Siol TV komunikator

Schime

Guru
22. nov 2008
1.889
694
113
Problem ni nobeden v tem, da se računa časovni zamik, snemalnik, facebook, vreme, siol IO, itd. Naj računajo.
Sicer ne vem zakaj ne bi imel dostopa do SIOL IO, če imamo možnost dostopa preko interneta. Razen če se tudi tu pripravlja kakšna sprememba.
Problem je v tem ker se računa Media center (jaz to smatram kot neko osnovno opcijo, ki jo predvajalnik omogoča) in ker brez naročnine te naprave ne moreš vzeti. Vprašanje je tudi, če jo pri vezavi za 24 mesecev lahko odjaviš prej.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.842
732
113
www.jernej.org
A media center blokirajo? LoL

Nimam nič proti, če zaračunavajo storitve. Ampak da zaračunavajo funkcije naprave, je pa res LoL^2
smile-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Vse se naredi na remote. Pač zablokirajo "kanal" na katerem je media center. Vsaka storitev ima svoj "kanal".
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
a tud če napravo kupiš in čez čas spokaš od siola, ti blokirajo media player?
Ker naprava izgleda izredno zanimiva. Škoda ker je ni v prosti prodaji.
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
584
42
28
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Dodatno k temu. Seveda bo to storitev možno odjaviti ampak v tem primeru ne bodo delovali časovni zamik, snemalnik, SiOL IO, Facebook dostop preko SiOL BOXa. Še vedno pa bo delovalo vse ostalo in nudilo boljšo uporabniško izkušnjo kot pri Sagemu.

Torej kot praviš, bo mogoče to storitev odjaviti in ga uporabljati za navadno gledanje TV. Super. Samo od kje ti te informacije, kajti na uradni strani to ni njikjer omenjeno.

LP
Torus
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Verjetno so res insajderske kljub temu da ne delam pri Telekomu, izvem pa lahko marsikaj pri večini operaterjev v Sloveniji. Small land, not so many people, many friends and large family. Raj za insajderske info.

Sicer pa je rešitev. Počakaj še dan, dva. Pokliči na Telekom in vprašaj, kako je s to storitvijo. Ampak po moje je glupo vzeti Box brez te storitve ker je time shift in snemalnik kar pomembna funkcionalnost.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a to je res, da je sedaj tale siol box vezan na naročeno hitrost neta?
torej, če ima uporabnik osnovno hitrost 1/256, mu bo film iz videoteke vleklo z 1mbit, če pa bo zraven laufal še torent pa še tolk počasneje? A ni to na sagemih na viedeo portu drugač rešeno?
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
a to je res, da je sedaj tale siol box vezan na naročeno hitrost neta?
torej, če ima uporabnik osnovno hitrost 1/256, mu bo film iz videoteke vleklo z 1mbit, če pa bo zraven laufal še torent pa še tolk počasneje? A ni to na sagemih na viedeo portu drugač rešeno?

Potem je bolje da preusmerijo linijo na travnik in gledamo tudi ostale vsebine
evil.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Če imam tole konfiguracijo mreže:
Siol modem ETH 4 -> siol box
Siol modem ETH 1 -> lasten router-> pc s share-anim folderjem

Bom lahko preko siol boxa dostopal do share-anga folderja?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.842
732
113
www.jernej.org
To je odvisno od konfiguracije... glede fizičnih povezav ni problema.

1.) Najprej je odvisno od tega, kako bodo po novem konfigurirani porti za TV. Siol je imel do sedaj multicast vlan ločen od ostale mreže. Če tega ne bodo spremenili, potem tvoja povezava že tako odpade. Se je pa govorilo, da bodo to za siol box spremenili.

2.) Če je prvi pogoj izpolnjen, je potem odvisno od tvoje konfiguracije. Če boš imel od siola modem skonfiguriran kot router, tvoj router pa samo kot bridge, potem ne vidim težave. Če boš pa imel na svojemu routerju vklopljen DHCP z lastno mrežo, modem bo pa samo modem (brez lokalne mreže) pa ne bo delovalo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Če imam tole konfiguracijo mreže:
Siol modem ETH 4 -> siol box
Siol modem ETH 1 -> lasten router-> pc s share-anim folderjem

Bom lahko preko siol boxa dostopal do share-anga folderja?

Ne, razen, če boš imel še WIFI (torej pozabi, ker BOX nima N). Mal se mi zdi, da tut na SiOLu ne vedo povsem točno, kako naj bi to delalo. Za BOX naj bi šlo net in TV preko istega porta (trunk), a bo potem delalo, če dam BOX za router, da dobim TV in moje varnostne kopije filmov, ki jih imam na disku? Na tehnični pomoči mi to niso znali odgovoriti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.322
3.750
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Če imam tole konfiguracijo mreže:
Siol modem ETH 4 -> siol box
Siol modem ETH 1 -> lasten router-> pc s share-anim folderjem

Bom lahko preko siol boxa dostopal do share-anga folderja?

Ne, razen, če boš imel še WIFI (torej pozabi, ker BOX nima N).

Wi-Fi: 802.11 b/g/n, dual band

http://www.netgem.com/solutions-8000series.php
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Škoda, da nima siol box dveh eth priključkov. Enega za tv in enega za dostop do mreže.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst imam tako:

switch v port 1, siol box v port 4 in nastavljen na trunk. Na boxu vidim oba pc-ja, ki sta preko switcha priklopljena.
Je pa jeba, ker po defaultu box vidi samo windowsove sherane folderje (to so uni my movies, my pictures, k so že not neki sempli). Če hočeš videt svoje poljubne folderje potrebuješ http://tversity.com/
Pa spet žal nima tko dobre podpore videom kot recimo xtreamer:(

wireles je samo za data, video preko njega ne dela:(

dobil sem tudi vrjetno najnovejši modem, ki ga imajo, in nekak drugač deluje, ker prej sem imel en utp razdeljen na 2 in mi je delal internet, po ta novem pa ne več in sem moral spet zvezat vse parice v en konektor.