa tudi ni jasno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.336
113
Koliko se vozis z vlaki?

ker to je pomembno vprasanje preden na polno pametujemo o tej temi. Kee velikokrat se o tem razpise folk ki vlaka ne koristi. Jaz ga redko in se to v tujini. Tudi ce bi ga v sloveniji doterali do onemoglosti ga ne bi koristil. In zato sem omejen pri tem kok lahko pametujem. Ce bi vsi samo pametovali in se nihce ne misli vozit pol je skoda denarja za modernizacijo.

osebno navijam za ICE progo LJU-MUC… bi gospodarsko kar vplivala na slovenijo
pa ICE maribor-graz-dunaj
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.730
788
113
toti Maribor
  • Všeč mi je
Reactions: tony

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.743
3.467
113
Kaj ne bi reševali na način, kot je to rajnka počela z inflacijo: brisala je ničle z dinarjev po potrebi. Enako vlak z zamudo ukineš in je prvi naslednji (ali eden od naslednjih) po urniku.
 
  • Haha
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
No letos sem si upal z vlakom na letališče na Dunaj.

In naslednjič več ne grem iz Maribora ampak se rajši peljem z Avtom do Špilja in tam pustim avto, ker je majster iz Ljubljane proti Budimpešti pridelal 40 minut zamude do Gradca.

No še sreča, da sem šel en vlak prej, da sem na koncu tekel do terminala 1 da sem dobil letalo.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Iz Facebooka
Vedno manj mi je jasen vozni red.
Sem pogledal koliko minut je normalno pa vsak po svoje en vlak 16 minut takoj naslednji 23 minut! Tretji 19 minut. Vsi imajo enake postanke Slovenski Javornik, Žirovnica, Lesce-Bled, Radovljica in obratno.
FB_IMG_1698139117182.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
No letos sem si upal z vlakom na letališče na Dunaj.

In naslednjič več ne grem iz Maribora ampak se rajši peljem z Avtom do Špilja in tam pustim avto, ker je majster iz Ljubljane proti Budimpešti pridelal 40 minut zamude do Gradca.

No še sreča, da sem šel en vlak prej, da sem na koncu tekel do terminala 1 da sem dobil letalo.
Žal je tako, da moraš na take zadeve računati. In NE opravičujem nesposobne SŽ. Jaz recimo zato vedno grem 1 ali 2 vlaka prej, pa grem na letališču na kavo ali kaj v miru preberem, kot pa, da se živciram ali bom prišel ali ne.
Recimo, če bi nabasal na prometno na cesti, bi bilo pa kaj? Res pa je verjetnost za to, bistveno manjša kot pa velika zamuda vlaka. :obesise:
 

dask

Majstr
21. sep 2023
404
437
63
Po dolgem času sem šel na vlak.... in se peljal z busom :nazdravje: ki je imel že v štartu 10 minut zamude. Menda so nekaj praskal po progi nekje, izvedel sem od majstra na postaji, ki odpremlja vlake. Na netu nič, prodajalca kart na postaji že dolgo ni več....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ma pose*jem na tak javni železniški prevoz in kvaliteto le tega!
Letos avgusta nas je šlo 9 kolegov iz Celja v KP, na recimo temu kopanje na obalo. Ideja je vzklila iz nedolžne debate, kjer smo ugotovili, da se pravzaprav nihče od nas že vrsto let ni peljal z vlakom.

Rečeno, storjeno, udejanjimo zadevo. Pridemo na železniško ob 3:45 zjutraj, nakar prva informacija po zvočniku, da vlak zamuja pol ure. Ok, vlak se čez pol ure res končno privleče, kompozicija stara od oka nekje 40 let, ki je prišla ne vem od kod...(iz preteklosti verjetno). Vstopimo in prvi šok: vlak nabito poln ljudi različnih kultur, od ciganov, Madžarov, ni da ni kaj vse je bilo gor. Folk ležal po dolgem in počez v kupejih, po hodnikih, vse je smrdelo po zatohlem, ko sem samo šel mimo (zaprtega) wc-ja sem moral pogoltnit svoje kozlanje, ker mi je dobesedno vrglo gor od smradu :bruh:. Prehodili smo cel vlak 2x, in ni blo šans da se zakampiramo nekam, kjer bi lahko normalno sedeli..na srečo je potem stvari vzela v roke prijazna sprevodnica (mlada, res luštna - edina pozitivna stvar celotne izkušnje), ki je odpirala kupeje in brcala speče in razkomotene potnike. Tako je na pas mater naredila nekaj prostora, da smo se lahko posedli v 3 različne vagone..na srečo zjutraj še ni bilo vroče in smo 4.5 (!!) urno pot do Kopra lahko prepotovali v nekih znosnih temperaturah..Ko se mi je zdelo, da ima vlak največjo hitrost, sem jo zmeril preko GPS-a v telefonu in hitrost je znašala 55 km/h, sicer pa okoli 40-50. Roglič to pot prekolesari hitreje...nazaj smo šli ob 20 uri zvečer z istim vlakom, ki je pravzaprav čakal tam, kjer nas je odložil. Iz preventive smo tokrat šli na vlak 1 uro prej, da smo se lahko posedli skupaj. Ampak vožnja nazaj je bila peklenska, temperatura na vlaku je bila po mojem okoli 40 stopinj in še dobro, da smo imeli konkretno podlago (v promilih), da smo to zdržali. Ne vem, mogoče je to normalno ampak take izkušnje v teh časih nisem niti v najhujših sanjah pričakoval. Če bi bil trezen bi šel domov raje nekako v lastni režiji, ne glede na strošek in čas. Dejansko se mi je film zavrtel nazaj v leto 1998 ko sem se s takistim vlakom vozil v vojsko.

Hvala SŽ za avanturo, katere res ne bom nikoli pozabil! :bruh: :bruh: :bruh:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
Ma pose*jem na tak javni železniški prevoz in kvaliteto le tega!
Letos avgusta nas je šlo 9 kolegov iz Celja v KP, na recimo temu kopanje na obalo. Ideja je vzklila iz nedolžne debate, kjer smo ugotovili, da se pravzaprav nihče od nas že vrsto let ni peljal z vlakom.

Rečeno, storjeno, udejanjimo zadevo. Pridemo na železniško ob 3:45 zjutraj, nakar prva informacija po zvočniku, da vlak zamuja pol ure. Ok, vlak se čez pol ure res končno privleče, kompozicija stara od oka nekje 40 let, ki je prišla ne vem od kod...(iz preteklosti verjetno). Vstopimo in prvi šok: vlak nabito poln ljudi različnih kultur, od ciganov, Madžarov, ni da ni kaj vse je bilo gor. Folk ležal po dolgem in počez v kupejih, po hodnikih, vse je smrdelo po zatohlem, ko sem samo šel mimo (zaprtega) wc-ja sem moral pogoltnit svoje kozlanje, ker mi je dobesedno vrglo gor od smradu :bruh:. Prehodili smo cel vlak 2x, in ni blo šans da se zakampiramo nekam, kjer bi lahko normalno sedeli..na srečo je potem stvari vzela v roke prijazna sprevodnica (mlada, res luštna - edina pozitivna stvar celotne izkušnje), ki je odpirala kupeje in brcala speče in razkomotene potnike. Tako je na pas mater naredila nekaj prostora, da smo se lahko posedli v 3 različne vagone..na srečo zjutraj še ni bilo vroče in smo 4.5 (!!) urno pot do Kopra lahko prepotovali v nekih znosnih temperaturah..Ko se mi je zdelo, da ima vlak največjo hitrost, sem jo zmeril preko GPS-a v telefonu in hitrost je znašala 55 km/h, sicer pa okoli 40-50. Roglič to pot prekolesari hitreje...nazaj smo šli ob 20 uri zvečer z istim vlakom, ki je pravzaprav čakal tam, kjer nas je odložil. Iz preventive smo tokrat šli na vlak 1 uro prej, da smo se lahko posedli skupaj. Ampak vožnja nazaj je bila peklenska, temperatura na vlaku je bila po mojem okoli 40 stopinj in še dobro, da smo imeli konkretno podlago (v promilih), da smo to zdržali. Ne vem, mogoče je to normalno ampak take izkušnje v teh časih nisem niti v najhujših sanjah pričakoval. Če bi bil trezen bi šel domov raje nekako v lastni režiji, ne glede na strošek in čas. Dejansko se mi je film zavrtel nazaj v leto 1998 ko sem se s takistim vlakom vozil v vojsko.

Hvala SŽ za avanturo, katere res ne bom nikoli pozabil! :bruh: :bruh: :bruh:
To si nabasal neki spejšl vlak, jaz sem nazadnje šel dol do kopra z Stadler jem, no vsaj do Divače pol pa Bus, in je bilo OK.

Je pa res da sem šel iz Maribora nekje okrog 6 in prispel ob 12h.

Mater je postala Slovenija velika.