Skozi šentviški predor 1. julija - končno!!!!

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Politiko zganjaš prav ti, kaj pa je drugega kot politika žuganje za odstop enega ministra zaradi odpadajočega ometa.
bonk.gif


Še dokaz o tem kako politična je zadeva in kako so se "strankarsko" opredelili politiki:

http://www.finance.si/220025/SDS_bi_glavo_odrezala_Zidarju_opozicija_Darsu

To je čista politika, žerjav ni bil slab minister in nima kaj odgovarjat za tehnične napake. Glavno da politika laufa in zvesto vzdržuje svoj renome.
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.809
6.150
113
pri taščici
Sumim da je bil Žerjav trn v peti marsikoga tako da je dobil kak "namig" za odstop.
Počakajte na novo leto in "ceno" letne vinjete. Spet bo on kriv, ker jepostavil absolutno prenizko ceno.....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
262
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
To je čista politika, žerjav ni bil slab minister in nima kaj odgovarjat za tehnične napake. Glavno da politika laufa in zvesto vzdržuje svoj renome.
zmaga.gif
Fantič, malce si poglej moj post, v katerem sem Žerjava ocenil kot dobrega ministra, do te zadnje kuhinje. Tako da, to dokazuj komu drugemu.
Glede direktne odgovornosti Žerjava za TEHNIČNE napake ne bom napisal nič, ker ne poznam njegovih pristojnosti, itd.
Je pa Žerjav direktno odgovoren za odpiranje tunela, ki ni imel osnovne zakonsko zahtevane dokumentacije in pa za to, da po tem ni izkoristil svojih pristojnosti (beri moj prvi odgovor tebi, zakaj jih ni) in takoj temeljito počistil pri nadzornikih, nakar pa še poskrbel za to, da bo tunel čimprej pošlihtan. Verjetno so v pogodba kakšni roki, če niso, je pač treba zamenjat tiste, ki take pogodbe sestavljajo. In verjemi mi, da bi imel Žerjav pri tem ''čiščenju'' podporo celotne javnosti, tako da bi si morda lahko tudi upal zoperstaviti kakšnemu lobiju in to preživeti.
Očitno je spoznal svojo napako in svaka mu čast (tudi to sem že napisal v enem od mojih prejšnjih odgovorov), da prevzema odgovornost za to in odstopa. Redki to naredijo, sploh v politiki, temveč raje držijo rit skupaj in upajo, da bo kdo drug požrl vse sranje. Ampak ti veš več kot on sam, a ne? In ti veš, da njemu pa ni treba odstopit
rolleyes-1.gif


Torej, temeljni problem je v njegovi (ne)reakciji na vse to sranje. Če je pa on podpisoval še kakšne ostale dokumente, pa ne vem.

Sedaj pa se smej naprej. Pa pojdi še do Žerjavčka in mu povej, da mu pa po tvoje ni treba ponudit odstopa, ker je oh in sploh in da vse to ni res in da se on sam moti, ker misli, da je pa odgovoren za to sranje.
cool-1.gif


Off.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne vem kaj je fora da bi pa kr vsi odstopli. Kaj, če si zasral, ne boš zdej pa rep med noge, nisi nič naredil s tega, razen "rešil" lastne kože. Najprej bi morali stvari spravit v red, potem pa šele se "opravičit" z odstopom...
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Oh ti klobasa spet.
hysterical-1.gif


Kako veš da ga niso nategnili glede papirja? Kje piše da se mora minister sam pozanimat za papirje in jih pregledat? Kaj omet ne bi padel dol, če bi mel papirje 3 dni prej?
hysterical-1.gif


Omet še vedno odpada, tunel ma pa vse papirje.
bonk.gif


Odstopa pa zarad polnega kufra, ker so ga v parih mescih večkrat nategnil, kot qrbo in ker je zaenkrat še...načelno.

In ja ...upam da JJ odstopa ne sprejme in tebi povzroči še nekaj sivih las.
hysterical-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Glede direktne odgovornosti Žerjava za TEHNIČNE napake ne bom napisal nič, ker ne poznam njegovih pristojnosti, itd.
Je pa Žerjav direktno odgovoren za odpiranje tunela, ki ni imel osnovne zakonsko zahtevane dokumentacije in pa za to, da po tem ni izkoristil svojih pristojnosti (beri moj prvi odgovor tebi, zakaj jih ni) in takoj temeljito počistil pri nadzornikih, nakar pa še poskrbel za to, da bo tunel čimprej pošlihtan. Verjetno so v pogodba kakšni roki, če niso, je pač treba zamenjat tiste, ki take pogodbe sestavljajo. In verjemi mi, da bi imel Žerjav pri tem ''čiščenju'' podporo celotne javnosti, tako da bi si morda lahko tudi upal zoperstaviti kakšnemu lobiju in to preživeti.

Večje bedarije kot je to pa res nisi mogel napisati.
Minister za promet nima pri taki zadevi dobesedno NOBENE odgovornosti. Malo si razčisti kdo dela kaj pri načrtovanju in izvedbi gradnje cest. Po tvoje bi bil prometni minister (ali morda kmetijski) odgovoren tudi, če bi na neko gozdno cesto padla veja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
262
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Večje bedarije kot je to pa res nisi mogel napisati.
Minister za promet nima pri taki zadevi dobesedno NOBENE odgovornosti. Malo si razčisti kdo dela kaj pri načrtovanju in izvedbi gradnje cest. Po tvoje bi bil prometni minister (ali morda kmetijski) odgovoren tudi, če bi na neko gozdno cesto padla veja.
A ti sploh bereš, kaj sem napisal
confused-1.gif
?
Odgovoren je po mojem zato, ker stvari ni poštimal po tistem, kar se je zgodilo (torej zaradi neustreznega problem managementa). Sem prepričan, da lahko odstavi določene ljudi pod sabo. Ravno tako lahko prispeva k odstopu uprave DARS-a, če so oni odgovorni ali pa k izvajanju sankcij proti izvajalcu zaradi nespoštovanja odpravljanja reklamacij. Če teh sankcij ni, potem je očitno problem v pripravljalcih dokumentacije in pogodb. Vsekakor pa je problem v nadzornikih.

In če so ga nategnili, potem jih pač enostavno odreže. Pa jih ni.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Da ti napišem plastično.

Si direktor, ki na novo prevzame delo v neki firmi, ki se ukvarja z logistiko. Prejšnji direktor je z dobavitelji, kateri so pač podali najboljšo ponudbo, podpisal pogodbo o dobavi novih vozil. Vozila se ne dostavijo v roku a po posredovanju vseeno preidejo v uporabo. Med preizkusno vožnjo enemu od vozil crkne en del. Direktor vodji nabave in vodji servisa naroči, da se da pregledati vse tovornjake in naroči, da se vse napake odpravijo. Po pregledu se ugotovi, da se podobna napaka lahko dogodi na 5 drugih tovornjakih in pri vseh teh dele zamenjajo in zagotovijo, da bo sedaj z vsemi tovornjaki vse ok.

Direktor da zeleno luč in tovornjaki gredo na pod. Po enem tednu se napaka pojavi še na enem od tovornjakov.

Je direktor odgovoren za napako?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.413
262
83
Kras
www.mtl.si
Da nadaljujem tvojo prelepo zgodbico.

Direktor ukaže, da popravijo ta tovornjak in da je zadeva zaključena, čeprav obstaja možnost, da bo še na kakšnem tovornjaku se sesulo. Ne poišče odgovornega, ga ne kaznuje in ne vzpostavi mehanizmov, da se to ne bi več zgodilo. Nakar se razsuje še en tovornjak in še en, le ta pa tako nesrečno, da se zvrne na avto, v katerem je nedolžna nemška družina šla na morje. Vinjeto so le ti imeli pravilno zalepljeno (zgolj za učinkovit podoživljaj celotnega zapleta
smirk-1.gif
).

In v tem primeru ni niti najmanjšega dvoma, da JA, je odgovoren. Če bi pa po tem prvem spodrsljaju pravilno odreagiral, pa bi nemška družina mirno prišla na zaslužen dopust, nekdo odgovoren bi sicer za to odgovarjal, vzpostavljeni bi bili pa mehanizmi, kateri bi preprečili, da se to še enkrat zgodi.

Upam, da je dovolj plastično, da boš razumel, kaj hočem sploh povedat. Zdele pa se bom lepo odklopil za en teden, vi pa lahko še naprej trmite po svoje.
cool-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Po mojem mnenju je SCT in DARS establišment tako trdno zasidran, da lahko spodnese enega ministra, zato si ministri ne upajo preveč drezat tja, razen če ga ne pofukajo do konca, kot se je zgodilo sedaj. Sedaj bo pa jasno, ali se bo raje umaknil ali razjebal ta avtocestni establišment vreče brez dna.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
hysterical-1.gif


Pa to je rekordno....neverjetno o čem se razpravlja.
hysterical-1.gif


Minister bo diktiral, koliko ometa se lahko odstrani ja....pa ravno probamo dobit več "stroke" namesto politike ti pa riješ ravno obratno.
stupid-1.gif


Če je oseba A inštitucija z vso tehnično opremo, izobraženim in preverjenim kadrom rekla OK, bi moral en minister POLITIK reč ne! Popraskajte dol za 10mio€ ometa pa zaprite predor za par mescu v sezon, ker tko čutim....v trebuhu....grm mi je povedal.
hysterical-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
hysterical-1.gif


Pa to je rekordno....neverjetno o čem se razpravlja.
hysterical-1.gif


Minister bo diktiral, koliko ometa se lahko odstrani ja....pa ravno probamo dobit več "stroke" namesto politike ti pa riješ ravno obratno.
stupid-1.gif


Če je oseba A inštitucija z vso tehnično opremo, izobraženim in preverjenim kadrom rekla OK, bi moral en minister POLITIK reč ne! Popraskajte dol za 10mio€ ometa pa zaprite predor za par mescu v sezon, ker tko čutim....v trebuhu....grm mi je povedal.
hysterical-1.gif

Problem politikov je, da jim je nestrokovno delovanje raznih inštitucij prav prišlo. Oni so dali befel, inštitucije so spisale, kar je politikom pasalo, jebeš strokovnost. Sedaj je bilo enako. Samo, da se je vrnilo kot bumerang. In prav je tako.
nahrung002.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ja... politiki so napisali naj podizvajalec ne nanese vezne mase.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nanašanje je bilo rečeno za 10mio komplet, sem nasedel novinarski cvetki pač....bom probal najti vir.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Tis,.. in ostali. Sem že večkrat napisal, in ne le v tej temi. Če je SCT sam pridobil podizvajalca, ali pa če je podizvajalca pridobil projektant oz. kdorkoli, bi še vedno moral NADZOR opravit svojo funkcijo. Ne zakaj, temveč zato, ker je za-to ODGOVOREN. Ne mi nabijat tu, da se nadzor nima kaj vtikat v 'male tajne velikih majstora' oz v biznis teh angležev. To ni odgovor. Nadzor ravno zaradi takšnih in podobnih zadev obstaja!!! Če pa nadzor pri nas ni sposoben opravljati svojega dela, pa naj se država vpraša, kje ga najti/najeti!

Poglejte, tudi izvajalci del imajo probleme in iščejo odgovore na določena vprašanja. Če jim pa še tisti 'strokovnjaki', ki so plačani za svetovanje, ne znajo svetovati, vam je pa verjetno jasno, kam je šu bik(pa še štrik, ko ga hebe).
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Politiki so ubili strokovnost kar precej nadzornih organizacij. To je pa več kot dovolj. Če je bil še kak pameten in pošten inženir ali tehnik tam, pa je verjetno spizdil, ko so ga že n-tič nahrulili, zakaj ni dal obratovalnega dovoljenja, ker je kak minister pritisnil nanje, ker bi se rad sledeči vikend slikal pri odprtju odseka Žnj.
Pač imamo problem, da se politika vtika v vse pore lajfa in posledice so tu. Še dobro je, da ni huje. Lahko bi se cel predor vsul sam vase. Ali pa bi se kak viadukt sesul, ker so nosilce naredili iz stiropora, ker bi se kak od minister rad prikazal, kako je "prišparal" pri gradnji. No, saj imamo pomurski krak avtoceste, delo genijalcev prejšnje vlade ...
 
Nazadnje urejeno:

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Sedaj bo pa jasno, ali se bo raje umaknil ali razjebal ta avtocestni establišment vreče brez dna.
Četudi cela vlada odstopi ne bo nobeden razjebal teh mafijskih kartelov, kjer so tolikšne količine € v igri, je rešitev samo: TALE