Skozi šentviški predor 1. julija - končno!!!!

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Kaj si ti [censored] hotel izrazit s tem tvojim postom se mi niti ne sanja, ker je skoraj pol cenzuriranega.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Še enkrat preber sem ga editiral prav zate, da ti bo bolj jasno, ker sem se takoj spomnil da ti itak NE BO kapnilo.

censored censored.
evil.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Se opravičujem, ker sem spregledal del tvojega posta in te grdo obravnaval. Upam da bo v redu?

Spregledal sem pač, ker imam itak tu v službi še en kup sranja za rešit. Moram pa čakat še do polnoči
bonk.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Post sem editiral, tko da je opravičilo povsem odveč.
zmaga.gif


Moti me, ker nekateri pišete tudi zelo enostavno preverljive neresnice. Nekaj se je zmotit (sem se tudi jaz glede cene) in to popravit, nekaj je pa pisat debilizme ala mtl.
stupid-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.494
390
83
Gledam posnetke odstranjevanja ometa v Odmevih. Omet se lušči kot čebula
confused-1.gif
Odpadajo neverjetno veliki kosi.
Bo vsaj relativno hitro na deponiji
zmaga.gif
.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.057
1.309
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Gledam posnetke odstranjevanja ometa v Odmevih. Omet se lušči kot čebula
confused-1.gif
Odpadajo neverjetno veliki kosi.
Bo vsaj relativno hitro na deponiji
zmaga.gif
.

se zgodi če ne uporabiš veziva, ki bi omet držalo na mestu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mislim, da so kazali stare posnetke, ker je blo velik pleha oz. nosilcev na vseh videih, tam je pa že jasno da se stvar slabo drži sicer pa manjka komplet vezni sloj.
uf-1.gif


Če pa skoraj povsod gre tko lahko proč je pa zdaj še bolj jasno kako nesposoben in odveč je slovenski nadzor...
uf-1.gif
Pa še drag naj bi bil tako, da bi za isto ceno dobili firmo iz nemčije ali švice!!! Dvomim da bi oni to spregledal...

Dvomim da bi kaj SCTjevega sploh odprlo, če bi bil tak konkreten nadzor.
stupid-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Nadzor je v Sloveniji v riti skorajda povsod. Pa nobene odgovornosti nikjer. Nihče ni odgovoren za nič, ne dobavitelji/gradbeniki, ne lastnik/investitor, ne državni nadzorni organi, skratka nihče. To je možno samo v Sloveniji.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
ksz
koliko kreganja o tem, čigava je krivda. štos je v tem, da krivda ni samo na enem.
minister žerjav je postavil zahtevo, da se predor odpre do 1. julija. za to se je tudi potrudil, poskrbel je, da je SCT dobil poplačane nekatere terjatve glede že opravljenih del v predoru, da bi ga tako motiviral. s plačilom teh terjatev je namreč prejšnja uprava DARSa zavlačevala, kar je bil tudi eden od razlogov, da je bila le-ta kasneje zamenjana. na ministrovo zahtevo je bil izbran tudi drug izvajalec protipožarnega ometa, ker bi montaža protipožarnih plošč trajala dlje in predor ne bi bil odprt pravočasno. prvič je omet odpadel že junija, vendar je izvajalec (angleži) zatrdil, da je napaka sanirana in da se ne bo ponovila. zato je minister ignoriral opozorila nadzora, da bo omet še odpadal (oz. jih je utišal). to je ministrov delež krivde.
SCTjeva naloga je bila, da pripravi ustrezno podlago za omet. morali bi površino speskati, vendar so uporabili visokotlačni vodni curek. posledica je bila, da površina ni bila ustrezna, poleg tega pa zaradi nizkih temperatur še ni bila povsod suha. to je SCTjev delež krivde.
angleži so slabo nanesli vezivo, kar se je videlo na kosih ometa, ki je odpadel. vezivo je bilo neenakomerno razporejeno (nanešeno?), na nekaterih mestih ga je bilo občutno premalo, na drugih mestih pa so omet komaj dol spravili, ker ga je bilo preveč. to je Ceramicoat-ov delež krivde.

skratka, zadeva je kompleksna, minister pa tudi nosi svoj delež odgovornosti.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
...
Sicer pa me prav zanima koliko bi morali dvigniti niveleto ceste da bi se izognili tunelu za nek "razumen" znesek. Res da pridejo potem razni premostitveni objekti (nadvozi...) ampak ....

kolikor vem ta hrib ni naseljen?

Sem si mal pogledal google earth. NAdmorska višina vhodnih portalov cca 325m. Njavišja točka hriba cca 425m.
Če bi namesto galerije naredili nadvoz nad celovško bi bili takoj 20 metrov višje.
Recimo da vzamemo povprečje 40m višina izkopa.
Dolžina tunela je 14xx m?
širina AC je 50m?
Lahko da sem pri kaki od teh dimezij brcnil v temo zato me prosim popravite

Izkopa bi bilo:
1400x 40x50= 2.800.000m3
To je malo več kot Lisičje med rudnikom in Šmarjem Sap. Če so pred 20+ leti lahko naredili tisti vkop v skalo potem....

Kot rečeno, ne vem na pamet koliko je široko AC "telo" dolžina približno štima? povprečna višina pa tudi najbrž.
Je pa res da ne vem kak naklon brežin bi lahko izvedli v vkopu (kako sipka je brežina)
poglej tukaj , jaz sem naračunal 70 milijonov kubikov izkopa. sicer pa nima smisla razmišljati o drugih variantah, predor je namreč že narejen, generali po bitki pa ne bodo nič pripomogli k rešitvi šentviških problemov. namesto tega bi bilo bolje, če bi vsi sprejeli lekcijo za prihodnje objekte( vključno s politiki in njihovim postavljanjem rokov)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uf, ti pa veliko veš! Priporočam, da z dokazi obiščeš kriminaliste in jim predaš gradivo!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.154
804
113
heh, ti pa si zabaven. kaki dokazi, pa kriminalisti. napisal sem samo, kaj je sem slišal od ljudi, ki sodelujejo (ali so sodelovali) pri gradnji predora, in tako naprej.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Če pa skoraj povsod gre tko lahko proč je pa zdaj še bolj jasno kako nesposoben in odveč je slovenski nadzor...
uf-1.gif
Pa še drag naj bi bil tako, da bi za isto ceno dobili firmo iz nemčije ali švice!!! Dvomim da bi oni to spregledal...

Čudno potem, da se za gradnjo naših avtocest doslej še nikoli ni prijavila kaka nemška ali švicarska firma
confused-1.gif


So se pa že Turki.
grims-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Beri še enkrat, ne govorim o gradnji.

Tujci bi delali za normalen keš in je tako trg premajhen, težko pa je tudi konkurirat dogovorjenim ponudbam, na katere se potem POSERJE in izsili nešteto aneksov.

Edit: SCT na črno listo, pa se bodo prijavili tujci, ker bo kartel kar konkretno zbegan in bo veliko posla za prevzet.
grims-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če smo dokaj natančni, je dokaj malo aneksov, tale tunel je izjema, ker se državne inštitucije niso mogle med sabo zmenit, kakšen tunel se naj gradi. Tako potem pride do aneksov.

Glede tujcev, a si pozabil zgodbo trojanskega predora?
grims-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
A ni dost da so ti aneksi ogromni? Po eni strani se pod prste gleda tiskanju vinjet, pri katerih se ne da falit za 1mio€ in se govori, kako bo mastno zaslužil tisti ki bo tiskal, tukaj je pa več 10mio € nekaj vsakdanjega.

Sicer, če niso aneksi so pa usklajene ponudbe, končni rezultat je isti, tujec nima za burek, ker ne znajo oz. so preveč načelni, da bi izkoriščali oz. izsiljevali celo državo.

Ne nisem expert za predore in tako se ne spomnim težav pri Trojanskih...vem samo, da je za zadnje težave bil kriv prav SCT z njihovo betonsko prevleko po standardih iz srednjega veka. Važno mi je, da se ne zavaja, trosi vsepovprek in to od osebkov, kateri še osnovnih novic niso spremljali, samo da se tema da politizirat in je že žurka.
uf-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Anekse se da sprejeti ali zavrniti.
Anekse sprejema ali zavrača uprava Darsa, soglasje pa da nadzorni svet. V njem so po dva predstavnika ministrstva za promet, po dva ministrstva za finance (torej štirje, ki jih določi vlada) in po tri člane od zaposlenih z Darsa. Ker so te osebe dovoljevale take in drugačne anekse, je vse skupaj tudi krivda vlade.

Ampak seveda zate so svetniki.
stupid-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ne nisem expert za predore in tako se ne spomnim težav pri Trojanskih...

Čudno, zakaj pa potem trdiš, da bi bili tujci cenejši, če ne poznaš težav trojanskega predora?
smirk-1.gif

Imaš kake dokaze?