Skozi šentviški predor 1. julija - končno!!!!

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
skopirano z drugega foruma:

V nekem slovenskem predoru je odpadel betonski strop. Sodišče je na zagovor poklicalo železo, pesek in cement, ki so se zagovarjali:
"Jaz o tem ne vem nič. Pripeljali so me tja, me nategovali in zvijali," je reklo železo.
"Polivali so me z vodo, me mešali in še preden sem se zavedel, sem bil že vgrajen," se je zagovarjal pesek.
"Kaj pa mene zraven mešate? Če me prej niste, me še zdaj pustite pri miru!" se je jezil cement.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.301
286
83
39
Ljubljana
Ne ne, jz sm uno o čehu kako se je furu s svojo škodo, pol se mu slekla žena, njemu se dvignu pa pol začel špricat gor, k je vidu da je omet začel padat dol je ******, za tem pa prletu švabo pa padl na njega
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Ja... politiki so napisali naj podizvajalec ne nanese vezne mase.
Največja napaka politike (v tem primeru Žerjava) je nerazumljiva brezjajčna popustljivost.
Zakaj je dal SCT do ponedljka da zgruntajo, kako bodo popravili. Za to je 8 ur povsem zadosti časa (bi pač pol firme sredi noči vrgli iz postelje, da naredijo krizni štab on ministru dajo odgoovor). Do ponedlejka bi moral biti omet že snet (pač pošlješ apr 100 delvcev notri, da ga snamejo) ... Ampak ne, po vseh s..., ki jih je SCT naredil, jim še popušča, namesto da bi mel v 24 urah spisan in podan v proceduro predlog zakona, ki takim firmam prepoveduje udeležbo v kakršnihkoli poslih kakršnekoli firme, v kateri ima prste zraven država.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
in kaj bi se zgodilo s sanacijo ometa v predoru, če npr. SCT ne bi dal odgovora v 8 urah?
sicer pa, preberi moj post tam zgoraj, pa ti bo jasno, zakaj taka popustljivost ministra ..
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Ja... politiki so napisali naj podizvajalec ne nanese vezne mase.
Največja napaka politike (v tem primeru Žerjava) je nerazumljiva brezjajčna popustljivost.
Zakaj je dal SCT do ponedljka da zgruntajo, kako bodo popravili. Za to je 8 ur povsem zadosti časa (bi pač pol firme sredi noči vrgli iz postelje, da naredijo krizni štab on ministru dajo odgoovor). Do ponedlejka bi moral biti omet že snet (pač pošlješ apr 100 delvcev notri, da ga snamejo) ... Ampak ne, po vseh s..., ki jih je SCT naredil, jim še popušča, namesto da bi mel v 24 urah spisan in podan v proceduro predlog zakona, ki takim firmam prepoveduje udeležbo v kakršnihkoli poslih kakršnekoli firme, v kateri ima prste zraven država.
stupid-1.gif

Zakaj jim je dal toliko časa? Morda, ker je dovolj pameten, da ve, da je stvari treba premisliti in poiskati najboljšo rešitev.
Či bi jim dal recimo le 8 ur in bi bilo potem narobe še kaj hujšega bi takoj spet s prstom na njega kazali, "da se je ministru mudilo in jim je dal le 8 ur". In ti bi bil verjetno med njimi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Žerjav je edini, kateri je sploh kaj izsilil od koga (DDC, SCT), ostali se vse pod mizo zmenjo.
uf-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bi raje videl da z davkoplačevalskim denarjem poravna njihov fuckup?

Se pravi, naj tudi protipožarno zaščito lepo financira iz žepa ministerstva?
hysterical-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
seveda protipožarno zaščito financira ministrstvo, tako kot cel predor.
sicer pa nima smisla tabi razlagati te stvari, ko očitno poznaš, kaj vse se je žerjav in prejšnji ministri menil z izvajalci in nadzorom (namig: eno je, kar se po televiziji pove, drugo je pa, kar se ustno dogovori in plača v naslednji pogodbi ali aneksu)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če ne bi bil umsko prikrajšan, bi dojel da mislim drugo protipožarno, katera šele pride pa tudi odstranjevanje sedanje.

Za ostalo pa prosim, da se s svojimi izčrpnimi informacijam obrneš na kriminaliste, kateri se že ukvarjajo s šentviškim predorom, nato se oglasi še pri protikorupcijski komisiji ipd. Vsi te bodo zelo veseli tebe in tvojih informacij.
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.809
6.150
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
...
Sicer pa me prav zanima koliko bi morali dvigniti niveleto ceste da bi se izognili tunelu za nek "razumen" znesek. Res da pridejo potem razni premostitveni objekti (nadvozi...) ampak ....

kolikor vem ta hrib ni naseljen?

Sem si mal pogledal google earth. NAdmorska višina vhodnih portalov cca 325m. Njavišja točka hriba cca 425m.
Če bi namesto galerije naredili nadvoz nad celovško bi bili takoj 20 metrov višje.
Recimo da vzamemo povprečje 40m višina izkopa.
Dolžina tunela je 14xx m?
širina AC je 50m?
Lahko da sem pri kaki od teh dimezij brcnil v temo zato me prosim popravite

Izkopa bi bilo:
1400x 40x50= 2.800.000m3
To je malo več kot Lisičje med rudnikom in Šmarjem Sap. Če so pred 20+ leti lahko naredili tisti vkop v skalo potem....

Kot rečeno, ne vem na pamet koliko je široko AC "telo" dolžina približno štima? povprečna višina pa tudi najbrž.
Je pa res da ne vem kak naklon brežin bi lahko izvedli v vkopu (kako sipka je brežina)
poglej tukaj , jaz sem naračunal 70 milijonov kubikov izkopa. sicer pa nima smisla razmišljati o drugih variantah, predor je namreč že narejen, generali po bitki pa ne bodo nič pripomogli k rešitvi šentviških problemov. namesto tega bi bilo bolje, če bi vsi sprejeli lekcijo za prihodnje objekte( vključno s politiki in njihovim postavljanjem rokov)

Naračunal nisi, si pa napisal. Kako pa si prišel do 70 mio ti lahko jaz sedajle zračunam
Dolžina 1400m
višina povprečna recimo 50m
širina povprečna 200

Jaz pridem do 14 mio kubikov
Kako pa si ti prišel do 70 mio (5 večje cifre mi pa ni jasno oziorma 25 večje od moje cifre(2,8mio)) Mogoče si na faksu pozabil bil tolk pameten da si pozabil osnove matematike, lahko pa sem jaz v SŠ prespal preveč....Me prav zanima katero dimenzijo boš dvignil za faktor 5? (dolžina je znana -1490m?skupaj s problematičnimi starim delom predvidevam), višina hriba je maksimalna 110m, (faktor 2), ostane ti samo še širina izkopa ki pa bi morala biti po tvojih izračunih (za 70mio ) na vrhu hriba široka cca 2-5km(ti pa pišeš o 200metrih levo in desno (400metrov).


Sem pa prepričan da če bi bil izkop v igri in obračun po gradbeni knjigi, da bi SCT naračunal 70 mio, čeprav bi bila prostornina celega hriba 50mio (usek v njem bi bil pa večji od hriba?). iN ne boš verjel nadzorniki bi to najbrž podpisali, ministrstvo pa plačalo.

Še vedno čakam na tvoj izračun kako si prišel do 70mio kubikov.
write.gif


Da po bitki smo vsi generali, vključno s tabo.
Samo jaz kot "general" nisem nič plačan pri tem tunelu, nekateri pa so pri tem tunelu za slabo (ali neopravljeno) delo dobili plačilo ki je enakovredno plačam nekaj mojih življenj.
Ampak oni so sposobni jaz pa...
Aja jaz bom sedel ker bom ukradel žebelj v SCT (ne boš verjel nekaj sem jih pred 15 leti prinesel v žepu iz SCT delavnic tam na mestu sedanjega BH), "Dorče" ki pa je "kupil" SCT pa je džek in se nam smili ker ne bo dobil nobelove nagrade za dosežek Črni Kal
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Se pravi, naj tudi protipožarno zaščito lepo financira iz žepa ministerstva?
hysterical-1.gif

Kaj pa ima DDC zveze z šentviškim predorom?
confused-1.gif


Se vidi, da ti zelo rad na pamet govoriš.
grims-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
trojanske?
confused-1.gif


Samo repliciral sem na tvoje hvaljenje tujih izvajalcev, kako so oh in sploh.

[za info, ko si že siten: Grasseto je poskušal za 13 milijard sit narediti trojanski predor, čeprav je SCT ponudil cca 19. Zakaj? Ker so itak kasneje poskušali z aneksi za dodatna dela ceno dvigniti (očitno je to praksa v Italiji). Ker ni šlo, saj se Dars ni odzival , Grasseto pa je imel s tem tunelom veliko izgubo, je odstopil od gradnje, dokončal pa ga je SCT. Šentviški tunel je tu drugačen, saj se je projekt spreminjal med gradnjo, aneksi pa so bili itak že prej domenjeni, v soglasju z Darsom in vlado. To, ki trenutno vlada.]

Mogoče še enkrat objasniš, kakšno vlogo ima DDC pri tem predoru?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kaj sem ravnokar slišal? da bo sanacija predora trajala več mesecev?! VEČ MESECEV?! so normalni?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kje si slišal? Ker odstranjevanje trenutnega ometa kar dobro laufa. Je pa res, da sem zjutraj videl pikhamerja, kako je trkal po stropu. Očitno se ponekod omet izjemno dobro drži.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Ja... politiki so napisali naj podizvajalec ne nanese vezne mase.
Največja napaka politike (v tem primeru Žerjava) je nerazumljiva brezjajčna popustljivost.
Zakaj je dal SCT do ponedljka da zgruntajo, kako bodo popravili. Za to je 8 ur povsem zadosti časa (bi pač pol firme sredi noči vrgli iz postelje, da naredijo krizni štab on ministru dajo odgoovor). Do ponedlejka bi moral biti omet že snet (pač pošlješ apr 100 delvcev notri, da ga snamejo) ... Ampak ne, po vseh s..., ki jih je SCT naredil, jim še popušča, namesto da bi mel v 24 urah spisan in podan v proceduro predlog zakona, ki takim firmam prepoveduje udeležbo v kakršnihkoli poslih kakršnekoli firme, v kateri ima prste zraven država.
stupid-1.gif

Zakaj jim je dal toliko časa? Morda, ker je dovolj pameten, da ve, da je stvari treba premisliti in poiskati najboljšo rešitev.
Či bi jim dal recimo le 8 ur in bi bilo potem narobe še kaj hujšega bi takoj spet s prstom na njega kazali, "da se je ministru mudilo in jim je dal le 8 ur". In ti bi bil verjetno med njimi.
Če en SCT rešitve ne zna poiskat v 8 urah, jim je treba firmo ta hip zapret, vdilne pa obesit na kadelabre okoli tunela. Saj nisem napisal, da morajo rešitev zgruntat v 15 minutah. Ampak 8 ur je pa časa čez glavo dovolj (seveda z ljudi, kii znajo delat in niso lenobe).
Kaj vse se da naredit v 8 urah, pa da SCT ne bi mogel enega načrta sanacije sproducirat?
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.066
1.138
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sass pravi:
in kaj bi se zgodilo s sanacijo ometa v predoru, če npr. SCT ne bi dal odgovora v 8 urah?
Se i tdi, da ima država en kup možnosti, kako tako troublemaker podjetje kot je SCT prisilit, da naredijo, kar država hoče. Ali pa se jih enostavno "potopi" in da dokončat komu drugemu. Seveda bi šlo veliko časa, ampak vsaj zgled bi postavili.